چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۴۷:۲۰ قبل از ظهر

برگزاری جلسه پیرامون سرمایه گذاری در احداث کارخانه گندله سازی در بهاباد

کد خبر: 5903
تعداد بازدیدکننده: 200
تاریخ: ۲۸ تیر ۱۳۹۱


با حضور نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از سرمایه گذاران بخش خصوصی، موضوع احداث کارخانه گندله سازی در بهاباد مورد بررسی قرار گرفت.


این جلسه که با حضور نماینده مردم بهاباد، بافق، ابرکوه، مهریز و خاتم در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر، عضو هیئت مدیره فولاد آلیاژی یزد و تعدادی از سرمایه گذاران بخش خصوصی در محل فرمانداری برگزار شد، موانع و مشکلات موجود جهت احداث کارخانه گندله سازی در بهاباد مورد بررسی قرار گرفت و برای رفع این مشکلات بحث و تبادل نظر شد.

در ابتدای جلسه فرماندار بهاباد با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان اظهار داشت: بهاباد در عین حال که از نظر پتانسیل معدنی غنی می باشد ولی جزو مناطق محروم و کمترتوسعه می باشد و آمار بالای بیکاری جوانان و مهاجرت مردم به شهرهای همجوار و مرکز استان به دلیل بیکاری یکی از معضلات بزرگ شهرستان است.

“محمدرضا هدائی” نبود زیرساخت های لازم از جمله گاز را از عوامل عمده عدم سرمایه گذاری در شهرستان دانست و تأکید کرد: باید با پیگیری همه مسئولین و بالاخص نماینده پرتلاشمان در مجلس، زیرساخت های لازم برای جذب سرمایه گذار را تأمین کنیم.

در ادامه جلسه نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بهاباد در خصوص معادن شناخته شده فلزی و غیرفلزی شاخص است.

“دخیل عباس زارع زاده” بر اهمیت ورود بخش خصوصی در سرمایه گذاری تأکید کرد و گفت: اگر بخش خصوصی جلو بیاید و کارها را عهده دار شود، کارها سریعتر و بهتر پیش می رود.

وی در ادامه با اشاره به پیگیری های خود جهت احداث کارخانه های صنعتی و جوار معدنی در بافق و بهاباد، گفت: در دیداری که با “جعفری” معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت ، معدن و تجارت داشتم تفاهم کردیم که هر چه کارخانه در شهرستانهای بافق و بهاباد احداث شود خوراک آن تأمین شود و این تفاهم را مکتوب کردیم.

زارع زاده همچنین قول پیگیری جدی جهت حل موانع و مشکلات سرمایه گذاری در بهاباد را داد.

در ادامه جلسه ” محمد مهدی فقیه خراسانی” عضو هیئت مدیره فولاد آلیاژی یزد از احداث کارخانه گندله سازی در بهاباد حمایت کرد و گفت با احداث این کارخانه برای ۳۰۰ الی ۵۰۰ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد می شود.

در پایان جلسه مقرر شد پس از برطرف شدن موانع زیرساختی و تضمین تأمین خوراک کارخانه توسط معدن چادرملو، در مدت ۴۵ روز عملیات احداث کارخانه گندله سازی توسط بخش خصوصی آغاز شود.