سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۰۱:۲۵ بعد از ظهر

تمام مفاد صورتجلسه عملی و قابل تحقق است

کد خبر: 62239
تعداد بازدیدکننده: 162
تاریخ: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴

به مناسبت گذشتن یک سال از امضاء صورتجلسه ای که به واسطه آن بزرگترین اعتصابات کارگری بعد از انقلاب در بافق شکسته شده و با ایجاد کارگروه مطالبات بافق مقرر شد خواسته های مردم بافق و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی در ازای واگذاری این شرکت به صندوق بازنشستگان فولاد پی گیری  و گزارش داده شود «بافق فردا» با تنی چند از مسؤلین و امضا کنندگان این صورتجلسه در خصوص پیشرفتهای حاصل شده در این یک سال مصاحبه ای انجام داده است که با هم می خوانیم.
رییس شورای اسلامی شهر  بافق گفت: تمام مفاد صورتجلسه ۶/۹ سهل الوصول است و برای رسیدن به آن نیاز به پیگیری دارد.
محمد رنجبر در گفتگو با خبرنگار”بافق فردا” اظهار کرد: تشکیل کارگروه مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن یکی از بهترین ها است که مفاد آن نیز به نفع مردم و شهرستان می باشد.
وی افزود: وجود کارگروه مکمل این صورتجلسه است و اگر کارگروه نباشد صورتجلسه به خودی خود معنی و مفهومی نخواهد داشت و به طور کلی مفید نیست.
رنجبر ادامه داد: در حال حاضر همراهی تمام مسئولین استان و شهرستان قابل تقدیر است و با تفاهم و همدلی کار انجام می شود.
رییس شورای شهر بیان کرد :آینده خوبی برای بافق پیش بینی می شود. توصیه من به تمامی افرادی هست که صورتجلسه ۶/۹ را امضاء نمودند. سعی کنند بیش از پیش کمک و همکاری نمایند تا مفاد صورتجلسه محقق شود. این امر باعث اعتماد مردم به مسئولین کشور و استان و امیدواری برای مردم خطه کویری است.
رنجبر در بخشی دیگر از این گفتگو با اشاره به برگزاری بیست و هفتمین جلسه کارگروه مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن بیان کرد: این جلسه در محل فرمانداری و با حضور امام جمعه، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، اعضای شورا، نماینده نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، نماینده کارگران شرکت سنگ آهن برگزار شد.
وی افزود: در ابتدای این جلسه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گزارشی از نتایج پیگیری در خصوص موضوع گندله و فولاد ابویی مطرح کرد و بر اهمیت و ضرورت پیگیری توسط کارگروه و حمایت از سرمایه گذار بخش خصوصی تاکید نمود.
رنجبر بیان کرد: در ادامه این جلسه امام جمعه نیز گزارشی از سفر خود به تهران و ملاقات با “جهانگیری ” معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت برای حاضرین ارائه کرد. صباغیان همچنین پیگیری تحقق قول و وعده ها از جمله واگذاری ۱۵ درصد از سهام شرکت سنگ اهن و موضوع ۲۸/۵ درصد را یاد آور شد و پیشنهاد داد تا کارگروه به صورت ماهیانه از اجرای طرح ها بازدیدی انجام دهد.
رییس شورای اسلامی شهر بافق خاطر نشان کرد: در این جلسه مقرر شد وقت ملاقاتی توسط مدیر عامل شرکت سنگ آهن و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با” دکتر نوربخش ” گرفته شود.
همچنین مقرر گردید شرکتهایی که از معادن سنگ ساختمانی و تزئینی بهره برداری می کنند نسبت به پرداخت حقوق شهرستان ملزم شوند.
محمد رنجبر گفت: در پایان بیست و هفتمین جلسه کارگروه مقرر شد “محمد مرشدزاده” مدیر عامل فلات مرکزی و “ولی الله رنجبر” رییس اداره صنعت، معدن و تجارت برای جلسه بعدی دعوت شوند.
رییس اداره صنعت، معدن وتجارت در جلسه بعد در خصوص شرکت های بهره برداری از معادن ساختمانی” بیشه در” توضیح خواهد داد.