چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۸:۳۴ بعد از ظهر

بیماری قلبی، عروقی علت مرگ و میر مردان بافقی

کد خبر: 62787
تعداد بازدیدکننده: 232
تاریخ: ۳۰ شهریور ۱۳۹۴

رییس ثبت احوال بافق عنوان کرد :
بیماری قلبی، عروقی علت مرگ و میر مردان بافقی
رییس ثبت احوال بافق گفت: نرخ آمار مرگ و میر در شهرستان نسبت به جمعیت پایین است. علت مرگ ومیر در مردان بر اثر بیماری قلبی، عروقی و کد دوم سوانح تصادف و سرطان است.
محمود کریمیان در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار” بافق فردا” اظهار کرد: بالاترین نرخ زاد و ولد متعلق به شهرستان های بافق و میبد است . میزان مرگ و میر در بافق نسبت به جمعیت کم است. علت فوت در مردان بیماری قلبی، عروقی و در کد دوام سوانح تصادف و سرطان و در زنان کهولت سن می باشد.
وی افزود: طبق گزارشات و آمار هر ماهه ۱۰۳ نوزاد در بافق متولد می شوند. و از این تعداد ۸۱ موالید در بیمارستان ولیعصر(عج) انجام می شود.
کریمیان بیان کرد: در پنجاه سال آینده فرزندان خانواده ها با نام عمه، خاله، عمو و دایی آشنا نخواهند بود چرا که اکثریت تک فرزندی یا دو فرزندی هستند. در موارد نادر تولد نوزاد سوم خانواده ثبت می گردد.
وی در بخشی دیگر با اشاره به آمار ازدواج و طلاق در سال گذشته گفت : از هر ۱۳۳ آمار واقعه ازدواج یک مورد طلاق رخ داده؛ در سال ۹۲ به طور کلی سه مورد طلاق ثبت شده است. اعتیاد زوج مهمترین علت طلاق می باشد.
رییس ثبت احوال بافق ادامه داد: میانگین سنی ازدواج در زنان ۲۴ سال و در مردان بین ۲۸ تا ۲۹ است.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود در پاسخ به سوال خبرنگار ما در زمینه چگونگی تعویض شناسنامه عنوان کرد:شناسنامه افراد بالای ۱۵ سال به صورت مکانیزه صادر می شود. افراد باید برای ثبت نام به اداره پست یا یکی از کافی نت های سطح شهر مراجعه کنند به همراه داشتن کپی شناسنامه خود، همسر، فرزندان، مادر و پدر و همچنین یک عکس رنگی زمینه سفید و پرداخت مبلغ ۱۷۲۰۰ تومان ضروری است. حداکثر دو ماه و نیم بعد از ثبت نام می توانند برای دریافت شناسنامه خود به اداره ثبت احوال مراجعه کنند.
این مقام مسئول بیان داشت: برای صدرو کارت ملی هوشمند همین مراحل باید طی شود. لازم است متذکر شوم افراد بالای ۱۵ سال نیز می توانند کارت ملی هوشمند دریافت کنند.
محمود کریمیان گفت:سهمیه بافق برای تعویض شناسنامه روزانه ۲۵ مورد است که متاسفانه با توجه به اطلاع رسانی انجام شده هنوز استفبال خوبی ازسوی مردم صورت نگرفته است.

۶ نظر

 1. میرعلمی می‌گه:

  تقدیر و تشکر ویژه از آقای کریمیان ریاست محترم و کارکنان اداره ثبت و احوال بابت رفتار و اخلاق خوش و برخورد مناسب با ارباب رجوع که واقعا در کمترین زمان و شخصا کارهای ارجاع شده را انجام میدهند و از درگاه الهی توفیق روز افزون برای ایشان و مجموعه تحت امرشان را دارم.

  با تشکر

 2. جواد سنجیده می‌گه:

  با سلام:
  با عرض ادب خدمت تمامی خدمتگذاران خوب شهرستان بافق و تشکر ویژه از آقای کریمیان که در تکریم ارباب رجوع نهایت تلاش خود را میکنند .و به ایشان و تمامی کارکنان ثبت و احوال دست مریزاد میگویم . خداوند به شما توفیق و موفقیت در کارها را آرزومندم .خدانگهدار

 3. شهر وند بافقی می‌گه:

  با سلام
  دست آقای کریمیان درد نکند .

 4. ع یزدانی می‌گه:

  من هم به سهم خودم از پاسخگویی و عملکرد قابل قبول جناب کریمان عزیز تشکر و قدردانی می کنم

 5. محسن می‌گه:

  با تشکر از آقای کریمیان و پرسنل زحمتکش ثبت و احوال- امیدواریم دیگر ادارات نیز برخورد مناسبی با اربا ب رجوع داشته باشند.

 6. ماشاالله شمس الدینی می‌گه:

  سلام اقای کریمان خسته نباشی.