سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۵۶:۳۶ قبل از ظهر

آیین زنگ ایثار و شجاعت در بافق برگزار شد

کد خبر: 62936
تعداد بازدیدکننده: 302
تاریخ: ۰۴ مهر ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ آیین زنگ ایثار و شجاعت با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان بافق در هنرستان شهید باهنر برگزار شد.

فرماندار بافق ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت کشته شدن جمعی از حجاج بیت الله الحرام در منا ضمن تاکید بر ضرورت گرامیداشت دفاع‌ مقدس‌ و تجلیل از جانفشانی شهدای هشت سال جنگ تحمیلی گفت : امنیت و آرامش امروز جامعه مدیون ایثار ، شجاعت و غیرت شهدا و رزمندگان ایران اسلامی است.

سید مهدی طلایی مقدم با اشاره به حمایتهای غرب و استکبار جهانی در هشت سال دفاع مقدس از رژیم بعثی صدام خاطر نشان کرد : امروزه دشمنان نظام از طریق دخالت در امور داخلی کشورهای همسایه و ایجاد ناامنی در منطقه توسط گروههای تروریستی بویژه داعش خواستار ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی از ایران به عنوان قدرتمندترین کشور منطقه یاد کرد و گفت : غیرت ایرانی و جوانمردی جوانان ایرانی سبب شده تا هیچ کشوری فکر تجاوز به خاک ایران را نداشته باشدکشوری که هشت سال در مقابل در ظاهر صدام و در حقیقت ابر قدرتهای جهان ایستاد گروههای تروریستی مانند داعش عددی نیستند که بخواهند فکرحمله به ایران را داشته باشند.

فرماندار بافق در پایان یکی از اصلی ترین ویژگی های دانش آموزان را تلاش در سنگر علم و دانش دانست و افزود: دانش آموزان باید با زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و گرامیداشت هشت سال دفاع مقدس افکار دشمنان را ناامید و در مقابله با دشمنان نظام نقش آفرین باشند.

مدیر آموزش و پرورش بافق در ابتدا ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت : دیروز جنگ تن به تن و اسحله بود ولی امروزه جنگ علم و آگاهی است .

علی اصغر رنجبر با اشاره به رشادتهای شهدای انقلاب اسلامی گفت : دانش آموزان باید با الگو قرار دادن راه این بزرگواران برای به ثمر نشستن آرمانهای والای آنها تلاش کنند.

در پایان زنگ ایثار و شجاعت توسط فرماندار بافق به صدا در آمد.

IMG_7439 IMG_7449 IMG_7446 IMG_7450 IMG_7458 IMG_7442 IMG_7470