دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۴۳:۵۴ بعد از ظهر

نشست انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان بافق برگزار شد

کد خبر: 62878
تعداد بازدیدکننده: 150
تاریخ: ۰۱ مهر ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ دومین نشست انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان بافق با حضورمدیر کل کتابخانه های عمومی استان ، فرماندار بافق ، مدیر عامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان و اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان بافق در محل فرمانداری برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی یزد در این نشست بر پرنگ شدن نقش مردم در احیاء سنت خیریه تاکید کرد و گفت : باید وابستگی نهاد کتابخانه ها به دولت کمتر شود و نقش مردم در ساخت و ساز کتابخانه پررنگ تر شود.

رقیه دوست فاطمی ها با اشاره به اینکه از بدو فعالیت در این سمت تا کنون از ۱۰۰ کتابخانه عمومی در سطح استان بازدید شده است خاطر نشان کرد : در این بازدید ها کمبود ها و نیازمندیهای کتابخانه های عمومی مورد بررسی و شناسایی قرار گرفت و به مسئولان ارجاع داده شده است.

فرماندار بافق در ادامه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس ضمن تاکید بر ساخت یک کتابخانه عمومی استاندارد در شهرستان گفت : کتابخانه عمومی استاندارد باید به گونه ای طراحی و ساخته شود که دسترسی برای عمومی راحت و آسان باشد.

سید مهدی طلایی مقدم با اشاره به اینکه شهرستان آمادگی کامل در جهت واگذاری زمین برای ساخت کتابخانه عمومی استاندارد را دارد ، خاطر نشان کرد : در راستای شروع بکار کتابخانه استاندارد در بافق منتظر کمک خیرین استان و شهرستان هستیم .

وی در ادامه خواستار عملی شدن قول ها و مساعدتهای اداره کل کتابخانه های عمومی استان شد و گفت : با وضعیت موجود کتابخانه های عمومی بافق امیدواریم مسئولان اولویت اول در ساخت کتابخانه استاندارد خیری را در شهرستان بافق ببینند .

مدیر عامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان در این نشست یکی از اساسی ترین پایگاههای فرهنگی را کتابخانه های عمومی نام برد و اظهار داشت: تا کنون بیشتر در بعد علمی و ادبی برای کتابخانه ها کار شده و در بعد فیزیکی کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

محمد علی دست افشان شناسایی توانمندیها و گام برداشتن بر اساس پژوهش و برنامه ریزی را یکی از راههای موفق برای طراحی ، ساخت و استفاده بهینه از کتابخانه های عمومی دانست.

وی با اشاره به اینکه استان یزد در بخش خیرین کتابخانه ساز گامهای خوبی برداشته است گفت : باید با اطلاع رسانی درست و دقیق زمینه جذب خیرین استانی را برای احداث کتابخانه عمومی دربافق فراهم آوریم.

در ادامه این نشست سایر اعضا و کارشناسان مربوطه به ارائه گزارش و تبیین برنامه های خود پرداختند.

IMG_7198 IMG_7201 IMG_7210