دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۹:۲۳ قبل از ظهر

اولین نشست اعضای ستاد انتخابات استان یزد و شهرستان بافق برگزار شد

کد خبر: 62734
تعداد بازدیدکننده: 273
تاریخ: ۲۹ شهریور ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری و کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بافق ، مدیر کل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری یزد در دیدار با فرماندار و اعضای ستاد انتخابات شهرستان بافق با اشاره به اینکه تنها وظیفه ذاتی وزارت کشور برگزاری انتخابات است، اظهار داشت: برگزاری انتخابات سالم، مهمترین برنامه مسئولان استان یزد است.

مصطفی سالاری بیشترین ملاک فعالیت را دقت و زمانبندی برنامه ها اعلام کرد و گفت : کلیات برنامه زمان بندی برگزاری انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام شده و به دنبال آن تقویم روز شمار نیز اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری دو انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در هفت اسفند ماه سال جاری خاطر نشان کرد: باید همه عوامل اجرای انتخابات ضمن تبیین جایگاه این دو مجلس ، زمینه های لازم برای حضور پر شور و مشارکت فعال مردم در این دو انتخابات مهم را فراهم آورند.

مدیر کل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری یزد بر رعایت دو اصل قانون و حضور حداکثری در انتخابات تاکید کرد و گفت : قسمت عمده انتخابات شامل برگزاری انتخابات سالم، پرشور و گسترده بر عهده دولت است.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد در ادامه به تبیین و شرح وظایف مسئولین کمیته های ستاد انتخابات پرداخت و تصریح کرد : انجام عملکرد صحیح عوامل اجرایی باعث حضور حداکثری مردم پای صندوقهای اخذ رای می شود و حضور حداکثر و آرا مردم خود پیشتیبان نظام است.

فرماندار بافق در این نشست مهم ترین و اصلی ترین وظیفه وزارت کشور را برگزاری انتخابات عنوان کرد و گفت : آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات سالم، پرشور، گسترده و به دور از هرگونه حاشیه در شهرستان وجود دارد.

سید مهدی طلایی مقدم با اشاره به تعامل و تبادل نظر بین اعضای ستاد و مسئولان برگزاری انتخابات در شهرستان خاطر نشان کرد : تعامل، همفکری و همدلی بین مسئولان اجرایی و ناظران برگزاری انتخابات، نقش مهمی در حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های اخذ رأی دارد.

وی به اقدامات انجام شده توسط ستاد انتخابات شهرستان بافق اشاره کرد و گفت : برگزاری جلسات منظم ستاد با حضور اعضای هیات نظارت ، بازدید و بررسی از شعب اخذ رای به منظور رفع مشکلات احتمالی از جمله این اقدامات می باشد.

در ادامه اعضای برخی از عوامل ستاد انتخابات استان و شهرستان به بیان برنامه ها ، پیشنهادها و عملکرد خود پرداختند و مسائلی مانند رصد فعالیت تبلیغاتی کاندیدهای احتمالی، برنامه زمانبندی و فراهم کردن بستربرگزاری انتخابات، بازدید ازشعب و پیش بینی تجهیزات مورد نیاز، شناسایی معتمدین و اعضای شعب براساس قانون، سرعت و دقت در امور، مطالعه و تسلط بر قوانین و مقررات انتخابات، فعال شدن کمیته آموزش، مستند سازی برنامه ها، رعایت بیطرفی مجریان انتخابات و استفاده از امکانات ادارات دولتی و غیردولتی بر اساس قانون مطالبی بیان شد.

گفتنی است در این نشست مدیر کل اداری و مالی استانداری ، معاون مدیرکل و رئیس گروه دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری ، مدیر کل دفتر امور سیاسی و انتخابات استان را همراهی کردند.

IMG_6933 IMG_6945 IMG_6951 IMG_6953 IMG_6952