شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۰:۱۰ بعد از ظهر

جدال آب و گاز

کد خبر: 59279
تعداد بازدیدکننده: 166
تاریخ: ۲۶ خرداد ۱۳۹۴

شرکت گاز بافق از ابتدای سال ۹۳، طی سه مرحله قصد دارد( مرحله اول ۶۵ کیلومتر، مرحله دوم ۹۵ کیلومتر و مرحله سوم ۱۰۰ کیلومتر) تا لوله کشی گاز را در کوچه پس کوچه های بافق به اتمام برساند و آن گونه که « منوچر فلاح» مدیرعامل شرکت گاز استان یزد گفته است «تا پایان سال ۹۴ شهرستان بافق از نعمت گاز برخوردار خواهد شد « . این مراحل از روستای مبارکه و شهرک آهنشهر و مناجات شروع شده و اکنون در بافت قدیمی شهر؛ یعنی نواحی مرکزی به سر می برد. در این نقاط به علت کهنگی لوله های آب و یا عدم دقت حفاران باعث ترکیدگی لوله و هدر رفت آب در این وانفسای بی آبی کویر می شود! جمعه هفته پیش «فتاحی» یکی از ساکنان محله موسوم به «باغ لردو» در تماس با خبرنگار هفته نامه افق کویر؛ ما را از این رویداد خبر داد. خبرنگار ما با حضور در محل مشاهده کرد که کانال حفر گاز در طول تقریبی بیست متر از آب انباشته شده است. یکی دیگر از همسایگان با قراردادن چوبی در این کانال عمق آب را حدود ۶۰ الی ۸۰ سانتیمتر تخمین می زد و اذعان داشت از عصر تاکنون همین گونه آب ها به عمق زمین نفوذ پیدا می کند و هرچند تماس با اتفاقات آبفا گرفته ایم؛ گفته اند می آییم و هنوز نیامده اند و آخر سر عنوان کرده اند «اکیپ» ما در جای دیگری در حوالی بلوار انقلاب مشغول هستند. او نگران از این که این آب به خانه های همسایه ضرر می رساند؛ چون این خانه ها دارای سازهای بتنی نیست و قدیمی ساز هست.

به دنبال همین موضوع خبرنگار افق کویر در تماسی با رئیس اداره آبفای بافق ماجرا را جویا شد. طالعی که دل پر دردی داشت گفت: تاکنون بالغ بر ۶۸۰ مورد اتفاقات آب از ابتدای لوله کشی گاز داشته ایم. وی با انتقاد از این موضوع که متاسفانه نظارت خوبی بر حفاری ها انجام نمی گیرد، خواستار آن شد تا شرکت گاز تمهیدات لازم را در نظر داشته باشد. وی افزود: نیروهای ما محدود هستند و همزمان نمی توانند در چند نقطه خرابی ها را رفع کنند.

در همین حال در تماسی که با «دهقانشاهی»، رئیس شرکت گاز بافق صورت گرفت، وی ضمن رد این ادعای اّبفای بافق، اذعان نمود که شرکت گاز کاملا نظارتهای لازم را انجام داده و از پیمانکاران مجرب در این کار استفاده می کند. کسانی که تاکنون چندین طرح در شهرهای همچون یزد انجام داده اند. وی افرود از لحاظ این اداره جای نگرانی وجود ندارد! هر چند که ممکن است خرابی های صورت بگیرد.

به نظر می رسد؛ راهکار حل این مسئله، نشست هم اندیشی آبفای بافق با شرکت گاز و پیمانکار مربوطه هست تا در کمیته ای سه نفره هماهنگی های لازم صورت یابد تا این آسیب دیدگی ها به کمترین حد خود برسد.

۴ نظر

 1. جوان بافقی می‌گه:

  همون چیزی که رهبر میگه همدلی و همزبانی نه اینکه مشکلات را روی کول همدیگه بندازیم و خونه مردم را پر از آب کنیم اگر جلو خونه طالعی یا دهقانشاهی هم لوله میترکید همین را میگفتند یا استین بالا میزدند و لوله را درست میکردن یا مینشستند تو اداره و بالا نامه هاشون می نوشتند سال همدلی و همزبانی و تو نامه از هم گله میکردند.
  این را به گوش مسئولین برسانید مردم بافق نفهم نیستند از روی نجابتشون است که چیزی نمیگویند و همه مشکلات طرح گاز و فاضلاب را دارند میبینند و میفهمند چون قشر زحمتکش و کارگری هستند صبر میکنند ولی مسئولین اندازه خردلی خرابیها را برعهده بگیرند.

 2. محمد می‌گه:

  جالبه از سمت مبارکه و آهنشهر گازکشی تا ابتدای خیابان مخابرات انجام شد،فاز بعدی از مخابرات تا امامزاده عبدالله رو شامل میشد،اما ناگهان گاز کشی در محله لرد شروع شد و الان هم در محله قلعه شروع شده،والا ما بخیل نیستیم اما این مدلم خدائیش مشخصه پارتی بازیه،کاش ما هم یکی رو تو شورا داشتیم….

 3. بافقی می‌گه:

  زرشک
  مگه ندیدید تا یه خیابون بعداز چندین سال انتظار ونامه نگاری مردم به مسئولان آسفالت میشه تازه برادران زحمتکش مخابرات.آبفا.وآبیاری باغچه ها و….بیل وکلنگ به جون آسفالت میافتند.
  این شده یه رویه قابل قبول برای مسئولان ناشایست تا هرچه درتوان دارند بکارببندن تا این شهرماتم زده روی خوشی و آبادانی به خودش نبینه
  اصلا مردم پر رو میشن یعنی چه آسفالت نووو
  نمیدونم جناب فرماندار.شهردار.و آقازاده ها ازکدوم مسیر به یزد تشریف میبرن و چشمان نازشون چاله چوله های ابتدای مالک اشتر تا میدان کشاورز و به قولی خیابون یزدی رو نمیبینه؟؟؟؟.
  بابایه بارهم باماشین شخصی تشریف ببرید یزد تا چاله چوله های خیابون رو حس کنید
  ا

 4. باخبر می‌گه:

  متاسفانه اداره آب خیلی کوتاهی مینکه اگر لولهای بشکنه هیچ کس مسئولیت قبول نمی کنه ، آب داره تلف میشه ولی مراجعه می کنیم میگن به ماربطی نداره و به کسانی که فاضلاب و گاز میکشن مربوطهدر صورتی که آب داره هدر میره بعدش هم یک خندق وسط کچه درست میکنند ،حالا یکنفر پیدا بشه آسفالت کنه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!