یکشنبه ۴ام تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۲:۲۲ قبل از ظهر

ارتقاء ایستگاه ملی تحقیقات شتر بافق به عنوان تنها مرکز تحقیقات شتر کشور به درجه یک

کد خبر: 64625
تعداد بازدیدکننده: 154
تاریخ: ۲۶ آبان ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ به منظور بررسی مسائل و مشکلات مرکز تحقیقات ملی شتر بافق و ارتقای صنعت شترداری در کل کشور جلسه ای با حضور رئیس مرکز تحقیقات علوم دامی کشور ، معاون مرکز تحقیقات علوم دامی کشور ، رئیس مرکز استان ، فرماندار بافق و جمعی از مدیران شهرستان برگزار شد.

فرماندار بافق با اشاره به ظرفیت های قابل توسعه در بافق و اشاره به موضوع سند چشم انداز و نقش کشاورزی و دامپروری در سند توسعه گفت : یکی از محورهای مهم در سند توسعه شهرستان ظرفیت ها بالای پرورش شتر در بافق است که شهرستان در جهت حمایت از مرکز آمادگی خود را اعلام و خواستار توجه ویژه کشور به این مهم شد.

سید مهدی طلایی مقدم با اشاره به ظرفیت های پرورشی شتر از قبیل گوشت ، شیر و حتی مسابقات ورزشی و ظرفیت گردشگری ویژه با موضوع اکوتوریسم و صنعت گردشگری آمادگی شهرستان را نیز در جهت حمایت از این مرکز بیان داشت.

رئیس مرکز تحقیقات علوم دامی کشور با اشاره به گستره پرورش شتر درنواحی بیابانی و نیمه بیابانی کشور اظهار کرد: پرورش شتر تقریبا در تمام نواحی بیابانی و نیمه بیابانی کشور از بلوچستان تا جنوب خراسان به تدریج مرکز کشور تا حتی تهران گسترش دارد و در تمام این مناطق بحث پرورش شتر از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با تاکید بر توجه به ساماندهی چراگاههای این حیوان افزود: اگر مناطق مرکزی کشور از پرورش این دام خالی شود به تبع آن مناطق مسکونی نیز خالی از سکنه شود ، مسایل امنیتی کشور را هم تحت شعاع قرار می دهد. به این خاطر باید سیاست های کلانی در سطح کشور پیاده شود .

مرتضی رضایی همچنین از تدوین طرح کلان صنعت شترداری در کشور خبر داد و خاطر نشان کرد: این طرح با هدف توسعه در سطح کشور و مراکز پرورش شتر انجام می شود.

رضایی با اشاره به موقعیت شهرستان بافق از نظر پرورش شتر بیان داشت : جایگاه شهرستان بافق از نظر موقعیت پرورش شتر در قلب کشور قرار دارد.

در ادامه پس از گزارش رئیس مرکز تحقیقات دامی استان مقرر شد مرکز تحقیقات ملی شتر بافق به ایستگاه درجه یک ارتقاء یافته و درخصوص تکمیل چارت و جذب نیروی انسانی و تجهیزات آزمایشگاهی قول همکاری و مساعدت صورت گیرد.

گفتنی است با کمک و مساعدت استان و شهرستان در جهت تقویت این مرکز صورت گرفته تا از خدمات و توانمندی های این مرکز سایرنقاط کشور نیز بهره مند شومند .

111 122 133

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق