پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۱۴:۲۲ بعد از ظهر

آل سعود ان شاا… بزودی سقوط

کد خبر: 62982
تعداد بازدیدکننده: 265
تاریخ: ۰۵ مهر ۱۳۹۴

سقوط آل سعود

کاریکاتوریست:محمد باقر قائمی بافقی

۶ نظر

 1. ناشناس می‌گه:

  سید حسن نصرالله : این حادثه(حادثه ی منا) برای هر انسانی، غم‌انگیز بود و برای مسلمانان غم انگیزتر و واقعا دردناک بود. اما این‌که این حادثه را سیاسی کنند، برای کشته شدگان و خانواده‌های آنان دردناک‌‌تر است.

 2. مردم دار می‌گه:

  خدا لعنت کند آل سعود را این فاجعه عمدی بوده سیاسی نکیم پس چکار کنیم ساکت بشیم تا بیشتر مردم را بکشند.

 3. ناشناس می‌گه:

  فیلمی که در تلویزیون در مورد عبور کاروان وزیر جنگ عربستان منتشر شد و گفته شد عبور این کاروان باعث بسته شدن راه حجاج و مرگ آنها شده است ، دروغ بود :
  http://www.baharnews.ir/news/91597/
  لازم به ذکر است که صدا و سیما بارها و بارها این فیلم را پخش کرد و تحلیلگرانی هم آمدند و حادثه ی منا را به جنگ قدرت در عربستان ربط دادند . آنها مدعی بودند که وزیر جنگ عربستان با این کار می خواسته بی کفایتی ولیعهد عربستان را ثابت کند و زمینه ی برکناری او را فراهم نماید تا خود ولیعهد شود .
  همه چیز را ول کردند و از صبح تا شب در مورد حادثه ی منا صحبت می کنند . اینطور که پیش می رود فکر کنم تا سالها از مکه شهید گمنام بیاورند .

 4. ناشناس می‌گه:

  دبی – العربیه.نت فارسی

  عادل الجبیر، وزیر خارجه سعودی روز شنبه با رد انتقادهای ایران نسبت به حادثه منا که در آن ۷۶۹ تن از جمله بیش از ۱۳۰ زائر ایرانی جان خود را از دست دادند، گفته است که طهران می خواهد از حادثه مراسم حج سوء استفاده سیاسی بکند.

  مقام های ایرانی روز پنجشنبه با انتقادهای شدید از سعودی خواستار تخقیق و بررسی در باره حوادث منا در مکه شده اند.

  به گزارش تلویزیون العربیه ، الجبیر طی دیدار با همتای آمریکایی خود در نیویورک، گفت: “به نظر من بهتر است که مقام های ایرانی از یک فاجعه ای که در آن انسان های بی گناه هنگام ادای مراسم مذهبی شان جان باختند، بهره برداری سیاسی نکنند».

  اظهارات الجبیر در پاسخ به سخنان حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران ایراد شده است. روحانی روز شنبه در حاشیه فعالیت های مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواستار رسیدگی و تحقیق در باره حادثه غم انگیز منا در مکه شده بود.

  الجبیر افزود: «ما در رابطه با حادثه منا چیزی را پنهان نمی کنیم اگر اشتباهی از کسی رخ داده، مسلما مجازات خواهد شد».

  وزیر خارجه سعودی که پس از جلسه با جان کری، با خبرنگاران مصاحبه می کرد گفت:« بهره برداری سیاسی از اوضاع حساس در این شرایط بسیار نامناسب است».

  الجبیر در پایان سخنانش افزود:«امیدواریم که رهبران ایران در برابر این حادثه غم انگیز عاقلانه تر عمل کنند و منتظر نتایج تحقیق و بررسی در باره آن باشند».

 5. زبان دراز می‌گه:

  سلام
  وقتی ما در نماز جمعه در گذشت ملک عبدالله را تبریک می گوییم این اتفاق ها هم دور نیست
  دخالت در امور داخلی کشور های همسایه درست نیست

 6. انصاف می‌گه:

  می گم برگزاری و مدیریت حج رو ( که اتفاقا نونی هم توش نیست!!! و مسئولین خصوصا دلواپس ما که توی نون دراوردن بد هم نیستن هی اصرار دارن بر عهده بگیرن) بدیم به ایران/ ایران نشون داد توی صفهای برنج و مرغ و پنیر سبد کالا ، استاد مدیریته!!! ده کشته در صف پنیر!!!! آمار بدی نیست. در ضمن، هیچکس از خودش نپرسیده چرا بیشترین آمار مرگ و میر مال ایرانی هاس؟؟؟؟ به نظرتون این که هی میگن ما ایرانی ها استاد بی قانونی و بی نوبتی و بی انضباطی هستیم، دروغه!!!!!؟؟؟