چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۱۵:۰۵ قبل از ظهر

نشست بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی شهرستان بافق

کد خبر: 64356
تعداد بازدیدکننده: 113
تاریخ: ۱۶ آبان ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ در جلسه ای با حضور امام جمعه و فرماندار بافق، جمعی از روحانیون و برخی از مسئولان پیرامون مسائل فرهنگی و اجتماعی شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی امام جمعه بافق در این نشست ضمن تاکید بر بررسی و موشکافی مسائل اجتماعی و فرهنگی خواستار توجه بیشتر روحانیون و وعاظ به موضوعات فرهنگی جامعه شد.

در ادامه این جلسه فرماندار بافق با تسلیت ایام ماه محرم، ضمن اشاره به روند رو به رشد توسعه ای و اقتصادی بافق عنوان کرد:قطعا توسعه و پیشرفت در هر زمینه ای مسائل و مشکلاتی را نیز در زمینه های دیگر بدنبال خواهد داشت که یکی از مباحث مهم که باید در آینده بافق از آن غافل نشویم مباحث فرهنگی و اجتماعی است و از هم اکنون باید به نحوی برنامه ریزی شود که کمترین هزینه ای بابت معضلات فرهنگی در آینده داشته باشیم.

سید مهدی طلایی مقدم افزود: بافق در آینده شهرستانی مهاجر پذیر خواهد بود و قطعا برای تامین نیروی انسانی در طرحها و پروژه های خود افراد غیربومی وارد این شهرستان خواهند شد که این موضوع خود تبعاتی را بدنبال خواهد داشت و باید از هم اکنون برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

وی پیشینه فرهنگی شهرستان بافق را بسیار غنی توصیف کرد و اظهار داشت: شهرستان بافق دارای پیشینه فرهنگی غنی می باشد و توجه مردم به ویژه جوانان به مسائل فرهنگی و مذهبی مثال زدنی است که این خود یکی از نقاط قوت شهرستان محسوب می شود و باید با برنامه ریزی در جهت استفاده بهینه و تقویت این پتانسیل و جلوگیری از تضعیف آن اقدام نمود.

در پایان امام جمعه و فرماندار بافق پس از ارائه نظرات و پیشنهادات حاضرین،خواستار همکاری روحانیون در خصوص مباحث فرهنگی شدند که روحانیت حاضر آمادگی خود را در این زمینه و سایر موضوعات از جمله تهیه سند فرهنگی شهرستان اعلام نمودند.

گفتنی است موضوعاتی از جمله حضور نماینده روحانیون در جلسات سند فرهنگی شهرستان ، توجه ویژه روحانیون به مباحث فرهنگی جامعه ، وحدت و همصدایی در برنامه ریزی های مسائل اجتماعی و فرهنگی و استمرار در برگزاری جلسات در این نشست مطرح شد.

IMG_0203 IMG_0205 IMG_0210 IMG_0208 IMG_0204 IMG_0207

۲ نظر

  1. جوان بافقی می‌گه:

    روحانی جماعت در مسائل فرهنگی ؟پس بقیه چکاره اندآموزش و پرورش و مدارس و اصنافو …

  2. ایلیا می‌گه:

    یاللعجب بااینهمه سمینارونشست وکنفرانس وجلسه وگردهمایی وهمایش وجلسات هم اندیشی و………….سایراسامی رنگارنگی که هرروز شنیده می شودهرچه می گذرد شرایط فرهنگی واجتماعی بدوبدترمی شودوهرروز بیش ازپیش حرمتها شکسته می گرددبه گونه ای که اصول اخلاقی مورد دستبردقومی نادان وتازه به دوران رسیده قرار می گیرداگربوجه ای که صرف این سمینارها میشد به فقیران جامعه می دادند فقرتاحدودی ازبین می رفت