سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۲۸:۴۵ قبل از ظهر

چرا انتخابات شورای کارگری در شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با شکست مواجه می شود؟

کد خبر: 60488
تعداد بازدیدکننده: 196
تاریخ: ۲۴ تیر ۱۳۹۴

پس از اعتصابات طولانی مدت سال گذشته کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق کارگران این شرکت با امضاء طوماری محمد رضا صباغیان را به عنوان نماینده خود برای پی گیری حقوق از دست رفته خود و شهرستان در ماجرای واگذاری غیر اصولی سهام این شرکت به فولاد خوزستان و صندوق بازنشستگان فولاد انتخاب کردند اما برخی از مسؤلین استان و شهرستان که حضور صباغیان را مانع دستیایی به اهداف خود می دیدند با بیان اینکه فرهنگی بودن این نماینده قانونی بودن وی به عنوان نماینده را زیر سؤال می برد، در صدn بر آمدند در راستای حذف وی از نمایندگی و بالتبع حضور در کارگروه مطالبات بافق قدم بردارند و در این راستا تا کنون ۲ مرتبه اقدام به برگزاری انتخابات کارگری نمایند که در هر دوبار این سناریو از پیش تعیین شده با به حد نصاب نرسیدن شرکت کنندگان به شکست انجامیده است.
بد نیست بدانید غیر قانونی بودن حضور صباغیان به عنوان نماینده کارگران در کارگروه مطالبات بافق توسط برخی از مسؤلین استان و شهرستان در حالی عنوان و پی گیری می شود که در بحبوبه اعتصابات سال گذشته همین افراد با التماس از وی می خواستند با توجه به مقبولیتی که در بین کارگران دارد برای پایان یافتن اعتصاب اقدام نماید و پس از آن نیزدر یکسال گذشته و در جلسات متعدد و طی صورتجلساتی که با حضور همین مسؤلین امضا گردیده است از صباغیان به عنوان نماینده گارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق یاد شده است.
ناگفته نماند برخی از فعالین کارگری شهرستان این انتخابات را فرمایشی و در راستای حذف انجمن صنفی کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق قلمداد می کنند

۱۷ نظر

 1. فتاحی می‌گه:

  میگن شخص استاندار و فرماندار کارو زندگیشونو ول کردن چسبیدن به حذف صباغیان. بابا اینها چقدر اعجوبه هستند. آقای استاندار یک سوال از شما دارم. چرا صباغیان را از استانداری بیرون کردی تا بلای جونت بشه.

 2. کارگران بافقی می‌گه:

  کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی با شرکت نکردن در انتخابات ((یکسال گذشته و در جلسات متعدد و طی صورتجلساتی که با حضور همین مسؤلین امضا گردیده است از صباغیان به عنوان نماینده گارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق ))اعتراض خود را نسبت به حق کشیهای دولت تدبیر و امید در حق بافق را نشان داد.

 3. قربانی می‌گه:

  ما از کارگروه می خواهیم به هیچ وجه از حق مردم کوتاه نیایند.

 4. میرزایی می‌گه:

  صباغیان شده کابوس استاندار و فرماندارو دولتیها چون حرف حق میزنه و دنبال حق و حقوق مردمه.

 5. ناشی می‌گه:

  ای داد بیداد
  آقا آقا
  انجمن صنفی منحل شد و رفت چه کسی میخواد حذفش کنه چرا الکی میخواهید بزرگش کنید انجمن صنفی را،بچه های صنف هدفشون به پست و مقام بود که رسیدن،الان جراتی که جیکشون در بیاد را ندارن چون اسیر پست های پوشالی و بی اهمییت شدند و اینده درخشان خودشون با این هوس زود گذر عوض کردند
  در ضمن کارگرها به این خاطر هنوز صباغیان را میخوان ،چون تمام مصیبت امروز ما به خاطر ایشون هست و ایشون باید بماند تا اشتباهش جبران کند

 6. علی می‌گه:

  اینها را کی فرماندار و استاندار خواهند فهمید …

 7. علی می‌گه:

  در مجموع شورای اسلامی کار در قانون برای دفاع از کارگران پیش بینی شده و انتخاب آن جزء به نفع کارگران نخواهد بود

 8. ناشی می‌گه:

