شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۸:۰۳ بعد از ظهر

ستاد اربعین شهرستان بافق تشکیل جلسه داد

کد خبر: 64310
تعداد بازدیدکننده: 331
تاریخ: ۱۴ آبان ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ؛ ستاد اربعین شهرستان بافق با حضور امام جمعه و فرماندار بافق ، مسئول هیات رزمندگان استان و شهرستان و جمعی از مسئولان ادارات بافق در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد.

این نشست که به منظور تبادل نظر در خصوص ایجاد موکب پذیرایی از کاروان پیاده روی اربعین توسط استان برگزار شد ، حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق بر مردمی برگزار شدن مراسم اربعین و حضور مردم تاکید کرد و گفت : هر چه قدر مراسم و برنامه ها مردمی تر برگزار شود موفق تر هستیم و این کار استمرار خواهد داشت.

فرماندار بافق در ادامه با اشاره به فرهنگ ایرانی و اسلامی که مردم دارالشجاعه بافق دارند ، اظهار داشت : علت پیشتازی و مقدم بودن نام مردم بافق در عرصه های مختلف ملی و مذهبی به خاطر فرهنگ بالای مردم این خطه است.

سید مهدی طلایی مقدم از راه اندازی کاروان پیاده اربعین در کربلا که توسط هیاتها و تشکلهای مردمی انجام شده است را به عنوان اقدامی شایسته و ولایی برشمرد و گفت : با همدلی و وحدتی که بین مردم و مسئولان شهرستان بافق برقرار است امیدواریم با حضور و پشتیبانی توسط مردم و خدمتگذاران دولت شاهد همایش قدرت و عزت حسینی در اربعین باشیم.

مسئول هیات رزمندگان استان یزد در ادامه به اقدامات صورت گرفته در خصوص ایجاد موکب پذیرایی از کاروان پیاده روی در اربعین حسینی اشاره کرد و گفت : امسال موکب پذیرایی توسط مردم دارالعباده استان یزد و با همکاری ستاد عتبات عالیات و هیات رزمندگان استان یزد انجام خواهد شد.

عباس دهقان مسئولیت اعزام زائران حسینی را بر عهده استانداری های سراسر کشور خواند و یادآور شد تمام تمهیدات لازم مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با اشاره به افزایش ۲٫۵ برابری ثبت نام زائران نسبت به سال گذشته گفت : سال گذشته ۵ هزار نفر زائر برای اربعین ثبت نام و اعزام شده اند که این رقم امسال به ۱۲ هزار نفر رسیده است.

دهقان از پذیرایی روزانه بیش از ۱۰۰ هزار زائر حسینی در کربلا خبر داد و افزود : امسال برای دومین بار افتخار پذیرایی از زائران حسینی بر عهده استان یزد می باشد که امیدواریم مردم همچون سال گذشته با اهدا نذورات نقدی و غیر نقدی خود همیار ستاد اربعین استان باشند.

مسئول هیات رزمندگان استان یزد در پایان به شماره حساب ستاد اربعین برای واریز کمک های مردمی استان اشاره کرد و گفت : شماره حساب ۰۱۰۸۸۸۸۸۸۰۰۰۷ نزد بانک ملی به منظور دریافت کمک های نقدی مردم افتتاح شده است.

در پایان حاضرین در جلسه برای برنامه ریزی بهتر و برگزاری باشکوه همایش پیاده روی اربعین به ارائه نظر و پیشنهاد پرداختند.

IMG_0192 IMG_0194 IMG_0195

۲ نظر

  1. احمد می‌گه:

    اگر وقت کردید و جون مردم براتون اهمیت داشت،،، یه ستادی تشکیل بدید برای پی گیری جاده یزد بافق…آخه کی قراره این جاده تکمیل بشه؟!!!! بسه دیگه ………

  2. مطلع با انصاف می‌گه:

    راستی این روزها فرماندار چه کار مثبتی انجام میده که همه ازش غافل شدن