سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۵۷:۵۱ قبل از ظهر

بهره برداری از۳۱۲واحد مسکن مهر تا اواخر مهرماه امسال در بافق

کد خبر: 6065
تعداد بازدیدکننده: 157
تاریخ: ۰۱ مرداد ۱۳۹۱

مدیرکل راه و شهرسازی یزد خبر داد
بهره برداری از۳۱۲واحد مسکن مهر تا اواخر مهرماه امسال در بافق

مدیرکل راه و شهرسازی یزد با بیان رفع مشکل مسکن مهر بافق گفت: در صورتی که اعضا به تعهدات مالی خود عمل کنند پروژه مسکن مهر بافق تا اواخر مهرماه سال جاری آماده بهره‌برداری می‌شود.

غلامرضا رضایی  با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه مسکن مهر در بافق اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری و مداخله راه و شهرسازی، مشکلات بین پیمانکار و کارفرما در این پروژه حل شده و کارگاه احداث مسکن مهر بافق طی یک ماه اخیر فعال شده است.

وی تصریح کرد: با انجام تعهدات مالی اعضا و پرداخت به موقع صورت حساب مالی توسط بانک این پروژه تا اواخر مهرماه امسال به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی یزد به بازدیدهای اخیر خود از روند اجرای این پروژه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر مشکل جدی در زمینه ادامه روند تکمیل مسکن مهر وجود ندارد و با پرداخت قسط بعدی وام به پیمانکاران این پروژه، سرعت بیشتری به کار ساخت و ساز داده می‌شود.

رضایی همچنین در مورد روند ساخت واحدهای مسکن سه‌جانبه بافق نیز اظهار داشت: ۱۰۰ واحد مسکونی سه‌جانبه با پیشرفت ۴۰ درصدی در شهرستان بافق در حال اجراست.

وی خاطرنشان کرد: به زودی قبل از تکمیل واحدهای سه‌جانبه، کار ثبت‌نام و تعیین میزان آورده اعضا برای واگذاری این واحدها انجام می‌شود و پس از انجام مراحل قانونی به اعضا واگذار خواهد شد.

به گزارش فارس، بیش از ۶۲۰۰واحد مسکن مهر در استان یزد تاکنون به بهره‌برداری رسیده است که این تعداد به ۱۲هزار واحد در حال افزایش است.

* مناقصه قطعه آخر محور یزد – بافق برگزار شده است

رضایی در ادامه سخنان خود به انجام مناقصه بزرگراه یزد بافق اشاره کرد و گفت: ۴۵کیلومتر این بزرگراه در اوایل امسال توسط مقام وزارت راه و شهرسازی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی افزود: مناقصه قطعه بعدی این محور برگزار شد که به دلیل بالا بودن قیمت‌ها پیمانکار واجد شرایط انتخاب نشد و مناقصه جدید با ایجاد تغییرات جدید برگزار شده است که در این مناقصه عملیات زیرسازی و روسازی از هم تفکیک شده است.

مدیرکل راه و شهر سازی یزد عنوان کرد: زیرسازی حدود ۴۳کیلومتر باقیمانده قطعه سه و چهار محور یزد بافق یکجا انجام خواهد شد و به زودی برای اجرا به پیمان می‌رود.

* پیچ‌های خطرناک مسیر کوشک – سبزدشت در محور بافق – کوهبنان اصلاح می‌شود

مدیرکل راه وشهرسازی یزد همچنین برای رفع نقاط حادثه خیز مسیر کوشک سبزدشت بیان داشت: به علت اینکه این محور روستایی است از محدویت سرعت برخوردار بوده و ضرورت دارد بهره‌برداری کنندگان در این مسیر رعایت سرعت را مد نظر داشته باشند.

رضایی افزود: مسیر کوشک – سبزدشت به علت موقعیت توپوگرافی آن دارای پیچ‌های تندی است وجود علائم راهنمایی و رانندگی موجود در این مسیر نشانگر این است که محدویت‌های راهنمایی و رانندگی باید ملاحظه شود.

وی گفت: برای رفع نقاط حادثه خیز مسیر کوشک سبزدشت به دلیل تعلل پیمانکار قبلی با پیمانکار جدید عقد قرارداد شده است و به زودی کارهای اجرایی این نقاط نیز انجام می‌شود.

به گزارش فارس، مسیر کوشک – سبزدشت در محور بافق کوهبنان به علت کوهستانی بودن دارای پیچ‌های تند و خطرناکی است که در این مسیر پیچ گزستان از معروفیت بیشتری برخوردار است و بارها موجب بروز تصادفات و واژگونی خودروهای زیادی شده و تلفات جانی نیز داشته است.

۳ نظر

  1. امیر حسین می‌گه:

    با سلام و احترام
    از مسئولین محترم سایت بافق فردا تقاضا دارم اطلاعیه ای که به پیوست خدمتتان ارسال گردیده در سایت بافق فردا به اطلاع عموم مردم برسانید
    با تشکرات فراوان
    http://up.vatandownload.com/images/gknyjyndp5k9af0p1goh.jpg

  2. خدا از دهنتون بشنوه.ما همچنان منتظره تحویله مسکن مهریم