چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۰:۴۸ قبل از ظهر

شورای ساماندهی امور سالمندان شهرستان بافق برگزار شد

کد خبر: 60851
تعداد بازدیدکننده: 318
تاریخ: ۰۷ مرداد ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ شورای ساماندهی امور سالمندان شهرستان بافق با حضور فرماندار بافق ، معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان یزد ، معاون فرماندار و جمعی از مسئولان این شهرستان برگزار شد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان یزد با بیان اینکه در حال حاضر۷٫۶ درصد از جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می دهند گفت: نرخ جمعیت سالمندان در استان یزد به ۷٫۸ درصد میرسد.

محمدحسین غنیمت با اشاره به اینکه طبق آمار اعلام شده جمعیت سالمند در استان رو به افزایش است افزود: بهزیستی و سایر سازمان های مرتبط باید خدمات لازم به سالمندان در زمینه های مختلف را ارئه دهند.

معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی نیز در این جلسه از مشارکت سالمندان در امورات اجتماعی سخن گفت و تصریح کرد : به منظور حفظ شان و مقام سالمند در جامعه باید زیر ساختهای حضور این قشر را در خانواده و جامعه گسترش داد تا ضمن تکریم ، جایگاه این بزرگواران حفظ شود.

فرماندار بافق در ادامه این نشست با اشاره به این که جمعیت سالمندان در کشور روند رو به رشدی دارد گفت : با خرد جمعی وهمکاری دستگاه های اجرایی ذیربط و برنامه ریزی دقیق می توان حرمت و جایگاه سالمندان را حفظ کرد.

سید مهدی طلایی مقدم به اهداف شورای ساماندهی امور سالمندان اشاره کرد و گفت : حساس کردن جامعه نسبت به بحث سالمندان و پیش بینی نیازهای اساسی آنها و ارائه خدمات رفاهی از جمله بهداشتی، درمانی، فرهنگی و اجتماعی مطلوب به سالمندان با حفظ احترام و کرامت آنها از اهداف این شورا می باشد.

وی در پایان بر حل مسائل و مشکلات این قشر با استفاده از تمام ظرفیت ها تاکید کرد و اظهار داشت : تمام دستگاههای اجرایی می بایست در سطح شهرو روستاهای بخش مرکزی بر مناسب سازی اماکن ، ادارات ، فروشگاهها اقدام و در پروژه های در دست اقدام ویژه سالمندان و معلولان موارد مناسب سازی را رعایت نمایند.

IMG_2421 IMG_2426 IMG_2434 IMG_2439