دوشنبه ۱ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۲:۲۲ بعد از ظهر

شورای سلامت بافق تشکیل جلسه داد

کد خبر: 64112
تعداد بازدیدکننده: 133
تاریخ: ۰۹ آبان ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ جلسه شورای سلامت شهرستان بافق با حضور فرماندار بافق ، بخشدار مرکزی و اعضای این شورا در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل و پیرامون ارتقای حوزه بهداشت و سلامت این شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

فرماندار بافق در این نشست با بیان اهمیت موضوع بهداشت در سلامت جامعه بر ضرورت توجه ویژه به مسائل بهداشتی و پیگیری مشکلات این بخش تاکید نمود.

سید مهدی طلایی مقدم در ادامه گفت: شهرستان بافق با توجه به موقعیت خاص و حرکت رو به توسعه در حوزه درمان با تکمیل پروژه های بهداشتی و درمانی که در حال احداث می باشد از جمله پلی کلینیک تامین اجتماعی ،بیمارستان ۹۶ تختخوابی بافق می تواند به عنوان قطب درمانی در بین شهرستان های همجوار تبدیل شود که این موضوع با سند توسعه استان یزد که به عنوان قطب درمانی کشور معرفی خواهد شد همخوانی دارد.

در ایتدای این نشست مسعود دانشی رییس شبکه بهداشت و درمان بافق به ارائه گزارش عملکرد این اداره در شش ماهه نخست سالجاری در زمینه بهداشت و درمان پرداخت و گفت: خرید تجهیزات مربوط به اتاق عمل و بهسازی مراکز درمانی ، تجهیز و بهسازی برخی از بخش های بیمارستان از جمله بخش زنان و زایمان و بخش آی سی یو ، بهسازی فضای سبز بیمارستان ، پیگیری جهت احداث کلینیک تخصصی بیمارستان، تجهیز و تعمیر آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ از جمله اقدامات این اداره در شش ماه نخست امسال می باشد.

در ادامه اعضای شورای سلامت با ارائه گزارش عملکرد از فعالیت خود در این حوزه ، پیرامون ارتقا بخش بهداشت و سلامت شهرستان بحث و تبادل نظر کردند.

گفتنی است در این جلسه موضوعاتی از جمله پیگیری کد دوم اورژانس بافق ، بررسی مشکلات کشتارگاه دام شهرستان ،پیگیری جهت راه اندازی داروخانه در محدوده میدان شهدا تا میدان چهارده معصوم (ع) و تمام وقت شدن پایگاه امداد جاده ای دهستان سبزدشت مطرح و تصمیم گیری شد.

IMG_9806 IMG_9807 IMG_9809