سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۶:۳۴ بعد از ظهر

از ابتدای تشکیل ستاد دیه استان یزد ۸۹۰ نفر محکوم مالی آزاد شدند

کد خبر: 61112
تعداد بازدیدکننده: 121
تاریخ: ۱۴ مرداد ۱۳۹۴

مدیر عامل ستاد دیه استان یزد:
از ابتدای تشکیل ستاد دیه استان یزد ۸۹۰ نفر محکوم مالی آزاد شدند
اسلام افشون در گفتگو با خبرنگار “بافق فردا” از آزادی ۸۹۰ نفر محکوم مالی خبر داد و افزود: از ابندای تشکیل ستاد دیه استان یزد ۸۹۰ نفر محکوم مالی به آغوش خانواده خود بازگشتند.
وی اظهار داشت: هفتمین جشن گلریزان در شهرستان بافق برگزار شد. قبل از این نیز مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان از دیگر خیرین شهرستان های استان جمع آوری شده است. در حال حاضر تقریباً ۱۱۱ نفر محکوم مالی هست که برای آزادی آنان ۱۴۰ میلیارد ریال نیاز می باشد تا زمینه آزادی آنها فراهم شود.
مدیر عامل ستاد دیه استان افزود: سال گذشته ۸۹ نفر با پرداخت ۵۵ میلیارد ریال آزاد شدند و برای آنان مبلغ ۱۱۶ میلیارد ریال لازم بوده است که کمیته صلح وسازش ستاد دیه استان با همکاری دادگستری وشورای حل اختلاف توانسته ۶۱ میلیارد ریال از این مبلغ را گذشت بگیرد و به گونه ای رضایت مندی شاکیان فراهم شده است.
وی گفت: ۵ محکوم مالی شهرستان بافق ازسال ۹۱ تاکنون آن با مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان زمینه آزادی آنها فراهم گردیده است. ۲ محکوم مالی دیگر این شهرستان که یکی در شرف بازداشت و دیگری در زندان به سر می برد نیاز به کمک بیش از ۴۰۰ میلیون تومانی دارند امید است با همکاری کمیته صلح و سازش، شورای حل اختلاف و دادگستری مبلغی را به عنوان گذشت بگیرند و مابقی آن نیز تأمین شود.