جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۵۳:۳۴ قبل از ظهر

نشست خبری بخشدار مرکزی بافق با اصحاب رسانه و مطبوعات

کد خبر: 62333
تعداد بازدیدکننده: 261
تاریخ: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ به مناسبت هفته دولت نشست خبری بخشدار مرکزی بافق با اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان بافق برگزار شد.

بخشدار مرکزی بافق ضمن تبریک هفته دولت و تجلیل از خدمات و زحمات خبرنگاران شهرستان به منظور انتشار اخبار و رویدادهای مختلف در شهرستان گفت : بخش مرکزی بافق با ۱۴۰ روستا دارای ۸ هزار نفر جمعیت بوده که ۲۶ روستا دارای شورای اسلامی می باشد که از این تعداد ۲۱ روستا نیز دارای دهیاری است.

محمد رضا فتاحی با اشاره به عملکرد بخشداری در یک سال گذشته دولت تدبیر و امید، در بخش مرکزی بافق گفت: با همدلی و همراهی همه دهیاران، شوراها و مسئولان ادارات توفیقات خوبی نصیب روستاهای شهرستان بافق شده است و حجم کارهای انجام شده، چندین برابر سال های قبل می باشد که مردم خود می توانند مقایسه کنند.

وی افزود : یکی از مهم ترین اقدامات بخشداری مرکزی هزینه مبلغ بیش از ۴۵ میلیارد ریال از محل ۲درصد عوارض عمران و آبادانی شهرستان همچنین ارزش افزوده واریزی به حساب دهیاری ها طی یک سال گذشته بوده است به گونه ای که دهیاران فعالانه در راستای توسعه روستای خود تلاش کنند.

فتاحی یکی از موفقیت های بخشداری مرکزی بافق را راه اندازی مجدد کمیته عمران روستایی با حضور مدیران دستگاههای مربوطه شهرستان عنوان کرد و گفت : تا کنون بیش از ۱۴ جلسه این کمیته پیرامون بررسی مشکلات روستاها و جمع بندی جهت رفع آن برگزار شده است.

بخشدار مرکزی بافق با اشاره به شرکت فعال بخشداری در مسابقات ورزشی و فرهنگی خاطر نشان کرد: برای اولین بار در مسابقات شتر سواری کشوری که در اصفهان برگزار شد شرکت و حائز رتبه سوم کشوری در این مسابقات شدیم ، علاوه برآن به کسب رتبه های برتر در مسابقات ورزشی بانوان روستایی نیز می توان اشاره کرد.

فتاحی گاز رسانی به دهستان سبزدست و روستاهای اطراف آن را از دیگر برنامه های بخشداری عنوان کرد و تصریح کرد : با پیگیری و هماهنگی های بعمل آمده از سوی معاون عمرانی استاندار یزد ، شرکت گاز استان و فرمانداری شهرستان با مسئولان استان کرمان مقرر شده گاز رسانی به روستاهای بخش مرکزی (دهستان سبزدشت ) از سمت استان کرمان و با همکاری شرکت گاز استانهای یزد و کرمان انجام شود.

وی با تاکید بر اشتغال پایدار و اسکان دائم برای روستائیان بخش مرکزی گفت : بر اساس نیاز سنجی و امکان سنجی برخی طرحهای اشتغالزا ، موفق به اجرای برخی طرحهای کشاورزی از جمله احداث و راه اندازی دامداری های سبک و سنگین ، مرغداری ، کشت گلخانه ای ، پرورش ماهی و … در برخی روستاها شدیم.

محمد رضا فتاحی در ادامه به مهمترین اقدامات بخشداری و شورای های اسلامی روستاهای بخش مرکزی اشاره کرد و گفت: با راس قرار دادن بخشداری و شوراها بر امور عمرانی روستاها باعث شدیم که حداکثر بهره برداری را از اعتبارات داشته باشیم که نمونه های بارز این مورد عبارتند از:

۱- آسفالت بیش از ۱۱هزار مترمربع معابر و مسیرهای دسترسی در روستاهای بخش مرکزی

۲- احداث و راه اندازی شبکه دیجیتال در روستاهای باجگان ، دولت آباد و کوشک

۳- ایجاد و راه اندازی ساختمان بخشداری در دهستان سبزدشت

۴- پیگیری رفع مشکل آب آشامیدنی روستاهای قطرم و منطقه سبزدشت

۵- خرید ۳ دستگاه ماشین حمل زباله ، یک لودر و یک دستگاه ماشین آتش نشانی با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال که به زودی به روستاههای بخش مرکزی واگذار می شود.

