جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۵:۴۴ بعد از ظهر

شورای پشتیبانی سواد آموزی بافق برگزار شد

کد خبر: 63040
تعداد بازدیدکننده: 211
تاریخ: ۰۷ مهر ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان بافق با حضور امام جمعه و فرماندار بافق ، رئیس اداره سنجش سواد آموزی استان و جمعی از مدیران ادارات شهرستان در فرمانداری بافق برگزار شد.

فرماندار بافق در ابتدا ضمن تسلیت کشته شدن جمعی از زائران ایرانی در مراسم منا ، ضمن تاکید بر ریشه کن کردن بی سوادی در جامعه خاطر نشان کرد : بی سوادی خسارات زیادی به جامعه تحمیل می کند که قابل جبران نیستند.

سید مهدی طلایی مقدم گفت: سازمان نهضت سواد آموزی بر اساس ضرورتی که امام خمینی (ره) در آن برهه از زمان احساس کرد ، تشکیل داد.

وی با اشاره به تدوین سند توسعه سواد آموزی شهرستان بافق گفت: به منظور شناسایی و پالایش واقعی افراد بازمانده از تحصیل یا محروم از نعمت سواد جلسات و مکاتباتی با ادارات شهرستان صورت گرفته که اکثر ادارات شهرستان در این خصوص اقدامات لازم را انجام داده اند.

رئیس اداره سنجش سواد آموزی استان در این نشست از کسب رتبه اول پالایش بانک اولیا بی سواد دانش آموزان در کشور خبر داد و گفت : بافق جزء اولین شهرستان باسوادی اولیاء دانش آموز در سطح استان یزد را دارد.

حسن حاضری افزود: امروزه افتخار آموزش و پرورش بافق این اسن که از اولیاء دانش آموزان در رده سنی ۱۴- ۴۹ سال بی سوادی وجود ندارد.

وی با اشاره به دوره های سواد آموز و جامعه هدف سواد آموزی گفت : یکی از برنامه های نهضت شواد آموزی با سوادی کامل است که پس از طی کردن دوره های تحکیم و انتقال محقق می شود.

IMG_7618 IMG_7619 IMG_7620

۲ نظر

 1. ناظمی می‌گه:

  با سلام به کلیه مدیران زحمتکش.
  امسال از طرف مدیریت مدرسه شاهد شهید رجایی به دانش آموزان اخطار داده شده که در صورت عدم پرداخت شهریه تا آخر همین هفته مدرسه از ورودآن دسته دانش آموزان به مدرسه جلوگیری میکند.صحبت از پرداخت یا عدم پرداخت شهریه نیست.گلایه از طرز برخورد مدیریت مدرسه است .واقعا” یک کارمند فرهنگی نباید بداند مسائلی که به دانش آموز مربوط نیست را شایسته نیست که با روان او کارکند . به اصطلاح خودشان چه چیز را میخواهند ثابت کنند. مدیریتشان را. به چه قیمتی . شاید پدری به خاطر اوضاع مالی در مقطعی نتواند پرداخت کند.بعداز اون مگر دانش آمور والدینش مرده اند که آنها دانش آموز را تهدید میکنندو باعث میشوند که جوانی در اوج غرور در مقابل دوستان دیگرش خجالت بکشد وواقعا” خجالت آوره

 2. شهروند می‌گه:

  بجای این جلسات ی فکری به مدارس بکنید
  اول سال مدرسه نمونه فقط دنبال پول گرفتن است نه به فکرتحصیل ودرس ومشق دانش آموزان
  چندسال پیش نه پولی میگرفتندوحتی نهاردانش آموزان رامی دادنندولی الان معلمین متاسفانه فقط وفقط به فکرپول وپول وپول.متاسفم برای آموزش وفرهنگ مملکت.متاسفانه معلمین به فکردرس دانش آموزان نیستندکه دراین خصوص بایدچاره ای جدی اندیشیدوگرنه آینده به فناخواهدرفت.