سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۸:۲۳ بعد از ظهر

آیا خدا هم از سر تقصیر او خواهد گذشت

کد خبر: 61898
تعداد بازدیدکننده: 232
تاریخ: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴

IMG_20150822_213244

 

طی تماسی از سوی یکی از همشهریان بافقی از خبرنگار “بافق فردا” در خواست شد برای تهیه گزارشی به منزل ایشان واقع در خیابان شیخ محمد تقی برویم. قضیه و ماجرای اتفاق افتاده را از زبان علی شهبازی بشنویم.

ضمن تشکر از پیگیری شما. علی شهبازی، ۲۳ ساله و مجرد حدود یکسالی هست که در معدن سه چاهون مشغول به کار هستم.

پنج شنبه ۱۶ مرداد ساعت ۱۲ شب در حالی که به خانه برمی گشتم روبروی پارک فرمانداری دچار تصادف شدم.

آن شب در آن حوالی عروس کشانی بود که به یکبار ماشین ۴۰۵ نقره ای رنگی که تمام شیشه های آن نیز دودی بود از سمت چپ سبقت گرفت و اصلا متوجه من هم نشد. بر اثر برخورد با خودرو بین بلوک های که در اطراف باغچه خیابان بود گیر افتادم و از ناحیه پا دچار آسیب دیدگی شدم.

تمام استخوان های پایم خرد شده و تاکنون دو عمل انجام داده ام. چیزی که در این جا برایم دردآور است متواری شدن خودرو است. که هنوز هیچ کسی سراغ مرا نگرفته است. خودروی ۴۰۵ به محض برخورد با من از داخل کوچه درمانگاه تأمین اجتمایی فرار کرد. دوستان همراهم نیز مسیری او را تعقیب کردند اما موفق نشدند رد یا نشانی از او پیدا کنند. نمی دانم این خودرو هم همراهی و اقوام عروس و داماد بود یا اینکه همین طوری آنان را همراهی می کرد.

آیا مردانگی و جوانمردی این است؟ اگر به جای من یکی از اقوام آنان این اتفاق برایش رخ می داد همین عکس العمل را نشان می دادند؟

از بستگان داماد یکی به منزل ما آمده و می گوید حالا که اتفاقی رخ نداده و خرج عمل رایگان است برای چه شکایت کنی؟

دوست دارم جوانی که راننده خودرو بود را ببینم و فقط یک سوال از وی داشته باشم این دنیا محل فراری پیدا کرده است آیا با وجدانی راحت زندگی می کند. آیا خدا هم از سر تقصیرات او خواهد گذشت؟

برای هر بار رفت و آمد به یزد باید هزینه آژانس، دکتر و دوا پرداخت کنم. بهتر نیست لااقل بداند الان در چه وضعیتی قرار دارم؟ مادرم که شبانه روز نفرین می کند. اینها را می گویم که بنویسید شاید وجدان خفته او بیدار شود.

نکته دیگر این که آیا برای رفتن به خانه بخت لازم است آرامش مردم شهر سلب شود. نیمه شب ازصدای ضبط خودرو، ترقه و بوق ماشین ها افراد آسایش و آرامش ندارند.

خواهشمندم اگر صدای من به گوش جوان (راننده خودرو)  می رسد بداند از حق خودم نخواهم گذشت.

۸ نظر

 1. دوستدار می‌گه:

  بنظرم تنظیم ترافیک وامنیت رفت وآمد باشورای ترافیکه. همون شورایی که وظایفش فقط در دست انداز سازی خوب متجلی شده.

 2. ناشناس می‌گه:

  کار راننده ۴۰۵ کهبسیار دور از انسانیته ولی با این رفتاری که بین جوانان شهرمون وجود داره (منظورم راه افتادن موتور سوارها دنبال ماشین عروس .بوق زدن وگازدادن و ویراژدادن ودنبال هم کردن ) احتمال بروز حادثه های بد تر از این هم هست . توی یزد هیچ موتور سواری از ترس نیروی انتظامی جرات رفتن دنبال ما شین عروس رو نداره ولی برعکسش توی شهرما

 3. مسعود می‌گه:

  پلاک ماشین را دوستات برنداشتن ؟

 4. مخالف خصوصي سازي می‌گه:

  علی آقا مشابه این اتفاق برای پسر من در شب نیمه شعبان افتاد و ماشین زانتیا فرار کرد جالب اینکه در چنین شب شلوغی دوربین های مدار بسته نیروی انتظامی و شهرداری خراب بود!!! کسی هم شماره ماشین را بر نداشته بود ولی اگر برای بچه یکی از مسئولین این اتفاق رخ می داد یک ساعته پیداش می کردن . در ضمن این جریان را به بافق فردا هم ایمیل کردم ولی متاسفانه منعکس نشد ؟!

 5. ماشالله شمس الدینی می‌گه:

  سلام
  امیدوارم خداوند به شما سلامتی کامل عنایت کنه.
  واقعا جای بسی تعجبه عده ای فکر میکنن درساعات پایانی شب هرچه بیشتر ترقه هواکنن و بوق و سوت بزنن بیشتر مردم دعای خیر بدرقه راهشون میکنن.
  آخه هم وطن این چه کاریه ؟ پس رعایت حقوق دیگران چی میشه؟
  کاری کنید مردم بادیدن ماشین عروس هزاران دعای خیر بدرقه عروس و داماد کنن نه اینکه بادیدن مزاحمت های آنچنانی ناسزابگن.
  واقعا لازمه اینقدر بی ملاحظه گری و مزاحمت؟؟
  خاطره جشن عروسی هرشخص باید تا آخرعمر بامسرت وشادی به یادگار بمونه نه این رقمی .
  حلاوت جشن و سرور شب بیادماندنی ازدواج را با مزاحمت و خدای ناکرده اتفاق ناگوار تلخ نکنید .
  ممنون.

 6. محمد می‌گه:

  این درد درد همه بافقیها است که چرا بدون اجازه نیروی انتظامی می توانند کارنوال عروسی راه بیندازند نیروی انتظامی باید ازاین قویتر کار کند. انشا…

 7. یادگار می‌گه:

  خدا میداند که بسیاری از خانواده های عروس و داماد هم راضی به این وضع و ایجاد غصه برای دیگران نیستند ولی بی ملاحظه بودن موتورسواران و برخی افراد که عقده ویراژ دادن و خودنمایی دارند ایجاد مزاحمت و گرفتاری کرده که آن هم از بی فرهنگی و همچنین نبودن مکانهایی برای تخلیه انرژیی کاذب است

 8. بافقی باسواد می‌گه:

  قال الله تبارک وتعالی
  ………………ان ربک لبالمرصاد