جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۰۹:۲۷ بعد از ظهر

آموزش و پرورش بافق پس می ترقد؟/دو نوبته شدن مدارس ابتدایی

کد خبر: 59911
تعداد بازدیدکننده: 483
تاریخ: ۰۹ تیر ۱۳۹۴

مطلع شدیم که قرار است تعدادی از مدارس ابتدایی شهر بافق بدلیل کمبود فضای آموزشی ، دونوبته شوند .
تب این خبر ، عطش ما را در ماه مبارک ، دو چندان کرده است .
وای به حال تعلیم و تربیتی که آینده اش بدتر از گذشته اش باشد . حال باید منتظر بمانیم تا خیرینی پیدا شوند و چند سال و اندی دیگر مدرسه ای ساخته شود تا مدارس ما از وضعیت دونوبته خارج شوند علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد نه بعد از وقوع .
یکی از لازمه های هر مدیریتی ، آینده نگری است .
چرا مسئولین محترم آموزش و پرورش – آنانی که آمده اند و رفته اند – تا کنون فکری به حال این مشکل نکرده اند و الان سعی دارند مشکل را با مشکل ، حل کنند .
دو نوبته شدن مدارس ، تنها راه حل نیست بدترین راه حل است . کلاس درسی که در نوبت عصر تشکیل می شود هیچگونه بازدهی در فرایند یاددهی و یادگیری ؛ چه از جانب معلم و چه از جانب دانش آموز نخواهد داشت .
کارشناسان تعلیم و تربیت معتقدند در فرایند یادگیری و مطالعه ، بیشترین بازدهی درساعات اولیه ی روز حاصل می شود و حتی تأکید شده است که دروسی مثل ریاضی ، اول صبح و زنگ ورزش آخر وقت در برنامه ی هفتگی گنجانده شود . حال چگونه می توان انتظار داشت در ساعاتی از روز (عصر) که اوج خستگی را بدنبال دارد ؛ یادگیری حاصل شود ؟ مسئولین محترم و شورای آموزش و پرورش شهر نبایستی اجازه بدهند که کار تعلیم و تربیت ما به اینجا بکشد . برخورداری از تعلیم و تربیتی متعادل ، روبه جلو و فضای آموزشی مکفی و سالم ، جزئ حقوق طبیعی و آموزشی همه ی فرزندان این سرزمین است پس به طبیعی ترین حق شان ، احترام بگذاریم .

۲۰ نظر

 1. شهروند می‌گه:

  احسنت!
  رییس آموزش پرورش پاسخ دهد !
  علت این کار چیست ؟

 2. محمد می‌گه:

  اموزش وپرورش باید مشکلات مردم را حل کند .مشکلات معلمان را که حل نمی کند.حداقل مردم را اذیت نکند

 3. نفس می‌گه:

  مگرنمی دانید شهر هرت که میگن اینجاست…..

 4. مادر نگران می‌گه:

  سلام
  خیلی ممنون که این موضوع را مطرح کردید . امیدوارم مسئولین بخوانند و اقدام کنند

 5. فرهنگی می‌گه:

  سلام
  چرا باید دبیرستان جنب مسافربری عامری در اختیار مدرسه غیر انتفاعی باشد ؟!!
  چرا بایدساختمان دبیرستان فاطمیه قدیم در اختیار مدرسه غیر انتفاعی باشد ؟!!
  و …
  پس فضای آموزشی داریم ولی در اختیار مدارس ………. است !!

 6. حسین می‌گه:

  از همه اینها گذشته چند تا سرباز معلم هم که اضلا رشته شان مرتبط با آموزش ابتدائی نیست باید فرزندان ما را درس بدهند اینهم از کرامات دولت تدبیر و امید

 7. شهروند می‌گه:

  آه از تصمیمات یک شبه ای که مسئولین ما می گیرند و همه را غافلگیر می کنند

 8. بافقی می‌گه:

  چرا رییس آموزش پرورش به دردل مادران نگران گوش نمی دهد ؟
  چرا به مشکلات آنها رسیدگی نمی کند ؟
  چرا وقتی نگرانی آنها را دید سعی نکرد آنها را آرام کند ؟

 9. شهروند می‌گه:

  سلام:اولیا گرامی حق دارند نگران آینده فرزندانشان باشند.شهری که در همجواری معادن بزرگ قرار دارد چرا باید این وضعیت را داشته باشد؟ امید است با درایت مسولین محترم شهر این مشکل حل شود ……….

 10. فرهنگی می‌گه:

  باسلام
  به نظر من مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی در سطح شهر باید خودشان دنبال جا و فضای آموزشی باشند. چرا باید آموزش و پرورش به مدارس ابتدایی غیرانتفاعی فضا بدهد. چندین سال از تاسیس این مراکز میگذرد هنوز از فضای آموزش و پرورش استفاده میکنند. و بچه های قشر پولدار باید بروند در این مدارس ولی قشر متوسط و بی زبان و مظلوم شیفت شوند. مسئولین لطفاً و خواهشا به فکر بچه های مردم باشید.

