دوشنبه ۱ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۰۵:۳۱ بعد از ظهر

کلید قفل d19

کد خبر: 58912
تعداد بازدیدکننده: 262
تاریخ: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴

1
خبر مزایده آنومالی غصب شده d 19 ، همان آنومالی ای که بیست و چند سال پیش در زمان یک فرماندار غیر بومی از قصبه طیبه بافق جدا و به شهری که ادعاهای مالکیتش تمامی ندارد یعنی اردکان الحاق شد و هنوز مشکل مرزهای جغرافیایی اش حل نگردیده به خبری بروز و قابل تامل در بافق تبدیل شده است به گونه ای که نه تنها در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی بلکه در هر کوی و برزن سخن از آن است و به عنوان یک مطالبه عمومی از مسؤلین تبدیل شده است.
البته دلیل این حساسیت امروز همان حرفهای مسؤلین بالادستی وزارت صنایع و معادن است که عدم مجوز برای ایجاد کارخانه های جوار معدنی دولتی و سنگ اندازی در ایجاد کارخانه های خصوصی را کمبود خوراک در بافق اعلام می کنند و حاضر نیستند برای این دروغ بزرگ حتی به مستندات خودشان از ذخایر معدنی منطقه استناد کنند.
مردمی که هنوز داغ جدایی چادرملو از بافق و بهاباد را در سینه دارند و نفرتشان از مسببان این ظلم تاریخی به شهرهای بافق و بهاباد را به گونه های مختلف ابراز کرده اند اما نفوذ باندهای ثروت و قدرت در استانی که نه تنها به بی عدالتی در تقسیم بودجه ها و حوزه های انتخاباتی بلکه در بکارگیری از پتانسیل انسانی توانمد شهرهای مختلف شهره است ،هیچ گاه اجازه نداده است حق به حق دار برسد و این عقده ناگشوده این بار آتش عصبانیت مردم را در ماجرای آنومالی d19 شعله ور تر ساخته است.
هرچند راز جداسازی این آنومالی و دیگر آنومالی های همجوار به همراه معادن بزرگی مانند چادرملو در زمان یک فرماندار بومی برملا و این افشاگری و پی گیری برای احقاق حق منجر به برکناری وی در دولت عدالت محور از سِمت فرمانداری به بهانه بازنشستگی گردید، اما پس از آن بجز تلاشهای اعضای شورای اسلامی شهر که با مطرح کردن آن گوی سبقت از دیگران در اخذ رای را گرفته و به حق و انصاف چه چراغ خاموش و چه علنی و با چنگ و دندان برای رسیدن به مقصود تلاش کرده و در حال تلاشند، پی گیری قابل ملاحظه ای از سوی دیگر مسؤلین شهرستان و استان در دولت تدبیر و امید شاهد نیستیم و یا اینکه از آن اطلاعی در دست نیست.
مسلما اگر در دهه های قبل قدرت معاون سیاسی امنیتی استان و همکاری نماینده دولت وقت در بافق که هر دو از شهرستانی بوده اند که در دوران صدارتشان موجب شده با تغییر مرزهای جغرافیایی قسمتی از خاک گرانبهای بافق منتزع و به زادگاهشان ملحق شود، امروز نیز کلید حل مشکل ایجاد شده در دست کسانی است که اکنون در این جایگاه نشسته اند و تنها با حرکت آنهاست که این قفل باز خواهد شد مگر آنکه برای انجام نشدنش نخواستن اصلی ترین دلیل باشد.
محمد علی قاسم زاده بافقی

۱۲ نظر

 1. یک بافقی می‌گه:

  یک پیام برای فرماندار غیر بومی بافق
  اقای فرماندار سلام علیکم
  انچه درابتدای تصدی سمت فرمانداری بافق توسط شما دربین مردم مطرح شده بود عدم دلسوزی یک فرد غریبه و بقولی غیربومی برای بافق بود واین مسئله ازانجا نشات میگرفت که درزمان اقای اخیری بلایی برسربافق آورده شد که تا قیام قیامت داغش بردل مردم بافق خواهد ماند و مردم دعاگوی ایشان و سایر کسانی که مسبب این مسئله شده اند هستند و درسرای باقی باید پاسخگو باشند وبرهمین اساس میگفتند که فرماندار غیربومی نخواهد توانست برای بافق مثمرثمر باشد. اینجانب به درایت و سختکوشی شما اعتقاد دارم لاکن در ازمونی که در پیش رو دارید( برگرداندن نواحی تحت اشغال شهرستان به بافق) باید مردانه تلاش کنید تا هم مردم شماراازخود بدانند و هم مهرباطلی باشد بر عدم مقبولیت فرماندار غیربومی برای ایندگان. اقای فرماندار امیدوارم دراین ازمون بزرگ سربلند بیرون آیید و مردم مظلوم و بی کس بافق را خوشحال نمایید. تدبیر به موقع شما امیدی است در دل مردم بافق.
  ومن الله توفیق

