سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۵۹:۳۹ بعد از ظهر

اصل پیشگیری یکی از اصول مهم در جلوگیری از وقوع جرائم انتخاباتی است

کد خبر: 64675
تعداد بازدیدکننده: 193
تاریخ: ۲۷ آبان ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ اولین جلسه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی شهرستان بافق با حضور فرماندار ، اعضای ستاد انتخابات ، هیات نظارت شورای نگهبان و جمعی از مدیران اجرایی بافق در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.

فرماندار بافق با اشاره به برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان در اسفند ماه سال جاری و اینکه مسئولیت داریم انتخابات را به نحو احسن و شایسته برگزار کنیم ، خاطر نشان کرد : هدف از تشکیل ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی ، اجرا و اعمال دقیق قانون و پیش بینی و پیشگیری از وقوع تخلفات و جرائم انتخاباتی است .

“سید مهدی طلایی مقدم” با اشاره به وظیفه اصلی این ستاد در سه مرحله قبل ، اجرا و بعد از برگزاری انتخابات گفت: از وظایف اساسی و مهم ستاد آگاه سازی عمومی ، ارشاد اشخاص حقیقی و حقوقی، مدیران دستگاههای اجرایی، تشکل ها، کاندیداها و رؤسای ستاد انتخاباتی آنان با هدف ترویج قانون مداری از طریق تشریح و توضیح مفاد قانون جرایم انتخاباتی و مجازات های تعیین شده است.

وی با تاکید به نقش پیشگیری در وقوع جرائم انتخاباتی، اظهار کرد: اصل پیشگیری یکی از اصل‎های مهم در جلوگیری از وقوع جرائم انتخاباتی است که در این زمینه باید به پیشگیری درون سازمانی و همچنین پیشگیری عمومی توجه ویژه شد و اطلاع رسانی‎های لازم در این زمینه صورت گیرد.

در ادامه رئیس دادگستری و رئیس هیات نظارت بر انتخابات شهرستان بافق ضمن تاکید بر رصد و پایش مستمر امور و فعالیت های انتخاباتی ، استفاده از تدابیر و ظرفیت دستگاه های عضو، نسبت به اجرا و اعمال دقیق قانون و پیش بینی و پیشگیری از وقوع تخلفات و جرائم انتخاباتی را خواستار شد.

در پایان حضار جلسه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص مسائل مربوط به برگزاری انتخابات و همچنین تجربیات خود را در انتخابات گذشته بیان کرده و مصوباتی در خصوص پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی به تصویب رسید.

IMG_0596 IMG_0604 IMG_0608 IMG_0609