شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۷:۴۸ بعد از ظهر

ایجادمرکزعرضه مستقیم محصولات کشاورزی و دامی درتعاون روستایی بافق

کد خبر: 6102
تعداد بازدیدکننده: 133
تاریخ: ۰۲ مرداد ۱۳۹۱

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان بافق، ضمن تشریح برخی وظایف  این سازمان و تشکل های تعاون روستایی در حوزه بازاررسانی محصولات کشاورزی، برخی از مهم ترین فعالیت های انجام شده در این خصوص را برشمرد.

علی فلاح بیان کرد: رسالت اصلی شبکه تعاونی های روستایی، کشاورزی وتولید کشور، درراستای حمایت از توسعه روستایی وبویژه تقویت بخش کشاورزی است واساساً این تشکل ها به همین منظور ایجاد شده است.

وی ادامه داد: سازمان تعاون روستایی نیز به عنوان ناظر وحامی تشکل ها، در پی تحقق همان رسالت ها و اهدافی است که در اساسنامه سازمان وتشکلهای مذکور وجوددارد.

وی افزود: با توجه به اینکه یکی از مهمترین دغدغه های کشاورزان، ناچیز بودن سهم آنها از قیمت خرده فروشی محصولات کشاورزی است که به دلیل فعالیت واسطه ها ودلالان مختلف وعدم کارایی بازار به وجود می آید و بنابراین، واقعی ترشدن سهم تولیدکنندگان محصولات کشاورزی از قیمت نهایی محصول، دغدغه همه دست اندرکاران ومسئولان بخش کشاورزی است و در همین راستا سازمان و شبکه تعاون روستایی از دیرباز فعالیت هایی را انجام می داده و در قالب خریدهای تضمینی وتوافقی، به دنبال تحقق این اهداف بوده است.

فلاح همچنین عنوان کرد: درسال ۱۳۹۰ با استعانت از خداوند متعال و عنایت مسئولین خدمتگزار ارگانهای مختلف؛ استانداری، جهاد کشاورزی و به خصوص توجه ویژه فرمانداران محترم شهرستان ها، احداث حداقل یک مرکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در هر شهرستان، در دستور کار سازمان تعاون روستایی استان یزد و ادارات تابعه شهرستانی، قرارگرفت وبا بسیج امکانات وسرمایه های تشکلها وهمچنین اختصاص قسمتی از اعتبارات بلاعوض استانی و تسهیلات وکمکهای سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، اکثریت قریب به اتفاق مراکز مذکور به بهره برداری رسیده است.

رئیس اداره تعاون روستایی بافق گفت : در شهرستان بافق نیز با عنایت ویژه فرماندار محترم ومدیریت جهادکشاورزی شهرستان، پروژه ای که در سال گذشته آغاز شده بود در سال جاری به اتمام رسید و هم اکنون مرکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی شهرستان بافق با مدیریت شرکت تعاونی روستایی نگین کویر بافق در محل اداره تعاون روستایی شهرستان، مشغول به کار است.

علی فلاح بیان کرد: فاز اول این پروژه به مساحت ۱۳۰ متر مربع به اتمام رسیده است وعرضه انواع میوه، موادپروتئینی، لبنیات، حبوبات و سایر مایحتاج دراین مرکز در دونوبت صبح وعصر انجام میشود.

وی ادامه داد: از مجموع هزینه های صورت گرفته برای تکمیل پروژه، مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات بلا عوض استانی، فرمانداری و سازمان مرکزی تعاون روستایی و مابقی مبلغ از محل سرمایه داخلی شرکت تعاونی روستایی نگین کویر بافق تامین شده است.

وی تصریح کرد: فاز دوم طرح نیز در محل مجاور مرکز عرضه فعلی دردست احداث است و با اتمام آن، کیفیت اجناس عرضه شده افزایش خواهد یافت.

وی افزود: روندکار این مرکز، مبتنی بر عرضه مستقیم وبدون واسطه محصولات کشاورزی با اولویت شهرستان بافق و همچنین سایر شهرستان های استان است و آمادگی همکاری با کشاورزان عزیز و تولیدکنندگان و صنایع جانبی بخش کشاورزی را در عرضه مستقیم وبی واسطه محصولات کشاورزی دارد.

رئیس تعاون روستایی بافق در پایان گفت : همچنین با توجه به نظر ویژه فرماندار بافق به بخش کشاورزی وسعی وتلاش وافر ایشان جا دارد که از طرف این قشر زخمتکش از ایشان قدردانی نمایم وانشاءا۰۰۰ با عنایت به لزوم تحقق «شعار سال تولید ملی» در آینده شاهد شکوفایی ورونق بیشتر بخش کشاورزی خواهیم بود.

۲ نظر

 1. محمد می‌گه:

  با سلام این وبلاگ تنها جهت ختم قرآن کریم در ماه مبارک رمضان افتتاح شده دوستانی که میخواهند در این ختم شرکت کنند به ترتیب از جز یک شروع کنند اگر موفق شدیم تمام کنیم دوباره از اول شروع میکنیم.

  هرکسی میتونه با هر قصد و نیتی که خواسته اگر بیش از یک جز هم خواستید عیبی نداره

  شرکت کنید و بهم بگین مطما باشین یک جز قرآن خواندن در مدت ۳۰ روز زیاد وقت شما رو نمی گیره و خیلی هم صواب داره

  یاعلی

  آدرس:http://2012-1391.blogfa.com/