سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۲۸:۱۰ قبل از ظهر

ساخت مجسمه وحشی بافقی مراحل پایانی خود را طی می کند

کد خبر: 62298
تعداد بازدیدکننده: 783
تاریخ: ۱۲ شهریور ۱۳۹۴

مسئول روابط عمومی شهرداری بافق اظهار داشت: این مجسمه از جنس برنز در دست ساخت می باشد و مراحل پایانی ساخت خود را طی می کند.

علی اصغر موفق بیان کرد: مجسمه این شاعر بلند آوازه به صورت تمام قد و با ارتفاع ۲٫۵ متر توسط استاد جعفر نجیبی یکی از زبردست‌ترین مجسمه سازان کشور در حال ساخت است.

وی در خصوص پیشرفت فیزیکی این پروژه یادآور شد: مجسمه مذکور مراحل ساخت ماکت، مدلاژ و قالب گیری خود را پشت سرگذاشته و در حال حاضر در مرحله برنز ریزی می باشد و امید است در مهر ماه سالجاری در بلوار وحشی بافقی که اصلی‌ترین معبر شهر بافق است، نصب و رونمایی شود.

مسئول روابط عمومی شهرداری بافق هزینه ساخت این مجسمه را قریب به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: این مبلغ از محل اعتبارات عمرانی شهرداری بافق هزینه و پرداخت می‌شود.

 

وی هدف از این اقدام را معرفی بیشتر شاعر بلند آوازه شهرمان وحشی بافقی به نسل‌های آینده خواند و گفت: وحشی بافقی از شعرای سده دهم است که آثاری ارزشمند همچون ناظر و منظور، خلد برین و شیرین و فرهاد را در تاریخ فرهنگ و ادب پارسی به یادگار گذاشته است.

IMG_۲۰۱۵۰۷۰۲_۱۰۵۵۵۶

۵ نظر

 1. سلطانی می‌گه:

  به غیر وحشی بافقی بزرگان دیگری را هم داریم که امیدواریم مجسمه این عزیزان هم ساخته و در میادین شهر گذاشته شود

 2. ایلیا می‌گه:

  یار درخانه وماگردجهان می گردیم؟آب درکوزه وماتشنه لبان می گردیم ………………..آیابهترنبود مجسمه توسط هنرمندسرشناس شهرمان آقای توکلی ساخته می شد؟

 3. یه کارگر می‌گه:

  آقای توکلی، هنرمند مجسمه ساز ما هم این رو سالهای پیش ساختن و تو صحن خونشون داره خاک میخوره البته نمیدونم چرا مسئولین موافقت نکردن که نصب بشه

 4. حامد می‌گه:

  این که خوش تیپه . بر اساس مستندات تاریخی میگن وحشی بافقی بر عکس سیرت زیباش صورت چندان زیبایی نداشته .

 5. عیلی می‌گه:

  این مجسمه چند سالی است ساخته شده چون استاد توکلی بافقی بوده قبول نشده