شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۳۲:۵۰ بعد از ظهر

مجمع هم اندیشی توسعه شهرستان بافق وابسته به گروه و جناح خاصی نیست

کد خبر: 63937
تعداد بازدیدکننده: 130
تاریخ: ۰۳ آبان ۱۳۹۴

رییس شورای اسلامی شهر بافق:

مجمع هم اندیشی وابسته به هیچ گروه و جناح خاصی نیست

رییس شورای اسلامی شهر بافق گفت: نشست هم اندیشی با هدف واحد و توسعه شهرستان کار را پیش می برد. و هیچ گونه وابستگی به جناح و گروه خاصی ندارد.

محمد رنجبر در سیزدهمین مجمع هم اندیشی توسعه شهرستان بافق که در روز تاسوعا در محل هتل علمدار با حضور امام جمعه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندار و جمعی از فرهیختگان بافقی برگزار شد اظهار داشت: سیزدهمین نشست هم اندیشی با هدف استفاده از افکار و اندیشه همشهریان و توسعه و جبران عقب ماندگی ها تشکیل شده است.

وی افزود: مجمع هم اندیشی وابسته به گروه و جناح خاصی نبوده و نیست. و هیچ گونه هدف سیاسی را نیز دنبال نمی کند.

رییس شورای شهر متذکر شد: شورای شهر به عنوان یکی از نهادهای اجتماعی این مجمع را رهبری می کند و این یکی از وظایف ذاتی شورا می باشد.

رنجبر ادامه داد: شهر بافق با داشتن پتانسیل و ظرفیت های خوبی که دارد تاکنون نتوانسته به درجه رشد و توسعه که شایستگی آن را داشته است برسد. و شاید این عقب ماندگی به علت عدم استفاده از افکار و اندیشه همشهریان باشد.

رییس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: از زمان شورای چهارم با استفاده از نظر برخی از دوستان و صاحب نظران تصمیم بر این شد که مجمعی تشکیل و در زمینه های مختلف نظرات ارزشمند فرهیختگان و فعالین اجتماعی به کار گرفته شود.

رنجبر گفت: پس از برگزاری جلسه قبل درخواست های مد نظر برای سفر ریاست جمهوری طی نامه ای ازطرف شورای اسلامی به فرمانداری ارسال گردید.

وی اضافه کرد: سیزدهمین جلسه با هدف پیگیری صورتجلسه ۹۳/۰۶/۰۹ تشکیل شده است. سال گذشته خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی و واگذاری ۷۱/۵ درصد از سهام شرکت به صندوق بازنشستگی فولاد با اعتراضات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن روبرو و منجر به تنظیم صورتجلسه ای در۶ بند شد.

رنجبربا اشاره به مفاد این صورتجلسه تاکید کرد: واگذاری ۱۵ درصد ازسهام شرکت سنگ آهن، لغو واگذاری ۲۸/۵ درصد، احداث کارخانه های جوار معدنی و … از مفاد این صورتجلسه می باشد. واگذاری ۵/۲۸ درصد لغو و طبق گزارشات ارائه شده از سوی کارشناسان و مسئولین شرکت سنگ آهن پیگیری راه اندازی کارخانه های فولاد و گندله به نتیجه رسیده است.

رییس شورای اسلامی بافق گفت: در سال ۷۹ نیز صورتجلسه ای مبنی بر خواسته ها و مطالبات مردمی تنظیم شد اما به دلیل عدم پیگیری بر روی کاغذ باقی ماند. و خدا را شکر امروز کارگروهی پیگیر مصمم است تا خواسته دیرینه مردم تحقق یابد. اما آنچه مسلم است شورا و کارگروه نیازبه پشتوانه، همفکری و هم اندیشی دارد تا در راه رسیدن به اهداف بلند مدت خود ثابت قدم باشد.

۱ نظر

  1. محمد رضا برزگری می‌گه:

    روندجلسات خوب و رو به جلو است امیدواریم انشاالله همشهریان به درجه ای یقین برسند که باعث پیشرفت روز افزون بافق شوند