سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۹:۱۱ قبل از ظهر

کلاس “مهارت قصه گویی” ویژه مادران برگزار شد.

کد خبر: 63614
تعداد بازدیدکننده: 134
تاریخ: ۲۳ مهر ۱۳۹۴

لاس “مهارت قصه گویی” ویژه مادران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های شهرستان بافق،به مناسبت هفته ملی کودک کلاس مهارت قصه گویی ویژه مادران چهارشنبه ۱۰ صبح در کتابخانه محمد مفیدی با حضور مادران عضو کتابخانه  ازقشرمختلف و رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بافق برگزار شد.
در این مراسم زهرا دهستانی،رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  شهرستان بافق به بیان نکاتی به لذت های قصه گویی پرداخت.
وی اظهار کرد: یک سوم قرآن قصه است و خداوند تمام پیام های خود را بصورت داستان بیان کرده است.در همه جوامع، بخش مهمی از تعلیم و تربیت کودکان به عهده قصه است و هرچه استفاده از داستان های مناسب برای کودکان بیشتر باشد، تأثیر آن ها در فرآیند یادگیری و یاد دهی افزون تر خواهد بود و دستیابی به اهداف، بهتر و سهل تر می شود.
 وی تصریح کرد: قصه گویی یک هنر است.اگر مادران توان قصه گفتن ندارند از قصه خوانی شروع کنند و کم کم قصه خوانی و قصه گویی را بصورت یک رسم خانوادگی رواج دهند.
 وی ادامه داد: برای آشنایی با معیارهای انتخاب قصه مناسب، باید اصول قصه و ساختار آن را شناخت، سپس با تجزیه و تحلیل هر قصه از نظر عناصر ساختاری، قصه را براساس موقعیت و شرایط محتوای آموزشی، مورد استفاده قرار داد.
 
در پایان مراسم از اعضا خواسته شد انتقادات و پیشنهادهای  خود را اعلام کنند که همگی خواستارمجدد برگزاری دوره آموزشی قصه گویی برای مادران بودند.
 

۲ نظر

  1. فاطمه می‌گه:

    عالی بود امیدوارم که ادامه داشته باشه

  2. دوست می‌گه:

    اگه میشه قبلش اطلاع رسانی از طریق پیامک انجام بشه تا مادران اطلاع یابند.