جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۱۶:۲۹ بعد از ظهر

اگر احساس شود روند کار کلاه سر مردم گذاشتن است به صراحت اعلام می شود

کد خبر: 63548
تعداد بازدیدکننده: 168
تاریخ: ۲۲ مهر ۱۳۹۴

نماینده کارگران شرکت سنگ آهن گفت: یکی از مفاد صورتجلسه ۹/۶ گزارش هر دوماه در رابطه با روند پیشرفت و توسعه طرح ها بوده است. خدا را شکر این قول محقق شده؛ و مسئولین با مردم شفاف صحبت می کنند.

محمد رضا صباغیان در ششمین جلسه پرسش و پاسخ مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ اظهار داشت: در سال های ۷۹ و ۹۰ اعتراضات مردم بافق هدایت نشد.و نتیجه چندانی نگرفتیم  جریانات سال گذشته ۱۳۹۳ تبدیل به صورتجلسه ای شد و در سایه آن برکاتی برای شهر رقم خورد. وی با اشاره به لغو ۲۸/۵ درصد از سهام شرکت سنگ اهن بیان کرد: با توجه به شرایط مالی کشور هدف دولت خصوصی سازی است.

حرکت و اعتراض مردم معامله چندین هزار میلیاردی را متوقف کرد و همان طور که اقای فرماندار نیز گفتند در حال حاضر ۵/۲۸ درصد دولتی است. ولی فشارهای در این زمینه هست تا بتوانند سهام را به فروش برسانند اما مقاومت ها و نامه نگاری های اعضای کارگروه  فرماندار و استاندار از این کار ممانعت می کند. این حمایت و همکاری جای تقدیر و تشکر دارد.

نماینده کارگران شرکت سنگ آهن اضافه کرد: برخی اعتقاد دارند طرح ها با کندی در حال انجام است. در صورتی که کارهای بزرگ نیاز به وقت و زمان بسیار دارد.بویژه این که موانع زیادی نیز در مسیر بوده است ولی تا به امروز روند کار مثبت ارزیابی می شود.

وی گفت: اگر احساس شود روند کار کلاه سر مردم گذاشتن است یا مانند قول و قرارهای سال های گذشته است به صراحت به مردم اعلام می شود. در تاریخ بافق سراغ ندارید که صورتجلسه یا وعده ای پیگیری شده باشد. امروز شاهد گزارش هر دوماه یکبار یعنی یکی از وعده های داده شده هستیم. شفاف صحبت کردن مسئولین با مردم از دیگر مزیت ها است.

وی یادآور شد: حضور مردم در جلسات باید پررنگ تر باشد تا مسئولین با پشتیبانی بیشتر و خیالی آسوده و راحت تر کارها را پیگیری کنند. از مسئولین درخواست می شود در رابطه با واگذاری ۱۵ درصد از سهام شرکت سنگ آهن پیگیری بیشتر و مجدانه تری داشته باشند. سفر ریاست جمهوری در پیش است باید بتوان در این سفر موضوع را به سرانجام رساند.

صباغیان ادامه داد: صدای مردم به گوش مسئولین بالادستی رسیده و به این یقین رسیده اند که شهر محرومیت دارد.
نماینده کارگران در پایان تاکید کرد امنیت شغلی و ارتقاء حق کارگران است که قول ان نبز توسط مسئولین داده شده که تقاضا داریم عملیاتی شود از جمله روز مزد دائم کردن که باید  اجرایی شود تا کارگران نیز امنیت شغلی بیشتری احساس نمایند
نماینده کارگران شرکت سنگ آهن گفت: حضور ” الستی” و مدیر عامل در کنار مروم و جلسات اعتماد بیشتری می آورد. وی تاکید کرو بدون شک با پیگیری می توان به خواسته های خود رسید.

۶ نظر

 1. ناشناس می‌گه:

  آقای صباغیان سر شما بارها کلاه گذاشته شده است
  شما به فکر تایید صلاحیت شدن برای انتخابات مجلس هستید و آرزوی نشستن بر صندلی مجلس را در دل می پرورانید -صندلی ای که هیچ فایده ای ندارد برای ملت-پس حاضر نیستید کلاه بزرگی که بر سر مردم گذاشته شد را بازگو کنید .

 2. شمس الدینی می‌گه:

  احسنت بر نماینده کارگران.

 3. محمد رضا برزگری می‌گه:

  آقای Anonymous says:درصداقت صباغیان هیچ شکی وجود نداردای کاش همه مثل او بودند

 4. یادگار می‌گه:

  جناب صباغیان عزیز : فعالیت و دلسوزی های شما اگر خدای نخواسته در راستا و جهت نمایندگی مجلس و منافع شخصی است پس مصداق شعر زیر می باشید : ( که امیدوارم این نباشد)
  سرگشته چو پرگار همه عمر دویدیم آخر به همان نقطه که بودیم رسیدیم

 5. مهدی می‌گه:

  صباغیان ومسعولین دلسوز خدا قوت

 6. ناشناس می‌گه:

  امیدواریم این صحبت ها جهت باز کردن گره از مشکلات باشد و نه دامن زدن به آنها.