سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۰:۴۶ قبل از ظهر

سومین گردهمایی معاونان فرمانداران شهرستان های استان یزد در بافق برگزار شد

کد خبر: 64632
تعداد بازدیدکننده: 163
تاریخ: ۲۶ آبان ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛سومین گردهمایی یکروزه معاونان فرمانداران شهرستان های استان یزد با حضور مدیرکل سیاسی انتخابات استان یزد ، فرماندار بافق و جمعی از معاونان فرمانداران شهرستان های استان به منظور تبادل نظر و بهره گیری تجربیات در راستای اجرا وظایف محوله به معاونین در محل فرمانداری بافق برگزار شد.

فرماندار بافق در ابتدای این نشست ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین و تسلیت ایام ماه صفر به بیان ظرفیت ها و پتانسیل و محور های سند چشم انداز توسعه شهرستان بافق پرداخت و اظهارداشت: سند چشم انداز توسعه شهرستان بافق در چهار محور اصلی از جمله صنایع جوارمعدنی و جوار ریلی، کشاورزی و دامداری دربحث محصولات پسته ، نخیلات و شیلات و میراث فرهنگی وصنایع گردشگری تدوین شده است.

“سید مهدی طلایی مقدم ” با اشاره به اینکه تکمیل طرح های جوار معدنی در حال احداث شهرستان یکی از مهمترین محورهای اساسی در توسعه این شهرستان می باشد بر لزوم تکمیل و راه اندازی این طرح ها تاکید کرد و گفت: شهرستان بافق دارای ظرفیت ها و پتانسیل های متعددی دربسیاری از زمینه ها از جمله معادن سنگ آهن است که یکی از چهارمحوراصلی سند توسعه شهرستان هم تکمیل و راه اندازی صنایع جوار معدنی می باشد که خوشبختانه سرمایه گذاری های مناسبی در این زمینه در حال انجام است.

وی در ادامه این نشست به بیان اقدامات صورت گرفته در شهرستان پیرامون برگزاری انتخابات امسال پرداخت و گفت: برگزاری جلسات متعدد ستاد انتخابات و نشست با اعضای هیئت نظارت برانتخابات از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه می باشد.

طلایی مقدم همچنین برگزاری انتخابات سالم را مهمترین وظیفه ستاد انتخابات شهرستان خواند و عنوان داشت: سه محور اساسی، بیانات امام راحل (ره) و توصیه های مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور در برگزاری انتخابات اصول اجرای برنامه ها در ستاد انتخابات این شهرستان می باشد.

مدیرکل سیاسی انتخابات استان یزد نیز در این نشست با قدردانی از فرماندار بافق پیرامون برگزاری جلسه بر ضرورت همراهی معاونان فرماندار با فرمانداران شهرستان های استان تاکید کرد و گفت: معاونان باید به عنوان بازوی قدرتمند فرمانداران در استان عمل کنند وهمواره در تمامی زمینه ها همراه و همگام با فرمانداران باشند.

مصطفی سالاری در ادامه به رویداد مهم امسال اشاره کرد و گفت: مهمترین رویداد سالجاری، برگزاری دو انتخابات مجلس دهم و خبرگان رهبری است ،که پیش بینی ها و برنامه ریزی های لازم در سطح استان انجام شده است.

وی افزود:ستاد انتخابات در استان ، همچنین ستادهای انتخابات در سطح شهرستان ها و بخش ها تشکیل شده است همکاران نشست ها و برنامه ریزی ها و هماهنگی های لازم را در این زمینه انجام داده اند.

سالاری ادامه داد: بحث آموزش را بسیار تأکید و پرشورتر از همیشه دیدیم که انشاالله تمام عوامل دست اندرکار انتخابات، نشست های آموزشی را داشته باشیم.

مدیرکل سیاسی انتخابات استان یزد در ادامه با اشاره به پیش بینی های انجام شده باتوجه به انتخابات گذشته بالغ بر ۷۳۰ تا ۷۴۰ شعبه ی اخذ رأی در استان شده است افزود:همچنین عوامل دست اندرکار انتخابات اهم از اجرایی، نظارت، بازرسی و پیشتیبانی نزدیک به ۲۰هزار نفرکار در سطح استان پیش بینی شده که انشاالله همگی بتوانیم زمینه و بستر خوبی را برای مشارکت فراهم کنیم.

سالاری در پایان بر ضرورت برگزاری انتخابات سالم از سوی دست اندرکاران و رعایت اصل بی طرفی از سوی مسئولان برگزاری انتخابات تاکید کرد و ابراز داشت: مسئولان برگزاری انتخابات به ویژه معاونان فرماندار بعنوان روسای ستاد انتخابات شهرستان حق هیچگونه اعلام نظر در مورد کاندید ها ندارند و باید توجه ویژه ای در این زمینه داشته باشند.

در ادامه این نشست حاضرین پیرامون برگزاری باشکوه انتخابات پیش رو و همچنین انتقال تجربیات در اجرای امور و وظایف محوله به معاونین فرمانداران ، بحث و تبادل نظر کردند.

IMG_0475 IMG_0477 IMG_0485 IMG_0487