یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۰۵:۰۸ بعد از ظهر

برگزاری نشست هماهنگی حضور در نخستین نمایشگاه ملی توانمندی های روستائیان در بافق

کد خبر: 62652
تعداد بازدیدکننده: 201
تاریخ: ۲۶ شهریور ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ به منظور شرکت و معرفی توانمندی های روستائیان شهرستان بافق در نخستین نمایشگاه ملی توانمندی های روستائیان در عرصه اقتصاد مقاومتی که در تهران برگزار می شود؛ نشست هماهنگی و برنامه ریزی با حضور معاون فرماندار ، بخشدار مرکزی و جمعی از دهیاران و مسئولان مرتبط در محل فرمانداری بافق برگزار شد.

معاون فرماندار بافق با تاکید بر اهمیت والای این نمایشگاه در سخنانی اظهار داشت : امسال دومین سالی است که دولت تدبیر و امید بنا دارد روز ملی روستا را با برنامه های متنوع و باشکوه خاص در سطح ملی برگزار کند که یکی از این برنامه ها در زمینه همایش ملی و دیگری برگزاری نمایشگاه توانمندی های روستائیان در سطح ملی است.

محمد علی طالعی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه این همایش در مهر برگزار خواهد شد،افزود: آگاهی بازدید کنندگان از وجود استعدادها، قابلیت ها و پتانسیل های موجود در مناطق روستایی و ظرفیت این مناطق در تولید محصولات متنوع بویژه در زمینه صنایع روستایی و صنایع دستی،معرفی جاذبه های فرهنگی (از قبیل آداب ورسوم ، بازی های بومی ، پوشش های محلی ، غذاهاو…)،جاذبه های طبیعی وگردشگری،معرفی مشاهیر واستعدادهای جوان ، کارآفرینان و… در عرصه روستایی از جمله برخی اهداف برگزاری نمایشگاه ملی توانمندی های روستائیان در عرصه اقتصاد مقاومتی شهرستان بافق است.

وی با بیان اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با عنوان “روستا کانون ارزش آفرینی، تولید و اقتصاد مقاومتی” در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود و برای استان یزد ۱۰ غرفه در نظر گرفته شده است که یک غرفه آن مربوط به شهرستان بافق می باشد.

در ادامه جلسه دستورالعمل ارسالی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور جهت شرکت در این نمایشگاه توسط معاون فرماندار مطرح شد و  تصمیمات لازم برای معرفی هرچه بهتر توانمندی های روستائیان شهرستان بافق در این نمایشگاه اتخاذ شد.

گفتنی است نخستین نمایشگاه توانمندی های روستاییان از ۱۴ لغایت ۱۷ مهرماه سال جاری در محل نمایشگاه های بین المللی تهران و به همت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور برگزار خواهد شد.

IMG_6583 IMG_6584 IMG_6585