دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۱:۰۵ قبل از ظهر

پنجمین نشست شهرستانی کارگروه بانوان استان یزد در شهرستان بافق

کد خبر: 63457
تعداد بازدیدکننده: 181
تاریخ: ۱۹ مهر ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛پنجمین نشست کارگروه بانوان و خانواده استان یزد با حضور مشاور استاندار و مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری یزد، فرماندار ، بخشدار مرکزی و تعدادی از مسئولان ادارات و رابطین بانوان بافق و جمعی از مشاوران فرمانداران شهرستان های استان یزد به میزبانی فرمانداری بافق برگزار شد.

فرماندار بافق در ابتدای این نشست با تبریک هفته خانواده به بیان خصوصیات و ویژگی های شهرستان بافق پرداخت و اظهار داشت: شهرستان بافق با دارا بودن ظرفیت ها و پتانسیل های مختلف و پیشینه تاریخی و با داشتن بزرگان و فرهیختگان متعدد از موقعیت ویژه ای برخوردار است.

“سید مهدی طلایی مقدم” نقش بانوان را در جامعه و فعالیت های اجتماعی یاد آور شد و افزود: بانوان نقش موثری در کلیه فعالیت های اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی جامعه دارند که باید با توجه ویژه به این حوزه از ظرفیت ها و توانمندی های آنان استفاده کرد.

وی بانوان را زیربنای اصلی منابع انسانی در جامعه عنوان کرد و گفت:زیربنای علوم را منابع انسانی و زیربنای منابع انسانی را بانوان تشکیل می دهند.

طلایی مقدم افزود: بنیاد خانواده به عنوان اولین مکان در انسان سازی و منابع انسانی می باشد که نقش مربی انسان سازی برعهده بانوان است.

فرماندار بافق در پایان تصریح کرد: بانوان بیش از نیمی از افراد جامعه را تشکیل می دهند که باید مورد توجه و اهمیت واقع شوند و هرگونه بی توجهی به حوزه بانوان نادیده گرفتن حقوق نیمی از افراد جامعه می باشد.

در ادامه این نشست مشاور استاندار و مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری یزد با بیان اهداف برگزاری این نشست اظهار داشت:نشست دوره ای شهرستانی مشاوران فرمانداران در حوزه بانوان و خانواده شهرستان های استان یزد با هدف کسب تجربه ، هماهنگی و هم افزایی بین بخشی از سطوح پایین تا رده های بالا در حوزه بانوان و خانواده شکل گرفته است.

“فخر السادات خامسی” در ادامه به اهمیت و جایگاه خانواده در اجتماع پرداخت و تاکید کرد: آسیب پذیرترین نهاد در اجتماع نهاد خانواده است که سلامت جامعه در گرو سلامت خانواده ها می باشد.

وی همچنین به نقش خانواده در شکل گیری شخصیت افراد جامعه اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: خانواده نقش کلیدی در سیاست گذاری و برنامه ریزی ها در تمامی عرصه ها دارد و میطلبد که نگاه ویژه ای به این بخش شود.

خامسی در ادامه برخی از آسیب های اجتماعی گریبان گیرخانوده ها را از جمله اعتیاد ، طلاق و.. را یادآور شد و گفت:برای از بین بردن آسیب های اجتماعی موجود باید یک عزم عمومی و خرد جمعی در جامعه ایجاد گردد.

مشاور استاندار یزد در امور بانوان همچنین به برخی از اقدامات انجام گرفته این نهاد در حوزه بانوان از جمله اجرای طرح پویش رسانه ای خانواده اشاره کرد و افزود:طرح پویش رسانه ای خانواده برای اولین بار در کشور و بعنوان پایلوت در استان یزد با هدف پررنگ سازی و برجسته سازی نقش خانواده در اجتماع از ۱۴ تا ۲۰ مهرماه در حال برگزاری است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در پایان توجه بیشتر مسئولان دستگاه های اجرایی نسبت به حوزه خانواده و بانوان در راستای ارتقای سطح خانواده در اجتماع را خواستار شد.

در ادامه این نشست حاضرین به بحث و تبادل نظر پیرامون ارتقا سطح خانواده و افزایش نقش بانوان در جامعه پرداختند.

IMG_8502 IMG_8520 IMG_8526 IMG_8523 IMG_8514