چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۴۷:۲۷ بعد از ظهر

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان بافق برگزار شد

کد خبر: 64256
تعداد بازدیدکننده: 130
تاریخ: ۱۳ آبان ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ کمیته برنامه ریزی شهرستان بافق با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد، فرماندار بافق و جمعی از مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی در فرمانداری بافق برگزار شد.

فرماندار بافق در این نشست با اشاره به اینکه اعتبارات تملک داراییهای سرمایه ای استان نسبت به سال گذشته بهتر و افزایش داشته گفت : برنامه داریم با همکاری دستگاههای مرتبط برخی از پروژه های نیمه تمام که پیشرفت بالای ۷۰ درصد دارد به اتمام برسد.

سید مهدی طلایی مقدم تدوین و اجرای سند چشم انداز توسعه را به عنوان نقشه راه توسعه شهرستان بافق عنوان کرد و افزود : شهرستان بافق تنها شهرستانی است که فاز دوم ( مرحله اجرایی) سند چشم انداز را شروع کرده و تا کنون بیش از ۱۰۰ جلسه با کارگروه های مختلف برگزار شده است.

وی بیشترین اعتبار از اعتبارات تملک داراییهای سرمایه ای و ماده ۱۸۰ در سال ۹۴ را مربوط به فصل حمل و نقل دانست و خاطر نشان کرد : ‌فصل مسکن وعمران شهری،روستایی و فصل کشاورزی ومنابع طبیعی به ترتیب بالاترین اعتبار در فصل شهرستانی را دارند.

فرماندار بافق ضمن اشاره به شاخصهای محرومیت شهرستان بافق و مغفول ماندن این موضوع در دولت قبل ، خواستار بازنگری شاخص های محرومیت بافق و بازگشت نام شهرستان به لیست شهرستانهای کمتر توسعه یافته کشور و به تبع آن افزایش سهم اعتبارات این شهرستان شد.

طلایی مقدم اضافه کرد: این درحالی است که بعد از گذشت سالها گاز شهرستان بافق به همت دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید و موضوع تکمیل بزرگراه نیز در دستورکار قرار دارد که این خود نشان دهنده محرومیت این شهرستان می باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد در این نشست به وظیفه اصلی کمیته برنامه ریزی اشاره کرد و گفت : برنامه ریزی مدون با توجه به محور های توسعه شهرستان برای رساندن به نقطه مطلوب است.

حمید رضا نصیری زاده افزود : بودجه وسیله برای رسیدن سریع تر به توسعه و اهداف توسعه ای است و این زمانی محقق می شود که برنامه ریزی صحیح و مدونی داشته باشیم.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در کشور تصریح کرد که تحقق یک اقتصاد درون زا و مقاوم با برنامه ریزی و تخصیص بهینه اعتبارات میسر خواهد شد و کمیته‌های برنامه ریزی نقش بارزی در تخصیص بهینه منابع دارند.

نصیری زاده با اشاره به وجود ۳۴۰۰ پروژه نیمه تمام در استان یزد گفت: با روند فعلی اعتبارات، تکمیل این پروژه ها به حدود ۱۶ سال زمان نیاز دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد همچنین سهم شهرستان بافق را از اعتبارات استان ۶٫۸ درصد و میزان آن را ۹۷ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال اعلام کرد.

حمیدرضا نصیری زاده درخصوص سهم تخصیص یافته به استان از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ و دودرصد نفت و گاز گفت: داده های اعلام شده به تهران، پایه و اساس این اعتبارات است.

وی به الزامات قانونی مرتبط بر بودجه استانی و توزیع آن اشاره کرد و گفت : توزیع اعتبارات بر پنج مبنای جمعیت مناطق محروم ،توسعه نیافتگی، طرح های هادی روستایی ،توسعه پایگاههای بسیج و مبالغ مشخصی از اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای می باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد به سیاست های استانی مرتبط بر بودجه استانی اشاره کرد و گفت : اعتبارات استانی امسال در دو بخش پژوهش و کمکهای فنی و اعتباری است آن هم با توجه به ضرورت انجام فعالیتهای پژوهشی و حمایت از واحدهای پژوهشی اختصاص می یابد.

در ادامه اعضا حاضر در جلسه به بحث و بررسی فصول شهرستانی و تصویب تخصیص اعتبارات پرداختند.

IMG_9928 IMG_9929 IMG_9930 IMG_9935