شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۴۵:۳۵ بعد از ظهر

نیت داریم ۵۰۰۰ هزار میلیارد تومان در بافق سرمایه گذاری کنیم

کد خبر: 63533
تعداد بازدیدکننده: 166
تاریخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۴

مدیر عامل شرکت سنگ آهن بافق :

نیت داریم ۵۰۰۰ هزار میلیارد تومان در بافق سرمایه گذاری کنیم

مدیر عامل شرکت سنگ آهن بافق گفت: نیت داریم در طی ۵ سال ۵۰۰۰ هزار میلیارد تومان در بافق سرمایه گذاری کنیم.

جواد عسکری در حاشیه اولین مراسم تجلیل از مفاخر و مشاهیر شهرستان عنوان کرد: سرمایه گذاری کلان را نمی توان با انجام کارهای عادی پیش برد. نیت این است که در طی ۵ سال مبلغ ۵۰۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گیرد.

وی اظهار داشت: در رابطه با پیشرفت گندله و فولاد باید مژدگان به مردم بافق بدهم. طرح گندله تاکنون پیشرفت خوبی داشته؛ ساخت تجهیزات نیز انجام شده است.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن بافق ضمن گلایه از برخی از رسانه ها یادآور شد: بعد از ارائه گزارش در جلسه پرسش و پاسخ برخی از رسانه ها با درج مطالب زحمات و تلاش های انجام گرفته را نادیده می گیرند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حواله آهن به فولاد سمنان داده شده است عنوان کرد: صحت ندارد.برای این که بتوانیم مجموعه را بچرخانیم باید از محل کارگزاری هایی که داریم محصول را تامین نماییم. به صورت تبادل کار می کنیم.

عسکری در زمینه شکایت اداره مالیات پیرامون حق انتفاع ۴۷۰ میلیارد تومانی بیان کرد: بازرسی دیوان محاسبات در این رابطه شکایت نموده ؛ حق انتفاع ۴۷۰ میلیارد تومان با تاخیر ۵۴۷ میلیارد تومان شده بود. از اردیبهشت ماه سال گذشته تاکنون این موضوع پیگیری شد تا بالاخره در این زمینه تبرئه صورت پذیرفت. این خود بزرگترین خدمت به بافق است.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن بافق در بخشی دیگر پیرامون این سوال که با توجه به واریز سود شرکت در سال ۹۳ به حساب صندوق بازنشستگی از کدام محل اعتبار طرح های صنایع جوار معدنی تامین می شود گفت: این اطلاعات غلط را چه کسی به شما می دهد. گزارش حسابرسی ارائه نشده ؛ متاسفم برای آقایان مجموعه به جای قضاوت وضعیت دیروز و امروز به دنبال حواشی هستند که یک ریال ارزش ندارد.

۹ نظر

 1. سامان می‌گه:

  آقای عسکری لطف کنید و بفرمائید که دقیقا این ۴۷۰ میلیارد در چه زمینه هایی هزینه میشود؟ بافق یا …

 2. ناشناس می‌گه:

