جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۱۰:۳۲ بعد از ظهر

نشست برنامه ریزی برگزاری جشنواره قرآنی وزارت جهاد کشاورزی در بافق

کد خبر: 60896
تعداد بازدیدکننده: 195
تاریخ: ۰۸ مرداد ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ نشست برنامه ریزی برگزاری جشنواره قرآنی وزارت جهاد کشاورزی مرحله استانی با حضور امام جمعه و فرماندار بافق، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی استان و جمعی از مسئولان ادارات و نهاد های شهرستان در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه بافق در این نشست با اشاره به جایگاه و اهمیت قرآن کریم در جامعه بر ضرورت گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه تاکید کرد.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی در ادامه با بیان اینکه قرآن کریم در کشور ما مظلوم واقع شده است گفت: قرآن در کشور ما در مقایسه با برخی از کشورهای اسلامی مظلوم واقع شده است که خوشبختانه اخیرا حرکت های خوبی در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در سطح کشور از سوی مسئولان بویژه مقام معظم رهبری صورت گرفته است.

وی برگزاری جشنواره ها و مسابقات قرآنی را یکی از حرکت های مثبت در ترویج فرهنگ قرآنی در سطح جامعه عنوان کرد و افزود: تمامی ارگانها و نهاد ها باید با بهره گیری از تمام ظرفیت ها و پتانسل های موجود در راستای گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه گام بردارند.

فرماندار بافق نیز در این نشست به اهمیت برگزاری مسابقات و جشنواره های قرآنی در سطوح مختلف جامعه اشاره کرد و افزود: قرآن کریم بزرگترین معجزه الهی می باشد که باید نگاه و توجه ویژه به آن شود  تا با نهادینه کردن آن در جامعه بتوان حداکثر بهره گیری از این کتاب آسمانی صورت گیرد.

سید مهدی طلایی مقدم در ادامه بر ضرورت پیوسته و دائمی بودن برنامه های قرآنی در جامعه اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در شهرستان بافق محافل و مجالس قرآنی با حضور جمعیت کثیری از مردم بویژه جوانان و نوجوانان برگزار می شود که میتوان با برگزاری برنامه های قرآنی به صورت پیوسته و دائمی فرهنگ قرآنی را دربین سطوح مختلف جامعه بویژه قشر جوان گسترش داد .

در ادامه این نشست جانشین حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان یزد برگزاری این جشنواره را ویژه همسران ، فرزندان و همکاران جهاد کشاورزی خواند و گفت : این مسابقات در مرحله استانی و در رشته های قرائت، ترتیل قرآن، حفظ ، اذان و تفسیر به میزبانی شهرستان بافق در مرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام سید عابدین نورالدینی زمان برگزاری مرحله استانی بیست و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم وزارت جهاد کشاورزی را ۱۴و ۱۵ مرداد ماه عنوان کرد و افزود : این دوره با حضور حجت الاسلام و المسلمین راستگو  و بیش از ۱۵۰ شرکت کننده از ادارات جهاد کشاورزی سراسر استان در محل آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) بافق برگزار خواهد شد که برگزاری تواشیح ، برپایی نمایشگاه قرآنی ، مراسم قرائت زیارت عاشورا ، اعزام روحانیون به روستاهای شهرستان در جهت تبلیغ در امر زکات از جمله برنامه های فرهنگی این جشنواره خواهد بود.

IMG_2413 IMG_2412 IMG_2420 IMG_2417