پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۰:۱۳ قبل از ظهر

بافق، یک سال پیش در چنین روزی

کد خبر: 62056
تعداد بازدیدکننده: 220
تاریخ: ۰۵ شهریور ۱۳۹۴

file_63476

 

 

file_63474

 

 

file_63475

 

 

file_63474

 

 

file_63469

 

 

file_63467

 

 

file_63466

 

 

file_63465

 

 

file_63473

 

 

file_63464

۶ نظر

 1. داود خ.ش.م می‌گه:

  ۱-در صحنه بودن مردم باعث شد تا حساب کار دست خیلیها بیاید . در سال ۹۳ مردم را می ترساندند که اگر به خیابان بیایید و اعتراض کنید هر چه دیدید از چشم خودتان دیدید . این تهدیدها به جایی نرسید و مردم بافق ۱۶ شبانه روز روبروی فرمانداری و در داخل شهر تجمع کردند ، اما کسی نتوانست با آنها برخورد کند . اصرار مردم بر آزادی فرزندانشان نتیجه داد و کارگران بازداشتی آزاد شدند . هر چند پرونده ی آنها بسته نشده است ، اما در این مدت جرئت نکردند که دوباره آنها را بازداشت کنند و یا اینکه از کار اخراجشان کنند . در این نوشتار جای دارد دوباره از کارگران بازداشتی سنگ آهن که فرزندان عزیز مردم بافق هستند یادی کنیم :
  محمدحسن تشکری
  علی‌محمد تشکری
  امیر حسین کارگران
  کاظم کارگران
  علی صبری
  رضا دهستانی
  رضا خواجه‌زاده
  ایرانی
  جلیل کمالی .
  ۳-چرا مردم بافق از جنبه ی رسانه ای اعتصاب سال گذشته استفاده نمی کنند ؟
  حرکت عظیم مردم بافق در بعد جهانی بازتاب داشت . اکثر رسانه های مطرح که در زمینه ی مسائل ایران فعال هستند ، در این باره خبر پخش کردند . پس جای دارد مردم بافق از این ظرفیت استفاده کنند . مثلا همین کارگروه مطالبات -هر چند مستقل نیست- در مواقعی که اعتصابات صنفی در کشور در جریان است از آنها حمایت کند . درد مردم در همه ی نقاط ایران مشترک است و باید از یکدیگر حمایت کنند . اگر امروز ما از مردم و کارگران دیگر شهرها حمایت کنیم ، در موقع نیاز آنها هم از ما حمایت می کنند . به عبارت دیگر ،هر چند اعتراضات سال گذشته دارای دستاوردهای بزرگی بود ، اما هدف اصلی آن یعنی سرنوشت خصوصی سازی در هاله ای از ابهام است . پس باید فهمیده باشیم یک دست صدا ندارد و ما به یاری مردم سایر نقاط ایران که همدرد ما هستند نیاز داریم .
  ۴-بعضی از رسانه ها مانند سایت تدبیر که به دولت وابسته است ، آنقدر گستاخانه عمل کردند که مردم بافق را به تعطیلی سنگ اهن تهدید کردند.به این تهدیدات توخالی نباید توجه کرد ، زیرا که تاریخ مصرف این حرفها گذشته است .
  ۵-شاید افراد رده بالا بتوانند از خارجی ها تضمین امنیتی بگیرند ولی مسئولین رده پایینتر در نهایت باید در کنار مردم زندگی کنند . این افراد به خوبی از این موضوع آگاهی دارند و در مواقع حساس چاره ای جزء پیوستن به مردم ندارند . مثلا امام جمعه محترم در سال گذشته به صراحت اعلام کردند که جنازه ی من باید بر دوش همین مردم تشییع شود پس من هم در کنار مردم خواهان احقاق حقوقشان هستم.
  ۶-از نقاط ضعف دادخواهی سال گذشته ، در هم آمیختن مسائل مذهبی و مسائل کارگری بود . وقتی برای لغو خصوصی سازی تجمع می کنیم ، دلیلی ندارد که زیارت عاشورا بخوانیم یا شعار الله اکبر بدهیم . در این مواقع باید خواسته هایمان را در قالب شعار مطرح کنیم . این اقدامات تیغ اعتراضات را کند می کند . به عبارت دیگر زیارت عاشورا و دعای کمیل غارتگران ثروتهای بافق را آزرده نمی کند ، بلکه برای شما مداح هم می آورند .
  ۷-نباید اجازه دهیم جناحهای سیاسی از دادخواهی ما به نفع خود سود برند ، زیرا هر دو جناح جزئی از مافیا هستند و همراهی با آنها در حقیقت کمک به مافیاست .

 2. یک چیز بگم و برم می‌گه:

  واقعا حق مطلب را کامل ادا نکردید این خبر بین سیل خبرها گم میشود چون بین عناوین اصلی قرار ندادید و فقط برای رفع مسئولیت و سرسری این خبر کار شده است واقعا اگر یک غریبه این عکسها را ببیند چه برداشتی می کند وقتی از قضیه خبر ندارد .برای این اتفاق به این بزرگی ،گذاشتن این چهار تا عکس واقعا بی انصافی است تقدیر و تشکر نیاز نیست فقط خواهشا رسالت واقعی خود که خبر رسانی است انجام دهید .از آن خانواده هایی که آن روزهای گرم تنهایی چقدر سختی کشیدند و کسی باید و شاید ازشون حمایت نکرد،و صورتجلسه ۹/۶که صباغیان آن را افتخار خود می داند حاصل خودگذشتگی آن ۹نفر….و خانواده هایشان است که ما بافقیها آن را فراموش کردیم و از آنها یادی نکردیم،در حالی که پرونده هایشان بازاست و معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار آنهاست،هر چند عده
  زیادی از این آب گل آلود ماهی خود را گرفتند و در حق این ۹نفر نامردی کردند
  خواهش خبری جامع تر و کامل تر از این کار کنید تا مردم بدانند اگر کاری برای بافق کردند هرگز از یاد نخواهند رفت
  خدایا بگیر هر آنچه که تو را از ما میگیرد

  • همسر کارگر می‌گه:

   کاری ندارم بعضی ها دنبال اغراض خود بودند ولی مردم پشت این ۹ نفر ایستادند . اگه مردم تنهاشون گذاشته بودند هم از کار اخراجشان می کردند و هم چند سالی برایشان زندان می بریدند . درسته پروندشونو نبستند ولی جرات دستگیریشونو هم ندارند و این ناشی از ایستادگی مردمه.

 3. کارگر می‌گه:

  فکر کنم نظر شماره یک خیلی تامل بر انگیز باشه،امیدوارم روزی نرسه که شرمنده این بچه ها بشیم و امیدوارم روزی برسه که به خواسته هامون برسیم

 4. محمدی می‌گه:

  مردم بافق همیشه در کنار فرزندان خود هستند .

 5. محمد می‌گه:

  هیچ وقت اون صحنه ها رو فراموش نمی کنیم،خداوند باعث و بانی این نامردمیها رو بالاخره به جزاش خواهد رسوند،امیدوارم همانطور که در اون گرما خونواده این عزیزان دم در فرمانداری نشستند و هیچ کس حاضر نبود بگوید علت این رفتار با این عزیزان چیست سرشون بیاد،همیشه قدردان زحمات این عزیزان خواهیم بود،انشاالله زمان همه چیز را روشنتر خواهد کرد