دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۳۲:۴۷ بعد از ظهر

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بافق برگزار شد

کد خبر: 62816
تعداد بازدیدکننده: 194
تاریخ: ۳۱ شهریور ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ دومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با حضور فرماندار ، معاون فرماندار و اعضای کارگروه به منظور ارائه گزارش در محل فرمانداری بافق برگزار شد.

فرماندار بافق در این نشست ضمن تأکید بر لزوم ثبت اطلاعات متقاضیان اشتغال شهرستان در سامانه رصد و مراکز کاریابی خواستار تلاش و همکاری دستگاههای اجرائی شهرستان در زمینه ایجاد اشتغال شد.

سید مهدی طلایی مقدم بر شناسایی هر چه بیشتر صنایع و مشاغل بومی منطقه تاکید و اظهار امیدواری کرد: امیدواریم با شناسایی پتانسیل ها و مشاغل مورد نیاز زمینه حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی را فراهم آوریم.

وی کارآفرینی را بسیار مهم و حیاتی خواند و تصریح کرد: مردم و دستگاهها نباید تمام تمرکز خود را به بحث مزد بگیری اختصاص دهند ، باید از فرصتهایی که در منطقه مغفول مانده در جهت توسعه اقتصاد و اشتغال استفاده نمایند.

فرماندار بافق با اشاره به فرصتی که صندوق کارآفرین امید برای ارائه تسهیلات به مشاغل گروهی در جهت بستر سازی اشتغال و کارآفرینی در اختیار شهرستان گذاشته بر ضرورت استفاده مطلوب همگان تاکید کرد.

طلایی مقدم با اعلام اینکه بانک های شهرستان بافق از بالاترین گردش مالی برخوردار است و مردم شهرستان کمترین بدهی را به سیستم بانکی در استان دارند، گفت : باید از این امتیاز استفاده کرد و تسهیلات ارزان قیمت با هدف تولید و اشتغال پایدار در اختیار متقاضیان گذاشت.

در ادامه این نشست مدیران ادارات بنیاد شهید ، شورای شهر ، سپاه ، صنعت ، معدن و تجارت ، بهزیستی ، کارخانجات تعمیرات لکوموتیو ، کار ،تعاون و رفاه اجتماعی ، مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ، صندوق کار آفرین امید و جهاد کشاورزی در خصوص اقدامات صورت گرفته در زمینه طرح های اشتغالزایی و جذب متقاضیان گزارشی ارائه دادند.

در پایان مقرر شد کارفرمایان و پیمانکاران متقاضی کار در شهرستان بافق جذب نیروی بومی را در اولویت کاری خود قرار دهند و اداره صنعت، معدن و تجارت زمینه برگزاری همایش فرصتهای سرمایه گذاری در مهر ماه را فراهم آورد.

IMG_6979 IMG_6985 IMG_6986