۶- اصلاح و بروز رسانی طرح هادی روستاها

۷- تقویت آنتن دهی بخش مرکزی و استقرار GSM روستایی

۸- اجرای ۱۷ طرح هادی در روستاهای بخش مرکزی

۹- خرید وسایل بازی پارک کودک و نصب در ۲۳ روستاهای بخش مرکزی

۱۰- انجام آسفالت ۲۰ کیلومتر از مبادی ورودی روستاهای پرتردد با همکاری اداره راه و شهرسازی در آینده نزدیک

۱۱- روکش آسفالت محور باقر آباد – صادق آباد با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال با همکاری راه و شهرسازی شهرستان

۱۲- تهیه و تدوین سند توسعه گردشگری چهار روستای هدف گردشگری شهرستان( قطرم- شادکام – باجگان – باقر آباد) با توجه به سند توسعه شهرستان بافق

۱۳- انجام مطالعه جاده دسترسی به منطقه سبزدشت از سمت روستای شادکام

۱۴- فعال تر کردن شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی بافق به منظور انجام پروژه های عمرانی و خدماتی در شهر و روستا

۱۵- احداث و راه اندازی دستگاه آب شیرین کن در روستاهای شیطور ، موری آباد ، مبارکه و گزستان

بخشدار مرکزی بافق در پایان ضمن تقدیر از همکاری فرماندار شهرستان ، مدیران دستگاههای اجرای ، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها با مجموعه بخشداری مرکزی بافق خاطر نشان کرد: خوشبختانه با برنامه ریزی های صحیح دولت تدبیر و امید و اعتبارات اختصاص یافته به دهیاری ها و هم چنین دستگاههای اجرایی و پروژهای عمرانی در بخش مرکزی شاهد عمران و آبادی درسطح روستاها شده ایم و امیدواریم این همدلی و همراهی همه جانبه ادامه داشته باشد.

  IMG_6205 IMG_6206 IMG_6207 IMG_6219

۸ نظر

 1. مهدی می‌گه:

  ضمن تشکر اززحمات آقای فتاحی خواهشمند است در خصوص موارد ذیل توضیحاتی ارائه نمایید:
  – مشکل آب آشامیدنی سبزدشت را چگونه حل کرده اید؟ آیا می دانید ذخیره سفره آبی دشت شیطور بسیار اندک بوده و رو به اتمام است؟ عمیق تر کردن چاه برای برداشت بیشتر مشکلی را حل نخواهد کرد! به فکر راه حلی پایدار باشید.
  – آیا می دانید با اجرای طرح هادی در روستاها بافت سنتی روستا را به هم زده می شود و به روستائیان تلقین می شود مانند شهرنشینها مصرف کننده شوند؟ همیشه به ابعاد اجتماعی حل مشکلات نیز توجه نمائید.
  خیلی از روستاها که جمعیت آنها به حد نصاب نیز رسیده است دارای شورا و دهیاری و حتی شورای معتمد نیز نمی باشند؟ چرا؟
  و ….
  که در این مجال نمی گنجد!!!

 2. ناشناس می‌گه:

  خیلی از کارهایی که می گویند انجام شده و بعضی هایش واقعا انجام شده غیرکارشناسی بوده. از جمله آب شیرین کن روستای موری آباد. یکی نیست بگه جانمایی این دستگاه رو کی مشخص کرده! بابا از اهالی همین روستا می پرسیدید خودشون بهتر از برخی مهندسها و کارشناسا می گفتند که این دستگاه رو مابین موری آباد و علی آباد نصب میکردید تا پیرزن و پیرمردهای زحتمکش روستایی مجبور نباشند از اون سر علی آباد برای برداشتن آب شیرین به اون سر موری آباد برن.

 3. رحمت می‌گه:

  اگه این گزارش عملکرد اقای بخشدار هم مثل کاشت هندوانه در طاشکوئیه اونم با زهاب معدن متروکه سرب و روی باشه که تکلیف بخشدار دولت تدبیر وامید معلومه…

 4. سحر می‌گه:

  از زحمات دولت تدبیر و امید تشکر می نمائیم

 5. اصغر می‌گه:

  سلام آیا این ۲۱ روستا این قدر ارزش دارد که توسط بخشداری ۴۵میلیارد در طول یکسال هزینه شده است.

 6. محمد می‌گه:

  سلام. واقعا مردم منطقه سبزدشت چشمتون را روی خوبیها بستید. آقای رحمت شما هم مغرض صحبت می کنید. بخشدار فعال عملکردش قابل تقدیر است. زشته والا زشت. از خدا بترسید.

 7. رحمت می‌گه:

  جناب صمیمی کجایی که یادت به خیر…. باز هم باید یادی از آقای صمیمی بخشدار محبوب و مردمی سالهای گذشته بکنیم. خدا اجرش دهد!

 8. حسنعلی می‌گه:

  آقای کامنت شماره ۶ محمد:
  شما حتما سبزدشتی نیستی که این گونه نظر میدهی. وگرنه همه می دونن چه خبره و خودشون قضاوت می کنند. خیلی از کارهایی که گفتن انجام شده، یا انجام نشده و یا غیرکارشناسی بوده.