پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۳۶:۲۱ بعد از ظهر

اهتزار نام بافق بر قله موستاق آتا

کد خبر: 59792
تعداد بازدیدکننده: 184
تاریخ: ۰۷ تیر ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ در نشستی که با حضور فرماندار بافق ، مدیر عامل باشگاه ورزشی آهن و کوهنورد به نام کشورمان برگزار شد پیرو مسائل و هماهنگی صعود به قله “موستاق آتا” گفتگو و برنامه ریزی شد.

فرماندار بافق با اشاره به هدف از اعزام و فتح قله موستاق آتا در چین توسط این کوهنورد بنام کشورمان گفت : هدف از فتح این قله برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران و احتزار نام بافق بر قله ۷ هزار متری موستاق آتا می باشد.

سید مهدی طلایی مقدم افزود : مهمترین هدف و برنامه از فتح این قله بزرگ دنیا که به لقب ” پدر کوههای یخی دنیا ” معروف است ، نصب پرچم و نشان یوزپلنگ آسیایی با این عنوان ” بافق زیستگاه امن یوزپلنگ آسیایی” می باشد.

مرتضی عطری اشکذری درباره فتح قله موستاق آتا گفت : این قله با ارتفاع ۷۵۴۶ متر به عنوان پدر کوههای یخی دنیا لقب گرفته که در کشور چین می باشد.

این کوهنورد به نام کشورمان به صعود‌های موفقیت آمیز خود به قله‌های دماوند، سبلان، آرارات ترکیه، قله ۷۰۱۰ متری خانتانگری، آیلندپیک و کمپ اصلی اورست اشاره کرد و گفت: برنامه صعود به قله موستاق آتا با برند بافق و نام یوزپلنگ آسیایی در ۳۱ تیر ماه سال جاری در کشور چین به مدت ۲۰ روز انجام خواهد شد.

IMG_0739 IMG_0737 image_92968

۱۱ نظر

 1. بافقی می‌گه:

  فرماندار بدرد همین کارا میخوره…بابافکری برای ابادانی شهربکن…

 2. علی رضا می‌گه:

  جناب فرماندار بفرمایند بابت این کار بافق چند باید بصرفه یا جناب عطری مجانی برای بافق این کار ار می کنند ؟

 3. دلسوز می‌گه:

  رسیدگی به مشکلات شهر مهمتره یا ریختن پول به حساب غیربومی بابا بی خیال یوزپلنگ و کوه شوید مردم شهر را دریابید بجای یوز به گاز و اب شیرین بافق رسیدگی کنیدبه جاده مرگ اور بافق فکر کنید به خرابیهای طرح فاضلاب و اتمام ان همت کنید بجای واریز پول به حساب … به ابادی شهر برسید و ….

 4. کوهنورد می‌گه:

  ضمن تشکراز فرماندارچرا از کوهنورد های بافق استفاده نکردند بچه ها ی بافق هم تجربه صعود به دماوند وقله های خارج از کشور هم داشتندیا حداقل در کنارش کوهنوردهایی مثل آقای غلامی را هم بذارند کنار دستش چون ایشون هم دوره های مختلفی از کوهنوردی را گذرانده است.

 5. تقی لو می‌گه:

  بابا اسپانسر اصلی سنگ آهنه…

 6. حامد می‌گه:

  این دوستانی که الان اعتراض میکنند اگر همین کار را اردکان زودتر از بافق کرده بود می آمدند تو سایت و به زمین و زمان خرده میگرفتند که چررررررررررررررا بافق زود تر این کار رو نکرده . انصافا اینجوری نیست ؟ دوستان عزیز اجازه بدهید نام بافق سر زبان ها بیافتد . اجازه دهید از فرصت ها استفاده بشود . کار های فرهنگی و تبلیغاتی هم به اندازه کار های عمرانی موثر و مفید است . دنیای امروز دنیای تبلیغات است دوستان محترم . دنیای امروز دنیای استفاده از فرصت ها است . اهمیت دادن به آب و گاز و جاده بسیار بسیار مهم و ضروری است ولی کار های تبلیغاتی از این دست را نباید فراموش کرد .

