سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۳۲:۳۷ بعد از ظهر

طراحی هنرمند بافقی با موضوع یوزپلنگ آسیایی به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بافق تقدیم شد

کد خبر: 62097
تعداد بازدیدکننده: 413
تاریخ: ۰۵ شهریور ۱۳۹۴

طراحی هنرمند بافقی با موضوع یوزپلنگ آسیایی به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بافق تقدیم شد

هنرمند خوش ذوق بافقی اثر ارزشمند خود را تقدیم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق نمود.جلیل زعیمیان بافقی از هنرمندان خوش قریه طراحی و نقاشی شهرستان با اهدای اثر «هویت» نشان داد که ازحافظان و مدافعان محیط زیست به شمار می رود.جلیل زعیمیان متولد ۱۳۵۲ با تحصیلات کارشناسی زمین شناسی به مدت ۲۴ سال است که دبیر آموزش و پرورش شهرستان می باشد و ۱۵ سال از عمر خود را صرف یادگیری در رشته طراحی و نقاشی نموده است.وی انگیزه طراحی این تابلو را اینچنین بازگو می کند:

«همه موجودات حق زندگی دارند و یوزپلنگ آسیایی هم از این قاعده مستثنی نیست.او هم مثل ما دارای هویت و گذشته ای مشخص است.تکرار تصویر یوز از پس زمینه به مرکز تصویر دال بر پیشینه و هویت گذشته و امروز این حیوان نادر است.گسترش یوز در تمام تابلو نشان دهنده اهمیت موضوع و فراگیر بودن آن است به طوریکه ذهن مخاطب در مواجهه با آن به چیز دیگری جز یوز نمی تواند بیاندیشد».

گفتنی است مجموعه ای از طرحها و ایده های این هنرمند در زمینه یوزپلنگ آسیایی به زودی در قالب یک نمایشگاه و بعداً به صورت کتاب چاپ و در دسترس علاقه مندان حوزه محیط زیست قرار خواهد گرفت.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق

اهدای تابلوی یوز

۴ نظر

 1. بانوی فرهنگی می‌گه:

  جناب اقای زعیمیان خلاقیت شما درخلق این اثر را تحسین میکنم. خوشحالم که فرهنگیان در تمامی عرصه ها همچنان پیشتازند
  به واقع این جایگاه والا وارزشمند یک معلم را میرساند که نیاز به توجه وارزش گذاری بیشتری از طرف جامعه وخصوصا مسولین مرتبط می باشدگرچه شما سالیان سال است در عرصه فرهنگ بدون هیچ چشمداشتی قلم میزنیدکه این خاصیت هنرمند واقعیست.
  برایتان ارزوی توفیق وموفقیت درعرصه های مختلف هنری ارزومندم

 2. ناشناس می‌گه:

  سلام به بانوی فرهنگی لطفا نگاهی به سطر آخر نوشته بیاندازید شاید ادبیات این زمانه قدری از گذشته فاصله گرفته . پس گله ای از بچه ها نیست

 3. ناشناس می‌گه:

  باسلام
  عرض شما متین
  درحال صحبت کردن مینوشتم
  Anonymous says: دقت نظرشما قابل تحسین است
  پوزش میخواهم وتصحیح میکنم
  “برایتان ارزوی توفیق وموفقیت درعرصه های مختلف هنری مسالت دارم”

 4. جلیل زعیمیان می‌گه:

  ممنون از لطف تون .

  مهم ، هدف و نتیجه ی کار است .