  :
  ﺁﻳﺎ ﺷﻮﺩ ﺑﻬﺎﺭ ﻛﻪ ﻟﺒﺨﻨﺪﻣﺎﻥ ﺯﻧﺪ؟
  ﺍﺯ ﻣﺎ ﮔﺬﺷﺖ، ﺟﺎﻧﺐ ﻓﺮﺯﻧﺪﻣﺎﻥ ﺯﻧﺪ
  ﺁﻳﺎ ﺷﻮﺩ ﻛﻪ ﺑَﺮْﺵﺯﻥِ ﭘﻴﺮ ﺩﻭﺭﻩﮔﺮﺩ
  ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻛﺎﺳﻪﻫﺎﻱ ﻛﻬﻦ ﺑﻨﺪﻣﺎﻥ ﺯﻧﺪ؟
  ﻣﺎ ﺷﺎﺧﻪﻫﺎﻱ ﺳﺮﻛﺶ ﺳﻴﺒﻴﻢ، ﻋﻴﻦ ﻫﻢ
  ﻳﻚ ﺑﺎﻏﺒﺎﻥ ﺑﻴﺎﻳﺪ ﻭ ﭘﻴﻮﻧﺪﻣﺎﻥ ﺯﻧﺪ
  ﻣﺸﺖ ﺟﻬﺎﻥ ﻭ ﺍﻫﻞ ﺟﻬﺎﻥ ﺑﺎﺯِ ﺑﺎﺯ ﺷﺪ
  ﺩﻳﮕﺮ ﻛﺴﻲ ﻧﻤﺎﻧﺪﻩ ﻛﻪ ﺗﺮﻓﻨﺪﻣﺎﻥ ﺯﻧﺪ
  ﻧﺎﻧﻲ ﺑﻪ ﺁﺷﻜﺎﺭ ﺑﻪ ﺍﻧﺒﺎﻥ ﻣﺎ ﻧﻬﺪ
  ﺯﻫﺮﻱ ﻧﻬﺎﻥ ﺑﻪ ﻛﺎﺳﺔ ﮔُﻠﻘﻨﺪﻣﺎﻥ ﺯﻧﺪ
  ﻣﺎ ﻧﺸﻜﻨﻴﻢ ﺍﮔﺮﭼﻪ ﺩﮔﺮﺑﺎﺭﻩ ﮔﺮﺩﺑﺎﺩ
  ﺑﺮﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﺑﻪ ﻛﻮﻩ ﺩﻣﺎﻭﻧﺪﻣﺎﻥ ﺯﻧﺪ
  ﺭﻭﻳﻴﻦﺗﻨﻴﻢ، ﺍﮔﺮﭼﻪ ﺗﻬﻤﺘﻦ ﺑﻪ ﻣﻜﺮ ﺯﺍﻝ
  ﺗﻴﺮ ﺩﻭﺳﺮ ﺑﻪ ﺳﺎﺣﻞ ﻫﻠﻤﻨﺪﻣﺎﻥ ﺯﻧﺪ
  ﺳﺮ ﻣﻲﺩﻫﻴﻢ ﺯﻣﺰﻣﻪﻫﺎﻱ ﻳﮕﺎﻧﻪ ﺭﺍ
  ﺣﺘّﻲ ﺍﮔﺮ ﺯﻣﺎﻧﻪ ﺩﻫﺎﻥﺑﻨﺪﻣﺎﻥ ﺯﻧﺪ

 9. بافقی می‌گه:

  به قول معروف سیخ بادوم ریشه بادوم را در میاره
  بافقی های عزیز مواظب غضنفرها باشید تا به خودمان گل نزنند

 10. ناشناس می‌گه:

  کامنت ها خیلی دیر به دیر تایید می شود یکی از علتها خواندن مطالب سایت به خاطر کامنت ها هست بی زحمت ترتیبی بدید کامنتها زودتر تایید شود ،مطلب بالا یک طنز تلخ هست ،به آقای قائمی بگویید کاریکاتور این موضوع را بکشد،
  انسان عاقل از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود ،آقای صباغیان

 11. سعید، ن می‌گه:

  نابخردی بعضی از افراد در صنف کارگری و حرکت در جهت منافع شخصی تنها دلیل این موضوع هست، بهر حال آقای صباغیان فردی امین و از همه مهمتر پاک دست هستش که اکثریت کارگران از ایشان حمایت کرده و خواهند کرد و اجازه نخواهیم داد شخص دیگری در امور کارگران دخالت کند.

 12. علی می‌گه:

  چون این انتخابات فرمایشیه،با یه نگاه به کاندیداهاش میشه این و متوجه شد.

 13. تفکری می‌گه:

  مسولین استانی باید بدانند بافق وبافقی بدنبال حقوق از دست رفته شان هستند ودراین راستا شیر دلاوری را انتخاب کرده اند که پشتش راخالی نمیکنند.

 14. محمد می‌گه:

  این که کاری نداره ، چندین دفعه دیگه برگزار کنند وتجمعی ارا را جمع کنند تا به حد نصاب برسند ضمنا در راستای حذف انجمن صنفی نیستند چون انجمن صنفی نشان داده خودی هست ولی صباغیان اشتباهی بور خورده

 15. محمد علی می‌گه:

  سیاست پدر و مادر ندارد.

 16. علی می‌گه:

  بچه های بافق حق خودرا میخواهند چراحق بچه هارا با بودن اقای صباغیان قاطی میکنید اگر اقای صباغیان توانمند بود در زمان داشتن پست ومنسب حق بافق را میگرفت واباد میکرد یا حداقل در زمان انتخابات که خود کاملا به راینیاوردن خود اعتماد داشت اقای شیخ شاب را همراهی میکرد تا مردم بافق نماینده ای بافقی داشته باشند ایا دیگر هیچ مردی دربافق جز صباغیان و.جود ندارد؟!!!

 17. بافقی می‌گه:

  من هم با نظر اقا علی موافقم چون در زمان انتخابات مردم اثبات نمودند که ظاهر نمایی جایگاهی نداره وادعای مسلمانی کردن همه چیز نیست مسلمان در باطن باید باشد وبس وتجربه وتخصص نیاز هر شخصی هست که میخواهد یک مقامی یا مسئولیتی در اجتماع بگیرد امید است کارگران سنگ اهن با انتخاب یک فردی که هم تخصص داشته هم وجدان داشته باشه وهم بدنبال منافع شهر باشه نه منافع شخصی وظاهر فریبی باشه که قطعا در بین کارگران افراد ی به تمام معنا بزرگوار وبا قابل جهت این انتخاب وجود دارند .