یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۶:۵۴ قبل از ظهر

نیاز ۴۰ میلیون تومانی برای تجهیز کتابخانه‌های بافق

کد خبر: 6314
تعداد بازدیدکننده: 171
تاریخ: ۰۷ مرداد ۱۳۹۱

سرپرست کتابخانه‌های عمومی بافق خواستار اختصاص اعتبار ۴۰ میلیون تومانی برای توسعه بخش‌های مختلف کتابخانه‌های شهرستان بافق شد.

 

زهرا ابولیان در نشست نهضت مطالعه مفید شهرستان بافق با حضور امام جمعه و فرماندار بافق، با اشاره به کافی نبودن میزان اعتبارات تخصیص یافته سال گذشته به کتابخانه‌های بافق اظهار داشت: به منظور توسعه بخش کودک کتابخانه عمومی بافق و مرمت سالن مطالعه و مخزن کتاب و برخی از کارهای عمرانی در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، افزون بر ۴۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به برخی از کمبودها در این زمینه یادآور شد: سرانه فضای کتابخانه در شهرستان بافق در استان یزد مناسب است اما شهرستان بافق در سطح کشور در زمینه فضای کتابخانه از سرانه پائینی برخوردار است.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی بافق با تاکید بر ضرورت توجه نهضت مطالعه مفید افزود: کمیته نهضت مطالعه مفید در شهرستان بافق با هدف افزایش فضای کتابخانه‌های عمومی و توجه به مطالعه غیر درسی و مفید در روند آموزش رسمی تشکیل شده است.

ابولیان، فراهم آوری زمینه برای اختصاص چهار جلد کتاب به ازای یک نفر را در کتابخانه‌های عمومی شهرستان بافق خواستار شد و عنوان کرد: برای تحقق این موضوع باید زیرساخت‌های مورد نیاز در زمینه توسعه تجهیزات کتابخانه‌های عمومی این شهرستان فراهم شود.

وی همچنین از تجهیز کتابخانه مهدیه مبارکه بافق خبر داد و بیان کرد: برای راه‌اندازی این کتابخانه مقرر شد دهیاری روستای مبارکه بافق برای توسعه تجهیزات و انجام تعمیرات مبلغ ۸میلیون تومان اختصاص دهد.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی بافق افزود: این کتابخانه در حال حاضر بیش از هزار و ۵۰۰ جلد کتاب در زمینه‌های مختلف دارد که توسعه و تجهیز آن در دستور کار قرار گرفته است.

امام جمعه بافق نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت توجه به تجهیز کتابخانه‌های مساجد اظهار داشت: تجهیز کتابخانه‌های مساجد و تشویق و ترغیب جوانان به کتابخوانی باید سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد.

حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی گفت: اهدا کتاب به قشرهای مختلف جامعه و برگزاری مسابقات کتابخوانی نقش مهمی در پرورش فکر و اندیشه و جوانان و تعالی جامعه دارد.

فرماندار بافق نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده د ر زمینه توسعه فرهنگ کتابخوانی خاطرنشان کرد: توجه به موضوع کتاب و کتابخوانی زیرساخت اصلی حرکت‌های علمی و پژوهشی در کشور است که نقش مهمی در پیشبرد اهداف علمی و فرهنگی امروز جامعه دارد.

حسین ندافیان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد کتاب و کتابخوانی تصریح کرد: باید با تعامل همه مسئولان و خرد جمعی در این زمینه برای رفع موانع و مشکلات مربوط به کتابخانه‌های عمومی بافق اقدامات موثری انجام شود.

شهرستان بافق دارای سه کتابخانه عمومی است که بیش از ۵۰هزار جلد کتاب دارد و بالغ بر ۳هزار و ۸۰۰ نفر در این کتابخانه‌ها عضویت دارند.

۲ نظر

  1. در پناه حق حق aliugd1@yahoo_gmail می‌گه:

    این نیاز است و باید مسئولین این مشکل را حل کنند

  2. دانشجو می‌گه:

    وقتی سنگ آهن میلیاردی خرج فوتبال می کند ۴۰میلیون که رقمی نیست؟اگر واقعا مسئولین به فکر مردم وجوانان هستند این را هم مرتفع کنند.