  ۵۰۰۰ میلیارد تومان !!!!!!!!!!!
  یعنی بیش از یک و نیم میلیارد دلار !!!!!!!!
  اگر کسی وضعیت اقتصادی کشور و از هم پاشیدگی شاکله ی اقتصادی آن را نداند این عدد را باور می کند .
  آقای عسکری این سرمایه ی بالا را از کجا تامین می کنی ؟؟؟؟
  جواب این سوال را باید بدهی . مطئنا جوابی نداری و فقط یک عددی گفتی .
  درست است که ایران یک کشور ثروت مند است اما به خاطر سیاستهای غلط و ضد ملی مسئولین در این سالها ایران وارد یک بحران اقتصادی شده است.
  ایران که در سال ۵۶ با تولید ۶ میلیون بشکه نفت دومین تولید کننده ی نفت اوپک بود ، امروز در بازار نفت عددی نیست .
  امروز همه دلخوش کردند که برجام به دادشان برسد ، اما افرادی که از ماهیت استعماری توافق هسته ای خبر دارند می دانند که این توافق نه تنها اقتصاد ایران را تقویت نمی کند بلکه تضعیف هم می کند.
  بارها گفتم که دولت در شرایط فعلی محتاج آب باریکه ای است که آمریکا برای ایران تعیین کرده است . یعنی ماهانه ۷۰۰ میلیون دلار . با این اوضاع محال است ۱٫۵ میلیارد دلار در بافق سرمایه گذاری کند .
  سرمایه گذارهای خارجی هم به ایران نخواهند آمد ، زیرا که سایه تحریمها بر ایران وجود دارد .
  امروز اتفاق جالبی در مجلس جمهوری اسلامی افتاد . در حالی که گفته می شد مجلس در اختیار افراطیون است ، طرح اجرای برجام رای آورد . این موضوع نشان می داد که مجلس نه در اختیار افراطیون است و نه در اختیار مصلحون بلکه در راستای خواست باندهای قدرت عمل می کند.
  در همین سایت بافق فردا خواندم که فرماندار گفته بود که نماز روز عاشور ا در بافق باید ثبت ملی شود ! من مخالفتی با باورهای دینی ندارم ولی در شرایط فعلی عده ای از دین برای سرپوش گذاشتن بر مشکلات و تخدیر مردم استفاده می کنند .
  خلاصه اینکه اقای عسکری
  شما به سختی حقوق کارگران سنگ آهن -که ماهانه حدود ۹ میلیارد و سالانه حدود ۱۰۰ میلیارد تومان می شود-را تامین می کنی ، حال می خواهی ۱٫۵ میلیارد دلار برای بافق سرمایه جمع کنی .
  فریب مردم به یک عادت در بین مسئولین تبدیل شده است
  فقر ، بیکاری و فساد بیشتر و احتمالا ناامنی در انتظار مردم ایران است .

 3. کارگر می‌گه:

  آقای عسگری حقوق ما را ندادید و چکهای ما برگشت خورده است
  دیگر هر جا می رویم چک سنگ آهن را قبول نمی کنند .
  شما حقوق ما را بده سرمایه گذاری پیش کش

 4. سلطانی می‌گه:

  اگر در طول این ۵ سال سنگ یا معدنی باقی موندسلام من را به اون برسونید
  لطفا با شعار دادن مردم را خر فرض نکنید

 5. راوی می‌گه:

  جناب عسکری برای گندله از ۴ سال قبل تا کنون تنها ۲۵ میلیارد هزینه کردین و این یعنی فاجعه

 6. مطلع با انصاف می‌گه:

  جناب آقای عسکری مدیر عامل محترم شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق. در این برهه از زمان که سنگ اهن با افت قیمت شدید مواجعه شده است. یقیناً با شجاعت و مدیریت قوی که از جنابعالی سراغ دارم کلیه پروژه های جوارمعدنی را به سرانجام خواهید رساند. ومن الله توفیق

 7. حبیب مظهری می‌گه:

  اقای عسگری چه سرمایه گذاری بالا تر از حفظ اثار ملی مذهبی بافق است من ۳ سال دارم فریاد میزنم کتاب ۵۰۰ سال خطی از شمس الدین علی بافقی به نام الکافی با تحریر عالی که یکی از معتبر ترین کتب شیعیان است در رطوبت شمال داره ازبین میره حتی یکی از مسولین بافق هم براش مهم نیست حتی به مردم هم اطلاع رسانی نمیشه چه برسه به……..

 8. محمد می‌گه:

  سه سال پیش گفت من طی سه سال که الان داخل سال چهار ان هستیم سه هزار میلیارد در بافق سرمایه گزاری میکنم تا حالا هیچ اتفاقی نیفتاده ، دید مسئولین هیچی نمیگن ومردم هم … ؛ این دفعه گفت ۵۰۰۰ هزار میلیارد تومن ، من مطمئن هستم دو سال دیگه میگه ۱۰۰۰۰۰ میلیارد تومن ، اخه اقای عسکری مردم راچه فرض کردی مردم ابرو داری میکنن نکن این کاررو یه دفعه دیدی یکی .. تو یه جلسه بلند شد با امار وارقام ابرویت را برد ، اخه مردم را …فرض کردن حدی داره ، والا به خدا

 9. مطلع مطلعتر می‌گه:

  درجواب آقای مطلع با انصاف باید بگم شما از جان نثاران تشریف داری…چند گرفتی عامو…