 2. یزدانی می‌گه:

  احسنت جناب قاسم زاده عزیز

 3. محمد رضا فتاحی قلعه ای می‌گه:

  تا ببینیم چقدر اقایونی که از فرماندار غیر بومی حمایت می کنند در پیگیری یا عدم پیگیری وی نقش خواهند داشت آیا انها هم به صف خیانتکاران تاریخ بافق خواهند پیوست.

 4. محمد رضا برزگری می‌گه:

  دوستان کسی نباید به اردکان مترقی، متمدن. مهدتمدن علم. ورود کند چراکه این شهرستان تافته جدابافته از استان یزد می باشد. معاون سیاسی و فرماندار اصلاح طلب نباید به این لولو سرخرمن ورود کنند چون تخ می شوند اما کور خوانده اند ایشاالله پوزه هرچی زیاده خواه است برخاک مذلت خواهیم کشاند.

 5. محمد باقر می‌گه:

  احسنت محمد علی جان جای صلوات داشت

 6. قانعی می‌گه:

  اقایون مدعی دفاع از بافق بفرمایید این هم موقعیت و شرایط خصوصا کسانی که کلید دولت روحانی دستشونه.تاریخ راجع به شما قضاوت خواهند کرد.

 7. کمالی می‌گه:

  با سلم واحترام
  لطفا با احساسات مردم بازی نکنید! این آقای نماینده بعد ازاینکه رای هاش رو جمع کرد دیگه بعدش همه چی یادش میره!
  به فکر خودمون باشیم بهتره…
  اینکه چادرملو زیرنظر کدوم شهر باشه از حوزه اختیارات آقای نماینده و شهردار و فرماندار نیست…

 8. محمد می‌گه:

  اقای قاسم زاده عزیز انوقت مردم خواب بودنند وبا پشتوانه فرماندار چنین اتفاقی افتاد حالا که شما ادعا میگنید ما بیداریم چرا خود را به خوابی زدت ؟ مطمئنا خبر دارت درطی سال ۹۲و۹۳ حدود ۴۷۰ میلیارد تومن به صندوق بازنشستگی واریز شده میتوانید از همشهریان در حسابداری شرکت بپرسید واز سال ۸۸ تا کنون گندله سازی پیشرفت فیزیکیش به یک درصد هم نرسیده از هزار میلیارد هزینه کل طرح فقط ۱۸ درست است هیجده میلیارد تومن سرمایه گزاری شده !!! شما که ادعا داری دلت برای بافق میسوزه وبیداری چرا هیچی نمیگی ؟ مطمئن باش ان موقع هم تعدادی از همشهریها میدونستند ودر جریان بودنند ولی به دلیل منافع شخصی مثل حالا هیچی نگفتن وفکر میکردند کارشون درسته ، مطمئن باش همانطور که روزگار دیروز تاریخ امروز شده وبه دیروزیها نفرین میکنیم ، امروز هم تاریخ فردا خواهد شد وبه این عملکرد مااینده نفرین میکنن

 9. جوان بافقی می‌گه:

  امام زمان عج زمانی ظهور میکنند که جهان از ظلم و جور پر شده الان بافق ظلمهایی که بهش شده داره سر ریز میکنه اونهاییکه نماز شب میخونید ما شنیدیم اگر چهل نفر مومن دعا کنند خدا حیا میکند اجابت نکند یعنی تو بافق و به قول آقای قاسمزاده قصبه طیبه تو این شهر ۴۰هزار نفری ۴۰ تا آدم درست پیدا نمیشه که شر اینها را کم کنه؟
  غیبته منا
  ظلم منا
  بدبختی منا

 10. محمدرضارضايي. می‌گه:

  آقای قاسمزاده عالی نوشتید.ممنون از شما.این بی عدالتیها در استانی که نام دارالعباده را باخود یدک می کشد جای تاسف هست.به امید ظهورآقا وسرورمون.وخشکیدن دست ظلم

 11. ناشناس می‌گه:

  فقط این را بدونید کلید این قفل دست روحانی نیست ،دست خود مردم هست