پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۲۳:۵۰ بعد از ظهر

اولین جلسه شورای توسعه و عمران شهرستان بافق برگزار شد

کد خبر: 60989
تعداد بازدیدکننده: 157
تاریخ: ۱۱ مرداد ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ جلسه شورای توسعه و عمران شهرستان به دعوت فرماندار بافق و با حضور امام جمعه ، فرماندار ، روسای شورای اسلامی شهر  و شهرستان، صاحبان صنایع و شرکتهای بزرگ بافق از جمله سنگ آهن مرکزی ، میشدوان ، فلات مرکزی ، کارخانجات تعمیرات لکوموتیو ، مجتمع فسفات ، سرپرست شهرداری و بخشدار مرکزی در محل فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای این نشست فرماندار بافق هدف از تشکیل شورای توسعه و عمران بافق را ایجاد همدلی ، همزبانی و هماهنگی بیشتر و بهتر در راستای چشم انداز و توسعه شهرستان بیان کرد و گفت: با توجه به وجود پتانسیل و ظرفیت های بالای موجود در شهرستان و استفاده بهینه از اعتبارات دولتی و امکانات و تجهیزات معادن می توان با هماهنگی وهمفکری در راستای توسعه و آبادانی شهرستان گام برداشت.

سید مهدی طلایی مقدم با اشاره به رویکرد و نتایج برگزاری نشست شورای توسعه و عمران شهرستان بر ضرورت تداوم آن تاکید نمود.

در ادامه امام جمعه بافق بر ضرورت وجود همدلی و همراهی در بین مسئولان شهرستان بر اساس محورهای توسعه تاکید نمود و با بیان تاثیرات برگزاری نشست های هم اندیشی در ایجاد جو همدلی و وحدت بین مسئولان خواستار برگزاری مداوم و منظم جلسات شورای توسعه و عمران شد.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی با تاکید بر اهمیت حضور مردم در سرمایه گذاری و تعامل در جهت دستیابی به اهداف محورهای توسعه و عمران شهرستان گفت: مسئولان امر باید زمینه و بستر سازی مناسب در جهت حضور و سرمایه گذاری هرچه بیشتر و مناسب تر مردم و سرمایه گذاران را در شهرستان فراهم کنند.

در ادامه این نشست حاضرین مهمترین راهکارها و پیشنهادات خود را پیرامون دستیابی به اهداف توسعه ای شهرستان ارائه نمودند.

همچنین پس از بحث و تبادل نظر موضوعاتی همچون  نحوه استفاده از توان و ظرفیت شرکت ها در توسعه و عمران منطقه ، بهره گیری از توان پیمانکاران ، استفاده از ظرفیت های شرکت ها و سرمایه گذاران بومی و برگزاری منظم جلسات از جمله مصوبات این نشست بود.

 

photo_2015-08-02_10-31-59 photo_2015-08-02_10-32-08 photo_2015-08-02_10-32-13

۸ نظر

 1. s می‌گه:

  آقا خواهشا خنده مون نندازین. این جلسه ی بی فایده، دیگه چه صیغه ایه؟ سنگ آهن به عنوان بزرگترین شرکت منطقه، گیر صد هزار تومن پوله! رسماً ورشکسته اس، اونوقت نشستن یه مشت مسئول منفعل و اصلا توباغ نیسته ی شهرداری و شورا و اینا یطرف و مثلا مدیران صنعتی اونور، بخدا تنها چیزی که توی این جلسات دیده نمیشه، دغدغه ی مردمه. ما خودمون بارها توی اینجلسات بودیم، بححث اصلی این جلسات رو توی یه چیز خلاصه می کنم: حاجی عسکری، اگر می خوای بمونی، پوول وده، زیرمیزی وده، بده ویاد، زیاد بده ویاد، نداری ! ؟ برو ومیر، (این جمله از طرف سمتچپ میز به سمت راست گفته می شود) همین.!!!!! مردم و طرح ها و اینا، همه کشک

 2. یادگار می‌گه:

  خیلی دلم میخواد اینارو ( این آقایون رو ) باور کنم ولی افسوس که هیچ کدومشون ( که تقریبا با همشون از نزدیک آشنا هستم ) باور کردنی نیستند واقعا که چقدر این قصه تکراری دلگیره

 3. مبارك می‌گه:

  ای کاش فرماندار عزیز این اعضای محترم را در جشن تولدی که برای خودش در فرمانداری به پا کرد دعوت می کرد تا هم کادو براش می اوردند وهم نتیجه بهتری از این جلسات عایدشون میشد.

 4. تقی می‌گه:

  آقای امیرزاده دست زیر چانه نزن دی نوزده رابگیر تو که ادعا می کردی دی نوزه را پس میگیری البته مهدی رنجبر هم بود….

 5. بافقی می‌گه:

  سایت محترم لطفا این نظرات زشت رانگذاریدحداقل به خاطربافق وبافقی مظلوم

 6. بافق سربلند می‌گه:

  با سلام :حداقل در یکی دو سال گذشته کارهای خوبی در بافق انجام شده که جای تقدیر و تشکر دارد.و کسانی که نظرات زشت میدهند سطح فرهنگ خود را میرسانند و ابروی بافق را میبرند.انشالله خدا همه مون را براه راست هدایت کند.

 7. شهروند بافقی می‌گه:

  واقعا جای تامل داره بعضی از اقایانی که در جلسه بوده اند چه سر رشته ای از توسعه و عمران شهری داشته اند چرا اقای فرماندار از افرادیکه سالها در زمینه توسعه و عمران فعالیت داشته اند و مو سفید کرده اند و صاحب نطرند و متاسفانه هم اکنون به فراموشی سپرده شده اند دعوت ننموده اند و از امثال افرادیکه هیچ تخصصی ندارند دعوت نموده اند واقعا که همه چیز سیاسی بازی است

 8. mohsen می‌گه:

  سلام بسیار جای خورسندی دارد که مسئولین شهرمان دور هم برای آبادانی شهر جمع و تبادل نظر می کنند که قطعا به نفع شهر مان می باشد. برای توسعه و آبادانی مهمترین مبحث وجود زیرساختهای آن می باشد که باید به آن توجه شود.آماده شدن زیرساختهای شهری و صنعتی می تواند سرمایه گذار را تشویق به حضور و سرمایه گذاری کند. متاسفانه بعلت لابی بازی در وزارت صنعت و معدن و تجارت در امور سرمایه گذاری باید طرحهای را دنبال کنیم که همسو با نظرات این وزارت خانه باشد در غیر این صورت با مشکل مواجهیم. که به نظر طرح های بسیار زیادی وجود دارد که قابل اجرا می باشد.خوشبختانه بافق بهترین اساتید و دکترین معدن را دارا می باشد که
  می توانند کمک زیادی به مسئولینمان برای پیگیری طرح های جوار معدنی که مناسب با ظرفیت و پتانسیل موجود شهر می باشند را پیگیری و اجرا کنند. متاسفیم که صمیمیت بر چهرهای مسئولین وجود ندارد و هنوز به نقطه همدلی و همزبانی نرسیده ایم. راز پیشرفت شهر صمیمیت و همدلیست.