پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۴۳:۰۶ قبل از ظهر

پیام تبریک فرماندار بافق به مناسبت روز پزشک

کد خبر: 61912
تعداد بازدیدکننده: 177
تاریخ: ۰۱ شهریور ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ همزمان با سالروز بزرگداشت ابوعلی سینا و روز پزشک فرماندار بافق در پیامی ضمن تقدیر از خدمات پزشکان این روز را گرامی داشت.

فرماندار بافق در این پیام ، اول شهریور ماه را زادروز دانشمند برجسته ایرانی شیخ الرئیس بوعلی سینا دانست و گفت : به پاس تألیفات و خدمات بوعلی سینا به علوم پزشکی و فعالیت وی در این رشته، اول شهریور را بنام روز پزشک نام گذاری شده‌است.

سید مهدی طلایی مقدم با اشاره به ارزش دانش گرانقدر پزشکی و فعالیت حرفه ای طبیب در فرهنگ اسلامی خاطر نشان کرد: خدمات و فعالیتهای یکی پزشک تا بدان اندازه والا و عظیم است که از پزشک به عنوان احیاگر و ضامن سلامتی انسان یاد کرده است.

وی افزود : هر اندازه موضوع علمی پر اهمیت و هدف آن مقدس تر باشد، آن علم هم از ارزش و اهمیت بیش تری برخوردار خواهد بود، چراکه هدف دانش پزشکی ، تأمین سلامت و تندرستی آدمی است، و اهمیت این موضوع و هدف از دیدگاه اسلام بر کسی پوشیده نیست.

رئیس شورای سلامت شهرستان بافق در بخشی از پیام خود، متخصصان و کادر پزشکی را بخشی از دولت به خصوص دولت سلامت محور تدبیر و امید دانست و گفت : بهداشت و سلامت در کنار معیشت مردم یکی از اولویت های مهم این دولت است ، که پزشکان و متخصصان علوم پزشکی یکی از محورهای مقوله سلامت هستند.

طلایی مقدم در پایان ضمن تبریک اول شهریور ماه سالروز ولادت بزرگ دانشمند و طبیب برجسته نامدار ایرانی جهان اسلام شیخ الرئیس ابوعلی سینا و روز پزشک، این روز بزرگ را به تمامی طبیبان فرزانه و جامعه پزشکی تلاشگر ایران اسلامی بالاخص پزشکان سخت کوش شهرستان بافق تبریک گفته و از درگاه خداوند متعال توفیق روزافزون و ارائه خدمات شایسته در دولت سلامت محور تدبیر و امید را خواستار شد.

IMG_4753