پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۲۸:۳۲ قبل از ظهر

دو مجتمع سنگ‌آهن میشدوان و فلات مرکزی ادغام شدند

کد خبر: 60624
تعداد بازدیدکننده: 174
تاریخ: ۳۰ تیر ۱۳۹۴

با حکم مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) مجتمع سنگ آهن میشدوان با مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی ایران ادغام شدند.
به گزارش ماین نیوز، در بخشی از این حکم آمده است که ضمن هماهنگی با معاونین و مدیران ذیربط در ستاد شرکت، نسبت به انتقال اوراق اداری، اموال و دارایی های مجتمع سنگ آهن میشدوان به مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی ایران اقدام شود.

همچنین در این حکم اعلام شده است: فعالیت نیروی انسانی و همچنین پیمانکاران شاغل در سنگ آهن میشدوان تحت مدیریت مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی ایران تداوم یابد و با هماهنگی هیات اجرایی آن مجتمع نسبت به اتخاذ تدابیر مناسب و انجام برنامه ریزی لازم به منظور ساماندهی امور و پیشبرد عملیات اجرایی آن معدن در چارچوب سیاست های ابلاغی و برنامه های سالیانه اقدام شود.

لازم به ذکر است، مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی ایران دارای ۴ محدوده معدنی سنگ آهن چاه گز، آنومالی شمالی، مجموعه معادن زاغیها و آنومالی است که تاکنون بیش از ۶۱۰ هزار تن سنگ آهن دانه بندی شده پر عیار تولید کرده است.

مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی ایران در بافق یزد واقع شده است و به عنوان یکی از معادن استراتژیک در تولید سنگ آهن محسوب می شود.