جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۱۷:۳۱ بعد از ظهر

اولین آیین تجلیل از مفاخر و مشاهیر شهرستان بافق برگزار شد

کد خبر: 63386
تعداد بازدیدکننده: 293
تاریخ: ۱۸ مهر ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ اولین آیین تجلیل از مفاخر و مشاهیر شهرستان بافق دکتر محمد علی برخوردای بافقی و دکتر سید محمود صدر بافقی با حضور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداریزد ، حجت الاسلام و المسلمین معزالدینی ، مشاور معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی کشور، فرماندار و امام جمعه بافق ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد ، جمعی از مسئولان ادارات و نهادهای ، پزشکان ، اساتید و دانشجویان استان و شهرستان در تالار آفرینش دانشگاه اسلامی واحد بافق برگزار شد.

مشاور معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی کشور در این مراسم پاسداشت و نکوداشت بزرگان علمی هر منطقه را یک نوع عمل نیک و ماندگار عنوان کرد و گفت : بزرگداشت فرهیختگان و مفاخر فرصتی است تا زوایای پنهان شخصیتهای علمی و ادبی کشور نمایان شود تا از آنان به عنوان چراغی برای آیندگان روشن نماییم.

فرهاد اصغر نیا از عمل دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق از اجرای مراسم نکوداشت مفاخر شهرستان تقدیر کرد و افزود : دانشگاه آزاد اسلامی بافق بنا به رسالت خود پیش قدم در اجرای طرحی ماندگار در شهرستان شده است که بی شک سندی ماندگار بر شناسنامه این شهرستان خواهد بود .

فرماندار بافق در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از خدمات دو فرهیخته بافقی در عرصه های پزشکی و علمی گفت : این مراسم فرصتی شد تا ضمن قدردانی از زحمات این دو عزیز فرهیخته و افتخاراتشان ، تفکری کنیم در فرهنگ ، علم و ادب مردمان دیار بافق.

سید مهدی طلایی مقدم پیشرفت و آینده بافق را در گروه هم اندیشی ، همکاری و هم فکری مسئولان و اقشار مختلف دانست و خاطر نشان کرد : نخبگان و فرهیختگان شهرستان در توسعه و پیشرفت این دیار به عنوان ایده پرداز و مدیریت راهبردی مجموعه محسوب می شوند.

وی با اشاره تدوین سند توسعه شهرستان بافق در چهار محور و تشریح زیر ساختهای موجود شهرستان گفت : سند توسعه شهرستان بافق در چهار محور صنایع معدنی و جوار معدنی ، صنایع ریلی ، بخش کشاورزی و پرورش آزیان آبشوری و حوزه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری تدوین شده که با وجود منابع انسانی غنی و وجود فرهیختگان و نخبگانی همچون دکتر برخورداری و دکتر صدر در کنار منابع خدادادی بیشمار آینده ای درخشان را برای آینده بافق رقم خواهد زد و این محقق نمی شود مگر با همدلی و همزبانی دولت و ملت .

IMG_8200 IMG_8216 IMG_8237 IMG_8388 IMG_8475 IMG_8239 IMG_8312

۲ نظر

  1. بافقی می‌گه:

    این مشاهیر در زمان پهلوی تربیت شده اند
    آیا فکر کرده اید از بین فرزندانی که در این چهار دهه تربیت شده اند چه بیرون خواهد آمد ؟؟؟؟؟

  2. ایلیا می‌گه:

    غیراز دوبزرگواروفرهیخه وآقای دکترمیرغنی زاده بقیه……………………………….