چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۳۷:۰۶ قبل از ظهر

آیین تجلیل از برترین های المپیاد طرح دادرس بافق برگزار شد + تصاویر

کد خبر: 63570
تعداد بازدیدکننده: 374
تاریخ: ۲۲ مهر ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ صبح امروز در آیینی با حضور معاون فرماندار بافق، سرپرست هلال احمرو معاونین آموزش و پرورش این شهرستان از ۱۴ نفر از اعضای تیم دواطلبان هلال احمر مدرسه نمونه پسرانه اندیشه بافق که حائز رتبه نخستدر المپیاد طرح دادرس در شهرستان و استان یزد شدند با اهدای لوح یادبود و هدیه تجلیل شد.

معاون فرماندار بافق در ابتدای این آیین با قدردانی از تلاش و زحمات و عرض تبریک به دانش آموزان و مربیان آنها در کسب موفقیت در طرح دادرس گفت:هدف از اجرای طرح های امدادی آموزش افراد جامعه و ایجاد آمادگی لازم در برابر سوانح و حوادث طبیعی و غیر طبیعی می باشد.

محمد علی طالعی در ادامه با بیان اینکه کشور ایران یکی از شش کشور حادثه خیز در سوانح طبیعی در جهان می باشد آمادگی در برابر این حوادث را ضروری عنوان کرد و افزود: دانش آموزان نقش بسزایی در آمادگی جامعه در برابر سوانح و حوادث در جامعه دارند.

در ادامه این مراسم سرپرست هلال احمر بافق پیرامون جزییات برگزاری المپیاد طرح دادرس گفت: این مسابقات به مدت یک روز در اردوگاه شهدای امدادگر علی آباد تفت با حضور تیم های برتر شهرستانها استان یزد برگزار شد.

جعفر حسن پور اظهارداشت: تیم های پسران امدادی حاضر در این مسابقات در آیتم هایی شامل اطفای حریق، حمل تخصصی، اسکان اضطراری، پانسمان، آتل بندی، بانداژ، اطفاء حریق، چادر زنی ، ارزیابی، cpr و آزمون کتبی با هم رقابت کردند.

وی هدف از اجرای طرح دادرس در آموزشگاه های شهرستان بافق را افزایش سطح ایمنی و کاهش خطرپذیری مدارس، افزایش روحیه کار جمعی، توانمندسازی استعدادهای علمی و امدادی، همدلی و مشارکت در حوادث بحرانی بر شمرد.

حسن پور اضافه کرد: در طرح سال گذشته تحصیلی ۳۵ تیم ۱۴ نفره دانش آموزی تشکیل شد و در مدت چهار ماه در آیتمهای مذکور توسط مربیان جمعیت هلال احمر آموزش دیدند.

وی یاد آور شد: سال قبل در رقابت شهرستانی این طرح تیم مدرسه نمونه اندیشه رتبه اول شهرستان و در مرحله استانی نیز همین تیم رتبه اول استانی را از آن خود کرد.

گفتنی است در پایان این مراسم از ۱۴ نفر از دانش آموزان شرکت کننده در المپیاد طرح دادرس مدرسه نمونه اندیشه بافق و همچنین مدیر آموزش و پرورش، سرپرست هلال احمر و جمعی از مدیران و مربیان که در کسب این موفقیت تلاش نمودند با اهدای لوح تقدیر و هدیه تجلیل شد.

 

IMG_8772 IMG_8778 IMG_8787 IMG_8788 IMG_8789 IMG_8803 IMG_8796 IMG_8820 IMG_8814

۱ نظر

  1. کارمند دانشگاه می‌گه:

    طرح دادرس اختصار این عبارت هست: دانش آموزان آماده در روزهای سخت