سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۳۰:۴۷ بعد از ظهر

نشست مشترک فرمانداران استان یزد در بافق

کد خبر: 61262
تعداد بازدیدکننده: 126
تاریخ: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ نشست مشترک فرمانداران با حضور استاندار یزد، معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل حوزه استاندار،مدیرکل روابط عمومی استانداری و فرمانداران شهرستانهای استان در سالن کنفرانس فرمانداری شهرستان بافق برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست مشترک تاکید کرد: برنامه های هفته دولت امسال باید بسیارآموزنده باشد و ارزشهای دینی و انقلابی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ویژگیهای ارزشمند شهیدان رجایی و باهنر را به مردم معرفی کند.

سید محمد میر محمدی مردم را عامل اصلی پیروزیهای نظام و انقلاب دانست و ادامه داد: مشارکت و حضور مردم در برنامه های هفته دولت باید اساس برنامه ریزیها قرار گیرد زیرا دولت تدبیر و امید می خواهد بیشترین تعامل را با مردم داشته باشد.

وی صبر و تحمل، دانش ،تلاش،کوشش،آرامش و تدبیر را از ویژگیهای بارز دولتمردان در نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: باید از لحظه لحظه زندگی مان برای خدمت به مردم استفاده کنیم زیرا ملت ایران ملتی قدردان و قدرشناس هستند.

نماینده مردم مهریز، بافق ، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی در این نشست ضمن قدر دانی از تعامل خوب استاندار یزد و مسئولین ارشد استان با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: درتهران در هر وزارتخانه ای که برای پیگیری مشکلات  مردم و رفع آنها مراجعه کردم مشاهده نمودم که استاندار یزد قبلاً برای پیگیری امور استان درآن حوزه خاص در  وزارتخانه  مربوطه حضور داشته است و این شایسته تقدیر است .

حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده با اشاره به اینکه برگزاری این نشست ها موجب همکاری و هم افزایی بیشتر میان مسئولان می شود اظهار داشت: برخی از مشکلاتی که امروز در شهرستان بافق و سایر شهرستانها با آن مواجه هستیم ناشی از سیاستگذاریهای غلط گذشته است که بسیاری از آنها از زمان طاغوت برای ما به ارث رسیده است.

فرماندار بافق در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم به مدعوین با اشاره به ظرفیتها و پتانسیل های شهرستان بافق گفت : شهرستان با داشتن نیروی انسانی قوی و کارآمد در تمام زمینه ها بخصوص در بخشهای صنعتی ، راه آهن و کشاورزی توانایی رسیدن به یک شهرستان صنعتی در استان و منطقه را دارد.

سید مهدی طلایی مقدم مسیر راه توسعه و آبادانی بافق را سند توسعه چشم انداز این شهرستان خواند و اظهار داشت : سند چشم انداز بافق حول چهار محور معدن و صنایع جوار معدنی و فولادی ، راه آهن و صنایع جوار ریلی ، جذب توریست و گسترش صنعت گردشگری و صنایع دستی و محور چهار بخش کشاورزی و دامپروری با توسعه و کشت نخیلات ، پسته و صنعت آبزی پروی ( پرورش و تکثیر تیلاپیا و خاویار) می باشد.

وی تامین آب کشاورزی برای کشت نخیلات را یادآور شد و گفت : در مناطق آزاد گودگوار و دشت حسن آباد آب شور مناسب برای کشت نخیلات و پرورش ماهی تیلاپیا در سطح بالایی داریم که اگر برداشت نشود سفره های آب شیرین منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد.

طلایی مقدم در ادامه به روند فعالیت پروژه های عمرانی ، صنعتی و بهداشتی شهرستان به صنایع جوار معدنی و فولادی اشاره کرد و افزود : یکی از راهکارهای مهم و کلید راه گشای برخی مشکلات شهرستان در بخش صنایع جوار معدنی احداث گندله پنج میلیون تنی فولاد ابویی می باشد که برخی زیرساختهای آن توسط بخش خصوصی پیگیری و به سرانجام رسیده است.

در ادامه نشست مشترک فرمانداران تعدادی از فرمانداران شهرستانهای استان به بیان  دیدگاه های خود در این نشست پرداختند و مقرر شد در نشست مشترک بعدی هر کدام از فرمانداران طرحهای تاثیر گذار شهرستان خود را برای مطرح شدن در این جلسه ارائه دهند.

IMG_3953 IMG_3961 IMG_3969 IMG_3971