یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۵:۱۱ قبل از ظهر

ضرورت تامین خوراک مورد نیاز کارخانجات جوار معدنی از جمله ذوب روی بافق از معادن داخلی

کد خبر: 61141
تعداد بازدیدکننده: 562
تاریخ: ۱۴ مرداد ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ فرماندار بافق به اتفاق کارشناسان فرمانداری و رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت از واحدهای مختلف مجتمع ذوب روی بافق بازدید کرد.

سید مهدی طلایی مقدم در حاشیه این بازدید با حضور در جمع کارکنان این کارخانه با قدردانی از زحمات و تلاش های کارگران و مدیران این مجموعه گفت: همانطور که حیات اقتصادی کشور ما به نفت و فرآورده های نفتی وابسته است حیات در شهرستان بافق نیز به معادن این منطقه بستگی دارد که باید با تلاش و کوشش و توجه ویژه زمینه ایجاد و رونق مجموعه های جوار معدنی را در این منطقه فراهم شود.

وی در ادامه به چهار محور اصلی سند توسعه شهرستان بافق اشاره کرد و بیان داشت: ایجاد ، تکمیل و راه اندازی صنایع جوار معدنی یکی از مهمترین موضوعات و محورهای اصلی سند توسعه بافق می باشد.

طلایی مقدم جلوگیری از خام فروشی را یکی از مهمترین محورهای برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور که اخیرا از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است،بیان کرد و اظهارداشت:یکی از رموز فعالیت ها و محورهای اصلی در برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور فرآوری مواد خام و معدنی و جلوگیری از خام فروشی کشور می باشد.

فرماندار بافق همچنین مهمترین شرط توسعه اشتغال و مبارزه با بیکاری و ایجاد ارزش افزوده و رونق اقتصادی در جامعه را جلو گیری از خام فروشی عنوان کرد و گفت: ما با باید با فراهم کردن زمینه ایجاد و توسعه صنایع جوار معدنی و تبدیلی در کشور از خروج ارز جلوگیری کنیم تا زمینه ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در جامعه فراهم شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون مشکلات و کمبود های مجتمع ذوب روی بافق از جمله تامین خوراک توسط شرکت معادن کوشک بافق و تسهیلات توسعه ای این مجموعه قول مساعدت و پیگیری داد.

محمد مهدی فقیه خراسانی ، مدیر عامل مجتمع ذوب روی بافق در دیدار با فرماندار بافق در خصوص توسعه و نو آوری و به روز رسانی ماشین آلات و برنامه های توسعه مجتمع مواردی را اعلام کرد.

گفتنی است مجتمع ذوب روی بافق با ظرفیت ۳۰ هزار تن در سال و با اشتغال بیش از ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم در کیلومتر ۶۰ جاده بافق – یزد واقع شده است.

IMG_3486 IMG_3562 IMG_3428

۱ نظر

  1. بافقی می‌گه:

    چند نفر بافقی در این مجتمع کار می کنند؟؟؟؟