یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۶:۱۸ قبل از ظهر

مقدمات احداث کارخانه گندله‌سازی بافق فراهم شده است

کد خبر: 5928
تعداد بازدیدکننده: 119
تاریخ: ۲۹ تیر ۱۳۹۱

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد:
مقدمات احداث کارخانه گندله‌سازی بافق فراهم شده است
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد از بهره‌برداری طرح آگلومراسیون بافق تا اوایل سال آینده خبر داد و گفت: مقدمات احداث کارخانه گندله‌سازی بافق نیز فراهم شده است
محمدمهدی زارع با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: با تامین اعتبار و پیگیری‌هایی که صورت گرفته است، کارخانجات جوار معدنی در شهرستان بافق به منظور ایجاد اشتغال و جذب سرمایه‌گذار احداث می‌شود.
وی با اشاره به پتانسیل عظیم معدنی شهرستان بافق عنوان کرد: با توجه به موقعیت خاص معدنی این شهرستان، توجه به صنایع جوار معدنی در بافق ضروری به نظر می‌رسد.
 * کارخانه آگلومره در بافق بهره‌برداری می‌شود
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان یزد با بیان اقدامات انجام شده در زمینه ایجاد این صنایع در بافق یادآور شد: بهره‌برداری از کارخانه آگلومره در این شهرستان تا سال آینده قابل پیش‌بینی است.
زارع همچنین به احداث کارخانه گندله‌سازی در بافق اشاره کرد و بیان داشت: با تامین اعتباری که صورت گرفته، مقدمات احداث این کارخانه انجام شده که با برنامه‌ریزی‌های لازم به زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
 * طرح توسعه سنگ آهن بافق در دست اقدام است
وی همچنین طرح توسعه سنگ آهن بافق را از جمله طرح‌های در دست اقدام این مجموعه عنوان کرد و افزود: اجرای این طرح در کنار سایر پروژه‌های صنعتی در شهرستان معدنی بافق، نویدبخش یک حرکت خوب و مفید در مسیر رفع معضل بیکاری در این شهرستان به حساب می‌آید.
زارع تصریح کرد: با اجرای طرح‌های بزرگ صنعتی در بافق بالغ بر ۶۰۰ نفر به طور مستقیم و بیش از ۲هزار نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار می‌شوند.
 * افزایش نقدینگی در دستور کار صنعت، معدن و تجارت استان یزد است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌های این سازمان در سال تولید ملی افزود: حمایت از واحدهای در حال کار از طریق پرداخت تسهیلات و افزایش نقدینگی برای توسعه آن مهم‌ترین برنامه این سازمان است.
زارع با بیان اینکه بیش از ۹۵۰ واحد صنعتی نیمه تمام در استان یزد وجود دارد، خاطرنشان کرد: این طرح‌ها بین ۲۰ تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که برای تکمیل آن به اعتباری افزون بر ۵هزار میلیارد تومان نیاز است.
وی گفت: با حمایت‌های تسهیلاتی که از این طرح‌ها صورت گرفته است، انتظار می‌رود بخشی از آنها در سال جاری مورد بهره‌برداری قرار گیرد.محمد علی عبداللهی

۱ نظر

  1. بیکار می‌گه:

    خداخیرتون بده یعنی من تاآخرسال میرم سرکارآخ جون!!!!