 11. مادر می‌گه:

  سلام.کاش مثل گذشته مدارس از تجملات فاصله می گرفتند و به اصل فضای آموزش و تربیت می رسیدند. مفروش شدن مدارس که بهداشت عمومی را زیر سوال برده،استفاده مدارس غیر انتفاعی از فضای مدارس عمومی برای قشری محدود،کلاسهای شلوغ ،مدارسی که دیگر در هر محله ای جایشان خالیست،آمار بالای ترک تحصیل در مدارس کشور ، فشار به خانواده ها برای تامین هزینه های ایاب وذهاب و تحصیل…اصل آموزش و پرورش را به زیر سوال برده. مدارس زمان ما با هم زمانی جنگ، کلاسها ساده ساخته می شدند و همه قشری کنار هم می نشستند . طبقه بندی مدارس اعم از شاهد، نمونه، قرآنی،غیرانتفاعی… یادآور نظام طبقاتی : اول شاهزادگان بعد درباریان بعد…اجتماعی نا همگون ساخته. شما قضاوت کنید پیشرفت کجاست؟امتیاز یک عده برای داشتن معلمانی خاص در مدارسی خاص تر نظام طبقاتی را تداعی می کند که عقب گرد آموزش و پرورش است.

 12. مادر می‌گه:

  سلام
  دقیقا حرف دل مرا به زبان آوردید! تعلیم و تربیت ، طبقه بندی شده است . یکی از مهم ترین کارکردهای آموزش پرورش ، ایجاد یگانگی اجتماعی است ولی متأسفانه مثل خیلی از موارد دیگر در حد شعار باقی مانده است . قرار است فرزندان همه اقشار جامعه از حق مساوی در تعلیم و تربیت برخوردار باشند و همه از امکانات مساوی استفاده کنند ولی اینگونه نیست . مدارس خواص: شاهد ،غیرانتفاعی ، نمونه ، استعدادهای درخشان ، این دسته بندی ها چه معنی ای می دهد؟ در کشور ژاپن، تمامی دانش آموزان در مدارس عادی و دولتی تحصیل می کنند و برتری در برخورداری از حق تعلیم و تربیت وجود ندارد . ولی در کشور ما اینگونه دسته بندی ها ، افراد را دچار تنش و سرگردانی نموده است و همه را به جان هم انداخته است . و هرکسی مترصد فرصتی است که فرزند خود را در یکی از این مدارس ثبت نام کند . با وجود این مشکلات ، تصور کنید مدارس عادی دونوبته هم بشوند.

 13. ولی دانش آموز می‌گه:

  سلام . البته همدلی و هم زبانی مسئولین هم می توانددر حل این مشکل بسیار مؤثر باشد . ارگانهایی که فضایی دارند که می توانند در اختیار آموزش پرورش قرار دهند خواهشا کوتاهی نکنند . مطمئنا مسئولین آموزش پرورش هم دوست ندارند کار به اینجا بکشد ولی سایرین هم باید همراهی شان کنند .

 14. والدين می‌گه:

  سلام
  یکی از مدارسی که قرار است شیفتی شود مدرسه زهره و مثنوی خلدبرین در خیابان مهدیه است . باید یکی از مدارس برای راهنمایی زهره خالی شود. در حالی که دبستان غیرانتفاعی طوبی در همان نزدیکی قرار داردو به صورت خصوصی مشغول به کار است. آموزش پرورش مدرسّه طوبی را میتواند در اختیار راهنمایی زهرا قرار دهد تا بچه های مردم مجبور نشوند شیفتی شوند. بیت المال را برای استفاده کسانی که حقشان هست خرج کنید.

 15. پدر دلسوز می‌گه:

  سلام اگر آموزش پرورش ما به پیشنهادات اولیائ عمل می کرد که وضعش این نبود . مشکل اینکه انجمنی به نام انجمن اولیائ و مربیان تشکیل می دهند ولی در تصمیم گیری هاشون به نظرات و آرائ اونا توجهی نمی کنند . فقط میگن خیر پیدا کنید که بیاد برا ما مدرسه بسازه

 16. امیرمحمد می‌گه:

  باسلام من به عنوان ولی نظرم این است که این هم یکی ازشاهکارهای آموزش وپرورش بافق است.رییس آموزش وپرورش به جای این که مسئله راحل کنند صورت مسئله راعوض می کنند.وای به حال ما مردم بیچاره که دستمان به جایی بند نیست این مسئله یک عزم همگانی رامی طلبد.لطفا یاری نمایید.

 17. امیر حسین می‌گه:

  با سلام . ما دنبال این بودیم که مدرسه بهار و بنت الهدی را تک شیفته کنیم حالا دیگه نور علی نور شد

 18. بافقی می‌گه:

  سلام
  مسئولین محترم، مدرسه اباذر که رفت تو طرح ، پولش چی شد ؟ بهتر نبود از شهرداری می خواستید صبر کنه تا مدرسه ای جای اون ساخته بشه بعد خرابش کنن . برا خراب کردن ، خیلی سریع عمل می کنید ولی برا ساختن نه .
  اصلا مسئولین چون بچه های خودشون تو مدارس اون ور شهرن دلشون به حال بچه های این ور شهر نمی سوزه که نمی سوزه

 19. بافقی می‌گه:

  مشکل پیش آمده ، مربوط به مدرسه راهنمایی حجاب و مدرسه ابتدایی مدرس می باشد پس لطفا حساب مدرسه ۲۲ بهمن را سوا کنید . این وسط بچه های ما دارن فدا میشن

 20. درد کشیده می‌گه:

  رییس اداره همه فامیلاش را که گذاشت سر پست های کلیدی اداره شاید فرصت پیدا کنه جواب بده اونم از جیب خیرین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