جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۰:۲۱ بعد از ظهر

فرزانه ای که مقیم بارگاه حضرت دوست بود..

کد خبر: 62582
تعداد بازدیدکننده: 379
تاریخ: ۲۴ شهریور ۱۳۹۴

مرحوم پدرم یکبار توفیق زیارت حرم اباعبدالله(ع) را داشتند و همیشه با افتخار می گفتند که با حجه السلام حاج سید جواد میر غنی زاده در سالروز تولد حضرتش در سوم شعبانی حدود سالهای ۱۳۳۵ خورشیدی در کربلای معلا مهمان سیدالشهدا بودیم و بنده از همان  سنین کودکی مشتاق زیارت و دیدار ایشان بودم و بعدها این خاطره زیبای مرحوم پدرم  به ارادت ودوستی پایدار و معنوی با ایشان انجامید . صحبتشان موجب جلای روح و همنشینیشان مفرح ذات بود. صفای باطنشان در مراثی سیدالشهدا(ع) دل هر شنونده ای را تسخیر می کرد و به کرنش وا می داشت.مناعت طبع داشتند و کمتر با کسی درد دل می کردند و با توکلی قوی و محکم تکیه بر تقدیر و لطف حضرت باریتعالی داشتند و عشقشان منبر وتدریس بود وبس.

 

استاد فرزانه مرحوم حجه الاسلام والمسلمین  حاج سید جواد میرغنی زاده بافقی فرزند سید علی مجتهد از علمای معاصر به سال۱۳۱۰ خورشیدی در بافق به‌دنیا آمد. وی مقدمات، سیوطی وجامی را نزد پدر فرا گرفت و وارد حوزه علمیه یزد گردید. حاشیه را نزد آیت الله کازرونی و مغنی را نزد آیت الله سید محمّد مدرسی آموخته و در ۱۶ سالگی به قم رفت. درحوزه علمیه قم معالم را از آیت الله معتمدی، لمعتین را از آیت الله العظمی نوری همدانی، وآیت الله العظمی ستوده، معانی بیان را از آیت الله آشیخ احمد ترک، قوانین را از امام موسی صدر، منظومه ملا هادی را از آیت الله شهید مفتح وآیت الله جعفر سبحانی، رسائل را از آیت الله مشکینی وآیت الله موسوی اردبیلی، خیارات مکاسب در فقه را از آیت الله العظمی منتظری، کفایه اوّل را از آیت الله مجاهدی، کفایه دوم را نزدآیت الله سلطانی، کتاب الارث لمعتین را نزد آیت الله العظمی مکارم شیرازی، دروس خارج فقه واصول را از آیت الله العظمی بروجردی وآیت الله العظمی عباسعلی شاهرودی وآیت الله العظمی مرعشی نجفی فرا گرفت. مدتی نیزاز محضر برادرش آیت الله حاج سید محمّد استفاده علمی نمود. او در ادامه تلاش برای فراگیری علوم اسلامی، مدتی در حوزه علمیه سید در نجف نزد آیت الله العظمی خویی و آیت الله العظمی سید محسن حکیم و۶ ماه نزد آیت الله شیخ هاشم قزوینی در مدرسه علمیه باقریه مشهد ونیز حوزه علمیه اصفهان تلمذ نمود. او دارای اجازه اجتهاد از آیت الله العظمی مکارم شیرازی است و سالهاست به ذکر مناقب ومراثی اهلبیت عصمت وطهارت اشتغال دارد واز مشاهیر علما و وعاظ بافق بشمار می رود.

 مسؤولیت و فعالیت ها:

 نماینده امام وامام جمعه بافق۸ ـ ۱۳۵۷خ.

 نماینده آیت الله صدوقی در کمیته انقلاب اسلامی ۱۳۵۷خ.

 ریاست سازمان عقیدتی وسیاسی نیروی انتظامی بافق ۸۱ ـ ۱۳۵۹خ.

 تدریس در دانشگاه‌های پیام نور وآزاد اسلامی بافق.

 تدریس در حوزه علمیه برادران وخواهران بافق.

عروج روح ملکوتیشان به حضرت حجه الاسلام والمسلمین  آقا  صالح میرغنی زاده دام توفیقاته و سایر فرزندان و  بستگان و برادرزادگان محترمشان تسلیت عرض می نمایم.

سیدمحمد میرسلیمانی بافقی/مشهد مقدس

۵ نظر

 1. داود خ.ش.م می‌گه:

  مادر بزرگ بنده اعتقاد عجیبی به برادران میرغنی زاده داشت و زمانی که در قید حیات بود تقریبا هر چند ماه یکبار از یکی از این برادران دعوت می کرد که در خانه اش روضه بخوانند . آسید جواد و آسید جعفر به سن من قد می دهد و من روضه خوانی انها را به یاد دارم .
  آسید جواد سالهاست که هیچ مسئولیت حکومتی را قبول نمی کرد و به حقایق بسیاری آگاه بود و هر گاه با ایشان هم کلام می شدم واقعا استفاده می کردم .
  روحش شاد

 2. soheil می‌گه:

  خدایش رحمت کناد.در بافق بی نظیر بود و مانند آن را دیگر نداریم.

 3. قهرمانی می‌گه:

  با سلام و تشکر به جهت این نوشته خوب و جامع کاش عکسی از این عالم فرزانه در اینجا می گذاشتید .

 4. شهروند می‌گه:

  خدا اخوان میرغنی زاده رابیامورزد….حضرت ایت اله آسید محمد خدمات شایان به بافق نموده اند من ازکودکی دربیت ایشان رفت وآمد داشتم

 5. م نصیرزاده می‌گه:

  با سلام خدمت دایی عزیز
  نوروز ۸۸ در صحن امام حسین در صف نماز ظهر متوجه صدای حاج سیدجواد ( ره) شدم. باورم نمیشد. برگشتم و صدایشان کرده و در کنارم جا برایشان باز کردم.. آنسال عید را در بین الحرمین در کنار سفره هفت سین سال جدید را با ایشان و بافقیها تحویل نمودیم.
  خدا آغا بزرگ و ایشان رحمت کند.