یکشنبه ۴ام تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۴:۰۴ قبل از ظهر

انجام زیرساخت‌های ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گذار در شرکت سنگ آهن مرکزی بافق توسط مدیران این مجموعه قابل تحسین است

کد خبر: 6279
تعداد بازدیدکننده: 171
تاریخ: ۰۶ مرداد ۱۳۹۱

 

 حجت الاسلام سلیمانی در اولین جمعه ماه مبارک رمضان با تبریک این ماه نورانی، به فتنه گری‌های دشمنان اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: بیش از دو قرن است که استعمار انگلیس در بلاد اسلامی در حال اختلاف و فتنه گری است که با هوشیاری ملت‌های مظلوم و مسلمان همواره شکست خورده است.
امام جمعه بافق با محکوم کردن کشتار بیرحمانه مردم مسلمان میانمار توسط استعمارگران گفت: ملت‌های مسلمان جهان خاری در چشم قدرت های پوشالی استکبارگران هستند.
امام جمعه بافق با محکوم نمودن بی تفاوتی دنیای غرب و استکبار نسبت به کشتار بیرحمانه ملت مظلوم و مسلمان میانمار افزود:سابقه زندگی مسلمانان در کشور میانمار به بالای ۴۰۰سال می رسد این درحالی است که برخی کشورها دنبال بهانه‌جویی و ایجاد اختلاف بین مسلمانان هستند.
سلیمانی در ادامه سخنان خود به دیدار خادمان قرآنی با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: امروز قرآن در جامعه ما بیش از پیش دوران درخشنده‌ای دارد و از لحاظ حافظان و مفسران و … به درجات عالی رسیده ایم .
امام جمعه بافق خاطر نشان کرد: آنچه مهم است و باید توجه بیشتری به آن شود عمل به قرآن و پیاده کردن احکام الهی و قرآنی در جامعه است .
وی بروز برخی از مشکلات امروز جامعه را به دلیل عمل نکردن به دستورات قرآنی عنوان کرد وافزود: همه قشرهای جامعه باید عمل به قرآن را سرلوحه خود قراردهند و زندگی مسلمانان نیز باید در راستای عمل به احکام الهی و قرآنی باشد.
حجت الاسلام سلیمانی همچنین با گرامیداشت ششم مرداد سالروز اقامه نماز جمعه گفت: نماز جمعه یک مساله عبادی –سیاسی است که وقتی حکومت در اختیار یک نظام اسلامی است باید اقامه نماز جمعه انجام شود.
وی با اشاره به آیات و روایاتی در زمینه فلسفه اقامه نماز جمعه خاطر نشان کرد: وحدت همدلی و ایجاد اتحاد و یکپارچگی از جمله وظیفه ائمه جمعه است که درنماز جمعه این موضوع مطرح را مطرح می‌کند.
امام جمعه بافق نماز جمعه را موجب آمرزش گناهان عنوان کرد و گفت : آنچه که د رخطبه‌های نماز جمعه مطرح می شود از دو جنبه عبادی و سیاسی است که هر کدام اهمیت خاص خود را دارد و موضوعات روز جامعه را مورد بررسی قرار می دهد.
حجت الاسلام سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود به سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی اشاره کرد و اظهار داشت: دشمنان قسم خورده نظام با تحریم‌ها و ایجاد فشارهای اقتصادی به مردم ایران قصد دارند در کشور بحران ایجاد کرده و مردم را از نظام ناراضی نشان دهند.
وی با بیان اینکه فشار تحریم‌ها همواره زودگذراست، افزود: کشور اسلامی ایران بیش از ۳۰ سال است که د رتحریم به سر می برد و در حال حاظر با استفاده از ظرفیت‌های بزرگ و ارزشمند کشور و توانمندی‌هایی که وجود دارد این مرحله را نیز پشت سر خواهد گذاشت .
امام جمعه بافق به برخی از فعالیتهای جوار معدنی بزرگ درشهرستان بافق اشاره کرد و یادآورشد: انجام زیرساخت‌های ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گذار در شرکت سنگ آهن مرکزی بافق توسط مدیران این مجموعه قابل تحسین است و به زودی حرکت خوبی در این زمینه انجام می‌‌شود.
حجت الاسلام سلیمانی در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته، مفاهیم و معانی عمیق عبادت را مور بررسی قرار داد و گفت: عبادت وسیله‌ای است که انسان را به شناخت خداوند نزدیک می کند و منحصر به نماز و روزه نیست .
وی عبادت را معرفت به خدا و خضوع و خشوع در برابر خداوند عنوان کرد و افزود:عبادت زمانی معنا پیدا می کند که انسان خدایش را بشناسد و در مقابل این شناخت بندگی کند.
امام جمعه بافق خدمت به خلق، احترام به والدین، را از مصادیق عبادت برشمرد و بیان داشت: عبادت مسیر قرب الهی را نزدیک می کند.

نارضایتی از گرانی و سوء مدیریت توزیع مرغ، جنایات آمریکا و صهیونیست در سوریه ، گرامیداشت روز ملی کارآفرینی، گرامیداشت رحلت حضرت خدیجه کبری، گرامیداشت سالروز شهادت شهید محراب آیت الله صدوقی و تجلیل از خدمات شایسته این شهید والامقام از مهمترین موضوعاتی بود که امام جمعه بافق در خطبه های نماز جمعه این هفته بافق به آن اشاره کرد.محمد علی عبداللهی