 7. احمد می‌گه:

  خاک تو اون سرتون

 8. علی ق می‌گه:

  ای بابا
  چرا ما بافقیها همیشه ساز مخالف میزنیم.اینکار باعث میشه اسم بافق نه تنها در ایران بلکه تو دنیا هم مطرح بشه.
  یه کم واقع بینانه تر به موضوع نگاه کنیم.
  جناب فرماندار و دهستانی دستتان درد نکنه.

 9. شهروند می‌گه:

  واقعا خنده دار !!!۱
  فتح یه قله یخی اونم توسط یه فرد غیر بومی چه نفعی به حال مردم مظلوم بافق داره ؟؟؟؟؟
  حالا مثلا پرچمی به نام بافق زدن اون بالا کی میخواد ببین ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. شهروند می‌گه:

  بنده خدا برو یه فکری برا کوچه های درب و داغون شهرمون بردار که به بهانه ی فاضلاب زدین خراب کردین و رفتین ! حالا ماشین ما بیچاره ها مونده و چاله چوله های کوچه ها !

 11. میرسلیمانی بافقی می‌گه:

  مایه تاسف و تاثر است که معاونین محترم شرکت سنگ آهن بافق برای چاپ کتاب مفاخر بافق اعلام نموده اند با کمبود بودجه مواجه هستیم و تا کنون دومرتبه نامه اینجانب که با دستور مساعدت مدیر عامل محترم جناب آقای عسکری همراه بوده در شرکت گم شده!!! ولی برای کوهنورد یزدی که هزینه سفر یکماهه به چین را ندارد حاضرند با گزاردن نام یوز بافق و پیچاندن افکار عمومی مردم میلیونها تومن پول بافق را به جیب یکنفر بریزند تا فدراسیون کوهنوردی به نوایی برسد
  حضرات معظم پول بافق را برای یوز بهدر دادن واجبتر است یا زنده نگه داشتن ششصد نفر از مفاخر و شخصیتهای علمی و اندیشمند دارالشجاعه بافق؟؟؟؟تبلیغ بافق بر فراز کوه یخی واجبتر است یا بیان تاریخ و فرهنگ هزاران ساله بافق در سطح کتابخانه ها و دانشگاه های سراسر جهان؟؟ بکجا میروید؟؟؟؟
  حضرات آقایان عزیز لطفا به بده بعنوان شهروند بافقی بفرمایید هزینه این کوهپیمایی چقدر است؟؟چقدر به این آقای اشکذری داده اید؟؟؟آیا سالن ورزشگاه تختی بافق مهمتر نبود؟؟؟آیا آسفالت کنده جاده چغارت مهمتر نبود؟؟؟آیا توسعه پارک آهنشهر و یا کمک به کتابخانه عمومی بافق مهمتر نبود؟؟ چرا چنین مردم را می فریبید تا پوا بافق را در جیب بیگانگان بریزید؟؟؟بزرگان محترم بافق ….آیا آوردن پسر کی روش با هزینه های جنبی به بافق واجبتر است یا تکمیل بلوار اصلی بافق؟؟یا پارک آبشار بافق؟؟ چرا بزرگان گرانقدر بافق جلوی چنین بی مدیریتها و اسرافگری هارا نمی گیرند؟؟؟ جناب فرماندار اگر هزینه سفر این آقا را ازاستانداری محترم گرفتید و نام بافق را بر کوه یخی به اهتزار درآوردید در بوق و کرنا نمایید خرج کردن از جیب حاتم طایی بافق که هنر نمی خواهد هر رهگذری در خیابان آراسته به چنین هنری است!!!چه اشکالی داشت چنین هزینه هایی را داخل بافق برای بیمارستانش می نمودید که زودتر به بهره برداری برسد و مجهزتر شود همانطور که تا کنون جناب مهندس عسکری چنین رویه ای داشته اند؟؟؟حضرات آقایان عزیز فردای قیامت جواب مردم بافق را چه خواهید داد که پول بافق را که خود محتاجتر است خرج اعوان وانصار این وآن می نمایید؟؟؟؟ این تذهبون؟؟؟؟