سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۳۸:۰۶ قبل از ظهر

بافق نیازمند کد دوم اورژانس

کد خبر: 59812
تعداد بازدیدکننده: 124
تاریخ: ۰۸ تیر ۱۳۹۴

صبح امروز قبل از حادثه برق گرفتگی طی تماسی به مرکز فوریت های پزشکی ۱۱۵ اعلام شد فردی فشار خون او افزایش یافته و نیاز به کمک دارد. کد امدادی ۱۱۵ در همان لحظه وارد ماموریت شد و در حین معاینه بیمار در منزل از سوی مرکز فوریت ها اعلام می شود که حادثه برق گرفتگی رخ داده است . کد امدادی بلافاصله به منظور حضور در صحنه برق گرفتگی ماموریت خود را به پایان رسانده و بیمار توسط فرزند خود به بیمارستان ولیعصر (عج) انتقال می یابد و این رویداد باعث نارضایتی خانواده بیمار می شود.
طی گفتگویی تلفنی از خبرنگار بافق فردا درخواست شد تا این موضوع مورد بررسی بیشتر قرار گیرد. به همین منظور از سوی خبرنگار ما تماسی تلفنی به سعید ملک زاده رییس اورژانس ۱۱۵ واصل شد و وی به سوالات مطرح شد پاسخ داد.
وی در پاسخ به این سوال که چرا کد امدادی ۱۱۵ بیمار اول را به بیمارستان انتقال نداده اند گفت: طی بررسی مشخص شد بیمار اول دچار ضعف و بی حالی شده، توصیه های لازم به خانواده بیمار می شود و توسط خانواده وی به بیمارستان انتقال مییابد.
ملکزاده همچنین در خصوص اینکه چرا شهرستان بافق فقط یک کد امدادی دارد اظهار داشت: در حال حاضر به ازای هر ۵۰ هزار جمعیت یک کد اورژانس داده می شود در حالی که بافق نیاز به واگذاری کد دوم دارد و می طلبد که مسئولین در این باره چاره ای بیندیشند.

۱ نظر

 1. ماشالله شمس الدینی می‌گه:

  سلام
  حادثه خبر نمیکند
  مردم ولایت مدار شهرستان بافق لایق بهترین خدمات رفاهی و پزشکی هستند چون بافق یکی از ذخایر مهم سنگ آهن کشور و تامین کننده خوراک کارخانجات معدنی کشور عزیزمان میباشد.دوم بافق در شاهراه ریلی کشور قرار دارد و خود امتیاز ویژه ای محسوب میگردد و در این میان بافق میماند و عدم توسعه چشمگیر .مردم بافق سالهای سال است که چشم انتظار تکمیل باند دوم خیابان وحشی بافقی مانده اند اما مثل اینکه بخت با مردم یار نیست.تکمیل بزرگراه بافق یزد .طرح عظیم نخیلات فقط روی کاغذمیباشد و غیره . میطلبد مسئولان شهر پیگیری وافر خود نسبت به اضافه نمودن کد دوم امداد ۱۱۵ اقدام نمایند.
  اجر کارنیک درنزد خداوند متعال بی پاداش نمی ماند
  یاعلی