شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۹:۱۹ بعد از ظهر

بیش از ۶۰ روحانی به مناطق شهری و روستایی بافق اعزام شدند

کد خبر: 6122
تعداد بازدیدکننده: 152
تاریخ: ۰۲ مرداد ۱۳۹۱

رئیس تبلیغات اسلامی بافق:

رئیس سازمان تبیلیغات اسلامی بافق از اعزام بیش از ۶۰ روحانی به مناطق شهری و روستایی شهرستان بافق خبر داد.

حجت الاسلام ‘علی روحانی’ روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا،افزود: از این تعداد ۱۲ واعظ وروحانی به روستاهای منطقه و مابقی به نقاط شهری اعزام شدند.

وی گفت : درماه مبارک رمضان بیش از ۶۰ مسجد برای فضیلت ماه مبارک رمضان و اقامه نماز جماعت وبرخی عبادات ویژه این ماه ، آماده شده اند

رئیس تبلیغات اسلامی بافق افزود : دربیشتر مساجد نماز جماعت در سه نوبت، برخی مساجد نیز در دو وقت و تعداد اندکی هم فقط جماعت مغرب و عشاء در آنها اقامه می شود.

حجت الاسلام روحانی اضافه کرد: روحانیون اعزامی علاوه بربیان احکام دینی با محوریت آسیبهای اجتماعی به شبهات نیز پاسخ می دهندتا خدای ناکرده جوان و نو جوانی از مسیر اسلام منحرف نشود.

وی افزود بصیرت افزایی در احاد جامعه به ویژه جوانان و نوجوانا و همچنین آشنا کردن این قشر عظیم جامعه با مسائل روز ایران و جهان از دیگر وظایف روحانیون درماه مبارک رمضان می باشد.

رئیس تبلیغات اسلامی بافق همچنین گفت: درماه مبارک رمضان طرح تلاوت و قرائت قرآن کریم دربیش از ۱۶۰ مسجد ، محافل مذهبی و منزلِ افراد در سطح این شهرستان آغاز شده است.

حجت الاسلام غلی روحانی گفت:‌ این طرح که تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد با استقبال جوانان و نوجوانان روبرو شده است ، و طراوت و نشاط خاصی به این محافل قرآنی داده است .

وی گفت: قرآن نور رحمت و هدایت به سوی سعادت است و تاکنون کامل‌تر و جامع‌تر از آن دستوری برای سعادت بشر نیامده و نخواهد آمد.

وی اضافه کرد : یادگیری و آموزش قرآن و مفاهیم والای آن و توجه به معارف نابش، از مشکلات جسمی، روحی و زندگی ما می کاهد و احساس آرامش را به بندگان خدا هدیه می کند

۱ نظر

  1. بمانعلی عبدللهی شیطوری می‌گه:

    بسیار عالی دستتان درد نکند